MENU

Forum - Rosterki, wątpliwości

Rosterki, wątpliwości

Rozterki, wątpliwości

Heh! Im więcej czytam o zabigu enukleacji z wszczepieniem implantu, tym większe mam wątpliwości, czy warto podjąć ryzyko! Wiem, decyzja należy do mnie ale jak narazie więcej argumentów jest przeciw niż za! Sama epi terz nieżle wygląda! U mnie nie ma konieczności usunięcia gałki ocznej! Chcę tylko "podnieść estetykę" twarzy, pozbyć się tych mało dyskretnych spojrzeń innych osób!!!

Napiszcie, prosze co was skłoniło do zabiegu enukleacji z wszczepieniem implantu, o ile mieliście alternatywne rozwiązanie!

Rozterki, wątpliwości

Jeszcze jedno pytanko - czy w Wawce jest ktoś, kto wykonuje zabieg wszczepienia implantu?:)

Rosterki, wątpliwości

Ja również staram się rozpatrzyć wszystkie za i przeciw. Byłam umówiona na operację, ale dzisiaj zrezygnowałam. Jadę jutro do Warszawy po epi na własne oko, co prawda moje oko jest bolące od str.skroni , ale postanowiłam, że spróbuję , bo jak je usunę , to już nie będę miała takiej możliwości.

Jeżeli nie będę mogła nosić epi, skonsultuję się z prof. Prostem, to naprawdę świetny specjalista.  Poza tym, zajmuję się moim przypadkiem od samego początku.

 

 

 

 szon: Jakie masz konkretne wątpliwości co do enukleacji?? 

Ja ostatnio coś sobie ubzdurałam i jedyny powód dla którego zrezygnowałam to strach przed tym, że coś nie wyjdzie i uszkodzą mi drugie oko Niezdecydowanie

Rosterki, wątpliwości

Aha i słyszałam, że w Warszawie to właśnie prof. Prost wykonuję tego typu zabiegi , ale pewna nie jestem.   :)

 

Rosterki, wątpliwości

Strach jest jednym z powodów, poza tym stale przyjmuje immunosupresje a więc jestem bardziej npodatny na wirusy i bakterie oraz wszelkiego rodzaju zapalenia! Muszę porozmawiać z lekarzem transplantologiem - tylko czy będzie posiadał szczegółową wiedze w tym temacie? Odniosłem wrażenie, że nie, ale ludzką przypadłością jest mylenie się!

Własne oko to zawsze własne - epi mogę zdjąć gdyby coś się działo i śmigać z odkrytym własnym - w zaniku. Po zdjęciu z implantu - trochę dziwny widok!

"Jadę jutro do Warszawy po epi na własne oko, (...), ale postanowiłam, że spróbuję , bo jak je usunę , to już nie będę miała takiej możliwości". - właśnie, małymi kroczkami do przodu. Coś w tym jest!

Moje oko boli mnie tylko, gdy jestem bardzo zmęczony!

Pr. nie znam a więc nie wiem, gdzie przyjmuje! Na stałe lecze się w Klnice Okulistycznej Prof. Szaflika nz ul. Sierakowskiego w Wawie. Zabiegi tam wykonuje podobno jakaś Pani Doktor - chwilowo nie mogę znaleść karteczki z info!

Jeśli się myle w czymś , prosze o sprostowanie! 

Rosterki, wątpliwości

Zastanawiam się.. dlaczego lekarz prowadzący nie przedstawia pacjentowi możliwości noszenia epi na własnym oku?

Rosterki, wątpliwości

Podczas konsultacji u Prof. lekarz w skrucie przedstawia his. choroby, Prof. zagląda w oko, szybka decyzja u następny. Nie mam podstaw pisać cokolwiek złego na moją lekarz prowadzącą. Zawsze znajdzie dla mnie  czas i odpowie na pytania. Zdarzają się sytuacje, gdy coś się dzieje lub mam jakąś sprawe to przyjmuje mnie bez kolejki,  zapisu - w takim przypadku nie ma punkcików i NFZ nie zapłaci za wizytę. W sprawie epi ;ub implantu decyzje musze podjąć sam.

Re: Rosterki, wątpliwości


szon:

Własne oko to zawsze własne - epi mogę zdjąć gdyby coś się działo i śmigać z odkrytym własnym - w zaniku. Po zdjęciu z implantu - trochę dziwny widok!

 

 

Nie Chcę Was martwić, ale jak się już założy epi i trochę ponosi to to zanikowe oko wygląda gorzej niż przed noszeniem, bo się po prostu pod wpływem epi zapada do środka i bez epi też to tak dobrze nie wygląda. U mnie przynajmniej tak było. Kiedyś moje oko wyglądało źle ale jeszcze znośnie, potem próbowałam nosić epi (barzdo krótko)ale się nie przyjęła, za to oko "wpadło do środka" i wyglądałam jakbym byłą w sumie bez. Jak porównuje zdjęcia sprzed operacji i teraz, z implanetm bez epi to w zasadzie nei widzę dużej różnicy, może teraz dziura trochę większa.Zastanawiam się, jak mogłam tak chodzić po ulicy i już rozumiem, czemu ludzie mi się natarczywie przyglądali. Tak więc podejrzewam, że opatrunek w przypadku, gdy noszenie epi nie będzie mozłwie np. z powodu jakiejś infekcji  będzie konieczny.

