MENU

Forum - epiproteza na implancie vs na własnym oku

epiproteza na implancie vs na własnym oku

epiproteza na implancie vs na własnym oku

Chciałabym zapytać osoby, które nosiły epi  na własnym oku ale zdecydowały się na usunięcie oka z wszczepianiem implantu i teraz noszą epi na implancie-czy zauważacie jakieś różnice w użytkowaniu, komforcie, uczuciu dyskomfortu? Co zmieniło się na lepsze, może coś jest gorsze?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

epiproteza na implancie vs na własnym oku

Ja nosiłam epi tylko na swoim oku,ale niestety nie przyjęła się. Nie usunęłam oka więc trudno powiedzieć jaka jest różnica. Gałka oczna się porusza i ta epiproteza też się lekko poruszała,ale czy na implancie też się rusza...może napisze ktoś z takim doświadczeniem. Ja tego nie zaakceptowałam, niestety.

 

epiproteza na implancie vs na własnym oku

Ja właśnie też kiedyś przez krótki czas nosiłam epi na własnym oku i nie obyło się bez komplikacji. Teraz będę usuwać oko i boję się że wszystko się powtórzy. Chciałam wiedzieć, czy ktoś czuł jakieś różnice. Na poruszaniu to w sumie najmniej mi zależy.

epiproteza na implancie vs na własnym oku

kiedys mialam epi na wlasnym oku i odczowalam straszny bol lzawienie itd teraz mam na implancie i wcale sie jej nie czuje tzn bulu lzawienia,porusza sie i jest ok

epiproteza na implancie vs na własnym oku

Jestem po ewisceracji, czyli częściowym wypatroszeniu oka i nie mam implantu. Wprawdzie było to zaledwie dwa i pół tygodnia temu, ale w pon. 30.05. pierwszy raz założyłam epi (za duża, niedopasowana, tylko po to, żeby się załomki - cokolwiek to jest - ułożyły. Epi nawet za duża porusza się i gdyby nie to, że z racji rozmiaru oko jest wyłupiaste nie dałoby się poznać które jest zdrowe a którego nie ma.