MENU

Forum - epiproteza bez usuwania gałki ocznej

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

Witam serdecznie.Miałam operację na prawe oko która się niestety nie powiodła i było to około 8 lat temu.Niestety od tych ośmiu lat nie widzę na to oko i z czasem zrobił się oczodół.Chciałabym nosić epiprotezę albo jakąś soczewkę ale nie wiem czy soczewka spełniłaby taką rolę jaką spełniłaby chyba epiproteza.Nie chcę usuwać gałki ocznej bo lekarz okulista mówił mi, że nie trzeba.I tutaj mam pytanie, czy epiproteza może być nakładana na gałkę oczną?I czy jest wówczas jakaś większa róznica?Na pewno zależy to indywidualnie ale byłąbym wdzięczna za każdą odpowiedz.

Chciałam również zapytać  jak starać się o refundację na tą epiprotezę.Z tego co czytałam to trzeba pójść do okulisty po jakiś dokument czy coś takiego, dobrze rozumiem?A potem zgłosić się do NFZ ale wysyłąm wówczas jakieś podanie czy coś takiego?Czy jest jakiś oddział w każdym mieście?Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania ale jestem kompletnie w tym zielona.Czy długo czeka się na odpowiedz od NFZ?I czy wówczas mogę wybrać dowolnego lekarza i dowolną pracownię np. w Warszawie?Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt :)

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

Jesli Twoje oko kwaliflikuje sie na zalozenie epiprotezy, to oczywiscie mozesz ja sobie zrobic. Warunkiem jest chyba mniejsze oko ( niz to zdrowe) no i chyba nie moze byc w stanie zapalnym itd. Tu juz musisz dopytac protetyka.

Epiproteza refundowana jest przez NFZ, niestety nie we wszystkich pracowniach protez refundacja pokrywa calosc kosztu, czasem trzeba doplacic ok 100 zl.

Tak, idziesz do okulisty po zlecenie ( recepte) na epiproteze, z taka recepta udajesz sie do siedziby NFZ ( najlepiej zadzwonic do swojego regionalnego NFZ i dowiedziec sie gdzie maja oddzial zaopatrzenia w srodki rehabilitacyjne i pomocnicze), udajesz sie tam, dostajesz od reki promese ( zaswiadczenie, ze Ci refunduja ) i z tym prosto do protetyka. Moja rada : dobrze jest umowic sie u protetyka wczesniej, maja dosc dlugie terminy.

Pozdrawiam 

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

dokladnie to polecam pracowie w Warszawie... trzeba zadzwonic i sie umowic na konkretny dzien....potem isc do okulisty ktory wypisuje skierowanie na epiproteze na druku ortopedycznym , albo na innym ktory jest wymagany na dzien dzisiejszy ...moj okulista dzwoni do nfz i pyta co i jak, nastepnie  osobiscie proponuje jechac do nfz bo z przesylkami roznie to bywa a skierowanie jest wazne tylko przez miesiac od daty wypisania do realizajci u protetyka ...wiec trzeba tym sie zajac w miesiacu wizyty ...Ja u protetyka doplacam dodatkowo 150 zl..ale naprawde warto ,widza prace innych protetykow tego uwazam za najlepszego

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

Iwus, a jaki to protetyk ?

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

Jan Walenda przyjmuje na ul. Modzelewskiego 60..........Czytajac posty nie wiem czemu ludziom sie nie spodobal...Corka pierwsza miala robiona w wieku 8 lat i co roku nalezy jej sie wymiana ..

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

witam jestem tu nowa tydzien temu bylam w krakowie i dostalam epiproteze modelujaca na wlasne oko mam zakladac codziennie na pol godziny jak sciagam mam troche czerwone oko nie wiem co robic

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

Witam

 

 ja noszę  epi na własne oko, bo operacje (enukleacja)  pogorszy tylko sprawę, gdyż neurochirurg usuwając nerw wzrokowy z guzem pocharatał mi nerwy i oko rusza sie bardzooooo leniwie. Powiem tak ja miałam swoją robioną w Łodzi a w październkiku jade d Kraka po nową szklaną, która jest droższa. 

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

 Wszyscy wiemy co to śmierć kliniczna, ale nie wiemy kiedy ona nastąpi http://smierc.org

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

Czy są tutaj osoby, które noszą epiproteze na oku dłuższy czas i mogą powiedzieć, że się " przyjęła " ?

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

Ja nosze epi od ponad 10 lat i sie przyjela, bo nie bylo innego wyjscia. miewam odczyny alergiczne typu ropienie czy brodawki pod gorna powieka ale daje rade.  oko musi byc obkurczone w zaniku aby przyjelo epi    z uporem maniaka powtorze, ze ten temat byl juz szeroko omawiany tylko trzeba przesledzic wszystkie watki  pozdrawiam

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

epiproteza bez usuwania gałki ocznej

Już prawie 24 lata je noszę i problemów miałem tylko dość intensywne ropienie przez pierwsze (o ile dobrze pamiętam) dwa lata. Teraz zdarza się sporadycznie, jeśli dopuszczę do wyschnięcia, np nie zdejmując jej przez ponad 20 godzin.