MENU

Forum - Proźba o radę

Proźba o radę

Proźba o radę

ponieważ byłem zmuszony usunąć lewe oko  bo była groźba przerzutów  na zdrowe oko , co prawda w szpitalu dali mi protezę szklaną oka ,ale chciałbym ją wymienić ponieważ kolor tęczówki nie zbyt dokładnie odzwierciedla  kolor zdrowego  ,choć nosze okulary  ze szkłami tkz. fotochromy  to  różnicy prawie nie znać ale jak zdejmę  okulary  to już tak ,rozważam  też wstawienie implantu i związku z tym może mi ktoś  powiedzieć ile kosztuje  wstawienie implantu i czy jest to refundowane przez nfz , z góry dziękuję za jakąkolwiek radę

Proźba o radę

Dziwi mnie, ze nie poszedles od razu usunac oko do szpitala, w ktorym wstawiaja implant. Na swiezo robi sie to ponoc  bardzo prosto. Mozna to zrobic w Lublinie. Zabieg jest refundowany. Nie wiem jednak jak odniosa sie do tego, kiedy oka juz nie ma i trzeba implantowac ( w tym wypadku jest juz to implantacja wtorna).

Koniecznie zadzwon do Szpitala Okulistycznego w Lublinie i umow sie na wizyte, bedziesz czekal dlugo, ale sie oplaca. Oczodol bedzie wypelniony a potem zrobisz sobie ladna epiproteze i prawie nie bedzie roznicy. Tu nie ma co rozwazac, to jest juz standard!

Jesli nie chcesz implantu, pozostaje jedynie udac sie do pracowni protez ( spis na naszej stronie u gory) i z biegiem czasu obserwowac wiotczenie powiek i zapadanie sie oczodolu.

Ludzie, jak mnie denerwuje to, ze w szpitalach pacjenci pozbawieni sa informacji, podstawowych informacji! Przeciez nie kazdy ma internet by tutaj trafic i dowiedziec sie tego, co jest potrzebne.

 

Pozdrawiam 

Proźba o radę

A no widzisz Kornelio nikt mi nie powiedział o implancie  ze jest refudowany ai nie wiem czy będzie sens go wstawiać bo moje poprzednie oko  przez ponad 20-ścia lat było stałe i nasąpił już całkowity zanik  mięśni  więc muszę dowiedzieć   to mi da jakąś  zmianę po za wypełnieniem oka ,a co do tego usunięcia to musiałem zrobić to szybko  bo zaczynał się nawrót  zeszłorocznej choroby i nie chciałem do tego dopuścić  ,a i bałem się też o zdrowe oko  to już moje jedyne oko a i tak przekraczam w nim dopuszczalna normę  bo jego cd wnosi 0,8 a przy sprawnych obydwu oczach dopuszczalne jest cd wynoszące 0,7 ,wiec okulista też się obawiał że choroba przerzucić się na to zdrowe oko  ,a co  do tego cd 0,8 to znaczy ze widzę zdrowym okiem wykorzystując  tylko 20%  nerwów w oku także nie mam już  miejsca na to by przez jakąś chorobę uszkodzić sobie oko

Proźba o radę

Bardzo mi przykro. 

Rozumiem, ze wykluczasz implant przez to, ze nie wiadomo co jest z miesniami, jednak faktycznie, jesli byloby to mozliwe, warto byloby ten oczodol czyms wypelnic. Wiem, ze w Anglii dla osob, ktore nie moga miec implantu stosuje sie wypelnienia innego rodzaju. Niestety w Polsce to wszystko jeszcze kuleje.

Ja na Twoim miejscu zapytalabym jednak u doktora Haszcza o mozliwosci jakie sa.