MENU

Forum - GRUNTOWNA POMOC

GRUNTOWNA POMOC

GRUNTOWNA POMOC

Witam...

Pozwólcie, że opiszę Wam moją historie.
Mam nieprzyjemność posiadać dużą wadę wzroku. Jest to Rethinopatia Wcześniacza. W lewym oku jest w fazie piątej (całkowite odwarstwienie siatkówki). W prawym natomiast w fazie trzeciej. Bardzo dużym problemem jest to, że oko niewidzące bardzo się odróżnia od widzącego. Nie jest to różnica jedynie w kolorze ale również w wielkości gałki ocznej. Ja jeszcze jakoś mógłbym to przeboleć ale czasem mam wrażenie, że ludzie się bacznie temu przyglądają a innych to wręcz odpycha. Nie jestem za ingerencją chirurgiczną w moje oko jeżeli mnie nie boli, ale mi samemu coraz bardziej zaczyna doskwierać, że na głupim zdjęciu widać, że coś jest nie tak. I…I Ojej to przykre… Przecież Pan jest młodym człowiekiem. I…I Tak ktoś mi kiedyś powiedział! I miał rację w obu przypadkach. Bardzo przykre, młody również jestem bo mam dopiero 20 lat.  Postanowiłem jednak szukać sposobu by poprawić sytuację. Przy wizycie u okulisty zapytałem czy można temu coś poradzić. Pani okulistka zaproponowała mi tzw. Epi Protezę. Bardzo się ucieszyłem i od razu po wyjściu z gabinetu poczyniłem starania aby coś takiego uzyskać. Nie obyło się bez przeszkód. Drobne papierkowe bariery  były niczym w porównaniu z tym co nieświadomie miało wydarzyć się dalej. Zapisałem się do protetyka mającego siedzibę w Warszawie przy ul Madzialińskiego. Po kilku dniach przybyłem do gabinetu  gdzie protetyk zaczął dobierać protezy. I nadszedł cios, który zniweczył moje marzenia o pozbyciu się kłopotu. Moja niewidząca gałka oczna wypycha protezę przez co nie może być zastosowana.
Pan protetyk zaproponował mi usunięcie oka oraz wstawienie protezy.
Od tamtego czasu się waham co zrobić ponieważ męczą mnie pytania:
1. – Jaka jest możliwość innych powikłań związanych z okiem prawym poprzez ingerencję w lewe oko?
2. – Jakie są najlepsze?
3.  – Czy nie przeszkadza ona podczas dynamicznych ruchów?
4. – Jaki jest całkowity koszt?
5. – Czy nic się z nią nie dzieje podczas mrozów, upałów itp.?
W końcu to czy  rzeczywiście nic z lewym okiem nic nie da się zrobić.  (Będąc u okulisty usłyszałem tyle wad tego oka, ż wszystkich nie zapamiętałem.)
To sytuacja, która dotyczy lewego oka.
Prawe jak już wcześniej wspomniałem jest w fazie 3. I w związku z ni mam zamiar udać się do Pana dr. Marka Prost, który zajmuje się tą chorobą. Czy ktoś z was może tam był? I jak ocenia pomoc, którą tam otrzymał?
Na tym kończę moją historię i jednocześnie dziękuję za poświęcony mi czas. Doradźcie mi proszę Co powinienem zrobić owymi problemami.

Pozdrawiam… Rafał  

Re: GRUNTOWNA POMOC


Rafał91:
Moja niewidząca gałka oczna wypycha protezę przez co nie może być zastosowana.
Pan protetyk zaproponował mi usunięcie oka oraz wstawienie protezy.
Od tamtego czasu się waham co zrobić ponieważ męczą mnie pytania:
1. – Jaka jest możliwość innych powikłań związanych z okiem prawym poprzez ingerencję w lewe oko?
2. – Jakie są najlepsze?
3.  – Czy nie przeszkadza ona podczas dynamicznych ruchów?
4. – Jaki jest całkowity koszt?
5. – Czy nic się z nią nie dzieje podczas mrozów, upałów itp.?
 

 

 Cześć, rozumiem, że ta epi w Warszawie była akrylowa. Możesz jeszcze dla pewności spróbować z epi szklaną (pracownia w Krakowie albo w Katowicach, proponowałabym w tym przypadku Kraków bo tam dostaniesz najpierw epiprotezę modelującą więc poniesiesz minimalne koszty, chyba ok 100zł; w Katowicach od razu robią ostateczną więc jeśli się nie przyjmie to stracisz pieniądze i papierek na refundacje). Jeślii sytuacja z wypychaniem będzie się powtarzać a rozważałbyś usunięcie oka to polecam konsultacje u dr Haszcza w Lublinie. Rozważ nie tyle samo usunięcie oka a enukleację z wszczepieniem implantu. Więcej na temat tych zabiegów możesz poczytać na forum, poszukaj :) Jak nie znajdziesz odpowiedzi-pisz :)

Co do Twoich obaw związanych z ingerencją w drugie oko... jeśli jedno oko się usuwa to taki zabieg jest bezpieczny dla drugiego oka.

GRUNTOWNA POMOC

Witaj...

Zrobię po kolei tak jak mówisz. Widzę, że masz dużo postów więc się na tym znasz. Jednak nie mogę znaleźć materiałów na temat implantu jak możesz to pomóż:)

Dzięki...