MENU

Forum - prosze o jak najszybsza pomoc

prosze o jak najszybsza pomoc

prosze o jak najszybsza pomoc

pisze w imieniu mojej mamy,ona sama osobiscie by sie na to nie odwazyla..moja mam od  4 roku zycia ma problemy z oczami spowodowanym wypadkiem z dziecinstwie...od 8 lat nie ma oka ,ma wstawiona proteze w lewym oku.a jak wyczytalam na forum protezy powinny byc wymieniane co najmniej co 2 lata moja mam nos od 8 lat caly czas ta sama.zaden lekarz nie zaproponowal jej wymiany...zauwazylam ze z tego sztucznego oka wydobywa sie roba ,albo jakis inny ciemny plyn ,powieka jest coraz bardziej opadnieta...rowniez skarzy sie na bol drugiego oka...wykryto w zdrowym oku zacme i katarakte..okulista z mojej miejscowasc przepisal mamie jedynie jakies tabletki i krople i stwierdzil ze da sie z tym zyc...chciala bym pomuc mojej mamie i wyslac ja na dokladne badania do prywatnej kliniki,zeby ktos wrescie dobrze i solidnie sie nia zają...bardzo mi zalezy o jak najszybsze znalezienie naprawde dobrej kliniki i lekarza...z gory dziekuje za pomoc

prosze o jak najszybsza pomoc

Jest szpital-klinika w Katowicach, kolejowy czy jakoś tak (sprawdzę i wieczorem napiszę adres). Podobno z okulistyką stoją nieźle, co jakiś czas nawet piszą w gazetach o przeprowadzania pionierskich zabiegów. Sama kiedyś byłam, spotkałam kilku miłcyh lekarzy. Broń Boże nie chodzi o klinikę na ul. Ceglanej.

prosze o jak najszybsza pomoc

Witaj

Proteza po takim czasie moze byc calkiem jeszcze dobra, ale jesli wydobywa sie jakas tresc ropna, trzeba koniecznie ja wymienic. Protezy maja mikrourazy, rysy, nawet niewidoczne golym okiem moga powodowac podraznienia. Ponadto w tychze otworkach moga gromadzic sie bakterie.

Po pierwsze konieczna wymiana protezy, Twojej Mamie nalezy sie refundowana proteza co 5 lat, wiec spokojnie moze wziac od okulisty recepte na nowa. Z ta recepta nalezy udac sie do siedziby NFZ gdzie podpisza Wam refundacje. Z tym dokumentem mozna sie juz umawiac do protetyka. Niezmiennie polecam Warszawe ul. Konwiktorska. Chyba , ze macie za daleko, to jest jeszcze Lodz i Krakow na NFZ. W Krakowie sa jednak szklane protezy.

Do refundacji trzeba w niektorych placowkach jednak doplacic ok 100 zl, poniewaz NFZ nie pokrywa calosci kosztow.

Drugie oko koniecznie musi byc zbadane, wydaje mi sie, ze dobrze byloby sie udac do jakiegos dobrego wojewodzkiego szpitala i nie czekac, bo tu nie ma zartow. Zacme operuja teraz w trybie jedno-dwudniowym, wiec mozesz pomoc Mamie poprawic jakosc zycia.

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

P.S Spis pracowni protez jest u gory, o dobrego lekarza musisz juz wypytac forumowiczow, ja niestety nie dysponuje taka wiedza.