Elżbieto tez o tym myślę. Zastanawiam, dlaczego, mimo, ze pod opieką okulisty byłam od urodzenia, żaden z nich nie poinformował moich rodziców o możliwości noszenia epi. Przecież sztuczne oko to nie jest wynalazek ostatnich 5 lat! Dopiero jak miałam 15 lat inna okulistka mi zaproponowała taką opcję, no ale wtedy się nie przyjęła. Może gdyby wcześniej....i twarzoczaszka by się rozwijała symetrycznie...

Rosterki, wątpliwości

Właśnie wróciłam z Warszawy... I teraz tego żałuję... No ale cóż, spróbowałam.

 

Pan Walenda starał się jak mógł ,  ale gdy podniósł powiekę i  próbował założyć epi stało się coś , czego się nie spodziewałam (Pan Walenda zresztą też nie)...  Poczułam taki przeszywający ból, najgorszy w moim życiu, nawet nie wiem jak to opisać, złapał mnie jakiś dziwny skórcz nie mogłam otworzyć zdrowego oka, łzy cisnęły się do oczu,  ta epi na drugim mi "wisiała" coś okropnego!!!Nigdy w życiu nie dam sobie tego wsadzić na to chore okoWycie 

Nikomu czegoś takiego nie życzę....  Wróciłam z bolącym okiem, a jak sobie przypomnę tą przymiarkę to ciarki mnie przechodzą....  Jedynym wyjściem jest teraz implant i już jestem zdecydowana....

Rosterki, wątpliwości

Mam jeszcze troszkę czasu na przemyślenia i ostateczną decyzje. Zawsze mogę uciec ze stołu przed podaniem narkozy!śmiech Ale narobił bym sobie tyłów!

Rosterki, wątpliwości

Uważam, że warto spróbować czy oko zaakceptuje epi. Ja próbowałam ponad rok. Na początku myślałam, iż to zależy od czasu noszenia i odpoczynku, później były próby z innymi kształtami epi, następnie zastrzyki przeciwbólowe. Teraz wiem, że dla mnie by żyć bez bólu i mieć lepsze samopoczucie to operacja. Decyzja podjęta, strach towarzyszy i pewnie będzie aż do zaśnięcia na stole..

Rosterki, wątpliwości

Dziwi mnie jedno w mojej osobie. Po mimo 3 powarznych operacji pod narkozą i kijku różnego rodzaju zabiegów w znieczuleniu miejscowym odczuwam bardzo duży niepokój przed operacją!? Ciągle nurtuje mnie pytanie, czy dobrze postępuje?

Rosterki, wątpliwości

Muszę poszukać info jak to jest z tymi ref. przez NFZ, sama EPI to jeszcze znośny koszt Perskie oko ale zabieg implamtacji to jakiś kosmos dla mnie!Zaskoczenie

Rosterki, wątpliwości

Chyba kazdy odczuwa niepokoj przed operacja/zabiegiem, usuwajac  jakis czas temu gradowki, ktore sa niczym w porownaniu do tak waznych operacji o ktorych piszecie, bylam przerazona i lezac na stole operacyjnym po znieczuleniach i sluchajac komentarzy typu ze mocno krwawie itd mialam juz wizje, ze wycinaja moje zdrowe oko...Normalne, ze masz watpliwosci, ale z drugiej strony chcesz cos zmienic i sprobowac zeby bylo lepiej...Powodzenia!!

Re: Rosterki, wątpliwości


szon:

Muszę poszukać info jak to jest z tymi ref. przez NFZ, sama EPI to jeszcze znośny koszt Perskie oko ale zabieg implamtacji to jakiś kosmos dla mnie!Zaskoczenie

 

 implantacje pierwotne wykonują w Lublinie/Nałęczowie w ramach NFZ...

Rosterki, wątpliwości

Jeśli jesteś ubezpieczony, a przypuszczam, że tak jest,:) jeżeli już się zdecydujesz, umów się na konsultację do doktora Haszcza. Przyjmuję w Luxmedzie LUBLIN ul. Radziwiłłowska 5

tel.( 81) 5323711

Zadzwoń tam, powiedz, że chciałbyś umówić się na badanie i konsultacje do doktora Haszcza. Koszt takiej wizyty 85zł. 

Powiedz, że chodzi o implant.  Doktor zakwalifikuję Cię do zabiegu(jeśli nie będzie przeciwwskazań),  potem dzwonisz do Nałęczowa, do Ośrodka Chirurgii Oka Profesora Zagórskiego tel.(81)501 57 99, mówisz, że chcesz się zapisać na zabieg enukleacji, Pani zapisuję Cię na listę oczekujących i czekasz, aż ustalą Ci termin zabiegu. 

Cały koszt operacji i implantu i pobytu w ośrodku pokrywa NFZ, musisz zapłacić potem tylko za epi.

 

Ja jestem druga w kolejce  , w poniedziałki jest ta Pani co ustala konkretny termin operacji, wiec będę dzwonić. 

Tak to jest w Lublinie, jak w innych miastach? Nie mam pojęcia, mam nadzieję, że pomogłam:)

 

 

 

Rosterki, wątpliwości

Rosterki, wątpliwości

Co masz na myśli mówiąc, że po operacji rożnie bywa??

Niektórzy niestety nie mogą nosić epi na własne oko z powodu ogromnego bólu...

Rosterki, wątpliwości