MENU

Forum - enukleacja? kto i gdzie?

enukleacja? kto i gdzie?

enukleacja? kto i gdzie?

Witam.

Jestem nowy na forum. Mam 22lata i zdecydowałem się na enukleację oka. Bardzo zależało by mi aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat tej operacji, żeby w przyszłości nie żałować swojej decyzji. Konkretnie mam na myśli miejsce (klinikę/szpital) w którym miała by się odbyć operacja a także lekarza, który miałby się podjąć tego zadania.  Ze wszystkich postów jakie przeczytałem na forum wnioskuję, że jeśli chodzi o Polskę to osobą najbardziej polecaną i godną zaufania jest dr Haszcz.  

Na konsultacji u doktora dowiedziałem się, że w tej chwili najlepsze są implanty guthoffa (gwarantują najlepszą ruchomość). Ciekawią mnie spostrzeżenia osób, które posiadają taki implant. Proszę napiszcie coś:)

W sumie doktor wspomniał też coś o implantach wykonywanych gdzieś na świecie ( chyba w USA), które mają jeszcze lepszą ruchomość. Opisywał mi to jako implant do którego mocuje się coś w rodzaju ‘kołka’ no ale podkreślił, że z tym wiąże się duże ryzyko komplikacji i ogólnie gra nie jest warta świeczki.

 

Ja chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat sytuacji w krajach nieco bardziej rozwiniętych? Niemcy, Anglia, USA? Może macie jakieś informacje na temat bardzo dobrych lekarzy, klinik okulistycznych a może jakiś nowinek technologicznych, które znane są za granicą? Może posiadają tam jakiś lepszy sprzęt, dzięki któremu operacje są mniej ryzykowne.

Wiadomo, że jak każdy chciałbym aby operacja ta była wykonana jak najlepiej, żeby ruchomość protezy na implancie była jak największa i wszystko przebiegało bez komplikacji. Nie wiem czy sukces operacji w większej części zależy od organizmu pacjenta, czy raczej od umiejętności chirurga, zastosowanego implantu itp.?

Z góry dziękuję za informacje;)

Pozdrawiam!

enukleacja? kto i gdzie?

Czesc ;) Polecam ci przecytanie mojego watku: enukleacja z wsczepieniem implantu-moja historia. Tam dosc sczegolowo opisuje swoje przezycia zwiazane z zabiegiem przeprowadzanym wlasnei przez doktora Haszcza, swoje watpliowsci, ktorymi zameczalam forumowiczow oraz zdjecia koncowego efektu i jak to wygladalo przed operacja. Moze to pomoze choc troche rozjasnic twoje watpliowsci. Jakbys mial jakies pytania-pisz, tu na forum albo gg. Postaram sie odpowiedziec.

Ja jestem zadowolona, decyzji, przynajmniej na razie, nie zaluje. Oby tak dalej. Odpowiadajac na twoje pytanie-myle ze efekt zalezy zarowno od orgnizmu aleumiejetnosci chirurga rowniez sa bezcene. Mnie np dr Haszcz od samego poczatku uprzedzal, ze oko nigdy ie bedzie idealne, wiec spodziewalam sie gorszych efektow, zrobil to na tyle ladnie.

Napisz tez cos wiecej o sobie, z jakiego powodu chcesz sie poddac operacji itd.

pozdrawiam

enukleacja? kto i gdzie?

Witaj! Ja jestem już po operacji enukleacji i mam implant Gut... , jak narazie jest w miarę okej fakt boli ale ja jestem po ciężkim urazie miałam połamane kości oczodołu zatokowe, martwica gałki pól roku namawili mnie na opercję, ale się bałam a ponieważ było to oko zanikowe bolesne musiałam się zgodzić. Operację miałam w Krakowie w Klinice okulistycznej na KOPERNIKA 38, to jest klinika onkologiczna, ale operują i ambulatoryjnie. Jak narazie jestem zadowolona porównać mój wygląd przed i po jest duża różnica. 12 stycznia jadę na kontrol do kliniki i po drugą epi... do protetyka ostateczną będę mieć 20 marca, jestem zadowolona jak narazie. Polecam Kraków... Pozdrawiam

enukleacja? kto i gdzie?

 Gosiu ze strzegowa napisz czy oko bolesne to znaczy bolało cię często czy bardzo bo nie oko nieiwdzace pobolewa i mam z nim ciągle kłopoty.napisałam do Ciebie emaila ale nie mam  żadnej odpowiedzi

enukleacja? kto i gdzie?Do Jadwigi

 Przepraszam, ze się wtrącam, ale chciałam się z Tobą podzielić moimi wspomnieniami, otóż ja właśnie tez miałam oko zanikowe bolesne tzn. u mnie bolało mnie ono coraz bardziej, szczególnie jak następowała jakaś  zmiana pogodowa. To stawało się już nie do wytrzymania . Do tego oko mocno łzawiło i wyglądało coraz gorzej, dlatego zdecydowałam się szybko na operację którą wykonali mi w Olsztynie. Efekt jest zadowalający, a Pan Andrzej Wieremczuk protetyk z Warszawy stwierdził, że lekarz spisał się świetnie i że ruchomość mojego implantu jest naprawdę bardzo dobra. A muszę zaznaczyć, że byłam jako pierwsza poddana temu zabiegowi w Olsztynie.Pozdrawiam