MENU

Forum - epiprotezy

epiprotezy

epiprotezy

Mam pytanie czy jesli jedno oko jest mniejsze i  nei jest w pelni ksztaltne to czy  koniecznie jest wstawienei implantu  czy wystarczy epiproteza?

epiprotezy

Nie ma potrzeby wstawiania implantu jezeli to znieksztalcone oko cie nie boli.Czesto zostwia sie je ze wzgledu na lepszy ruch galki ocznej i dopasowanej do niej epiprotezy(nakladki),ktora rusza sie razem z twoja galka oczna.Niekiedy po amputacji galki ocznej dochodzi takze do zapaniecia stuktur oczodolu spowadowanego utrata tkanki tluszczowej znajdujacej sie wokol struktury oczodolu.Jesli nic cie nie boli i nie ma zadnych wskazan zaplnych(infekcji, nowotworu) wystarczy dopasowac epiproteze.Sam mam taka na moim obkurczonym oku po wypadku i wszystko gra.Na poczatku trzeba tylko przyzwyczaic oko,jesli nie jest wrazliwe to nic nie musisz z nim robic.

 

Pozdrawiam.

epiprotezy

Dzieki a masz jakies fotki jak wygladalo przed i jak z epitoproteza,i czy twoje oko bylo tez mniejsze?czy mozesz w tym  chodzic na silownie cwiczyc skakac  plywac ,sauna i wogole?

epiprotezy

Hej,

Ja doznalem powaznego uszkodzenia w skutek wypadku, milalem rozciete oko zerwany gorny miesien, wiec jak wszystko zostalo poskladane do kupy nie bylo juz szans na uratowanie wzroku, a oko z czasem zaczelo sie goic lecz nigdy nie powrocilo do poprzedniego stanu, nadal jest czerwone od momentu wypadku do teraz( juz prawie rok) skurczylo sie znacznie.Jedyna rada bylo przywrocenie normalnego wygladu(symetrii twarzy) poprzez epiproteze.Wyglad bardzo dobrze i nikt nigdy nie zauwazyl, ze mam ta nakladke, a znajomi ktorzy wiedza co sie stalo mowia,ze wyglada swietnie.Niestety zrennica nie rozszerza sie, ale to maly szczegol.Naprawde polecam.

Nie posiadm zdajec przed i pod ale mam swoje teraz wiec moge ci przeslac i sam stwierdzisz(skad jestes?)

epiprotezy

Ja jestem ze slaska  jak co  pisz na leon.31@wp.pl dzieki czekam na odpowiedz.A gdzie robiles ta epitoproteze

epiprotezy

epiproteze milalem  zrobiona w Londynie bo mieszkam tu od 7 lat,ale to nie wazne,najwazniejsze, ze chcesz to zrobic, mozesz w niej plywac,skakac etc, ja chodze na imprezy w Londynie i nigdy nie narzekalem na brak dziewczyn!!!!!!!!!!milalem dola przez pierwsze miesiace,ale teraz ogien, super sie z tym czuje,nikt nie widzi roznicy,a ja mam jakas wieksza pewnosc siebie(chociaz nigdy mi tego nie brakowalo).Wszysko zalezy od ciebie,ale tu faktycznie wiara nie zwraca uwagi,jesli jestes ok i masz ok otoczenie nie ma problemu,nikt nie bedzie sie toba zamartwial.Wiara w siebie.#

epiprotezy

Dzieki milo to slyszesz a wyslesz mi fotki jak wygladasz przed epiproteza i po wlozeniu jej ,i czy masz szklana czy  akrylowa?

epiprotezy

I czy  na poczatku to chore oko  czerwienialo ci  pod ta epiproteza

epiprotezy

Widze, ze grono Londynczykow nam sie poszerzylo, to bardzo dobrze :)

Arkadius , gdzie robiles swoja epiproteze? Ja mam proteze robiona 20 czerwca w Moorfields Hospital Ocular Department.

Nie moge sie doczekac, chociaz to bedzie tylko tymczasowa, ostateczna po 2 miesiacach. Pozdrawiam

epiprotezy

ja bede mial  robiona w krakowie  tez tymczasowa a potem po dwoch miechach  ta druga

epiprotezy

Hej Kornelia,

Epiproteze milalem robiona na Hounslow, National Artificial Eye Service, ludzie mowia,ze dobra robota.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia moze kiedys w Londynie

epiprotezy

Witam powiedz mi czy jak na poczatku wkladales epitoprteze czy  niemiales takiego dziwnego odczucia ze szczypia cie oczy   i tak dziwnie si eczuje w tym i  jeszcze jedno powieka jest nadal opadnieta.Nosze ta modelujaca do listopada potem maja mi dorobic w moim kolorze.A czy miales problemy w zakladaniu jej i wyciaganiu bo ja mam problem  bardzo mi oczy lzawia .i czy sypiasz w tym?Niewiesz jak to wyglada jak dorabia  juz  normalna mi ta epiproteze czy ona bedzi egrubsza ze powieka bedzie  sie normalnei podnosic?Jak o wyglada?