MENU

Forum - Proszę o radę!

Proszę o radę!

Proszę o radę!

Hej:) Szklane robią podobno tylko w Krakowie i Katowicach, ale wiele osób  narzeka na Kraków. O pracowni w Poznaniu nie słyszałam.  Więcej o pracowniach masz w zakładce "pracownie protetyczne" heheUśmiech

Tam masz tam adresy , numery telefonów(...) Trzeba dzwonić i umawiać się na wizytę. 

Co do implantacji, musisz się skontaktować z kompetentnym lekarzem, niestety wielu okulistów mało, albo nic nie wie o implantach...

Proszę o radę!

Co do ceny... Wiem, że raz na 5lat NFZ pokrywa koszt protezy tzn. jej większą część, resztę musisz dopłacić sama. Tak jest w przypadku epiprotez.

Ja jestem przed operacją enukleacji z wszczepieniem implantu i mam nadzieję, że udzielam Ci właściwych informacji, które do tej pory zebrałam :)

pozdrawiam, Aśka:)

Proszę o radę!

W Katowicach obecnie zapisy są na kwiecień. Warto się umóić wcześniej bo mają coraz więcej chętnych i potem można się nei załapać. A z refundacji warto skorzystać bo to zawsze 700zł w kieszeni.

Proszę o radę!

Ja robiłam protezę szklaną prywatnie przy poznańskiej miejscowości w Luboniu. Chyba dwa razy w roku przyjeżdża tam Niemiec, który robi te protezy. A całą organizacją i kontaktem zajmuje się tym lekarka z kliniki okulistycznej na Długiej w Poznaniu Pani Iwona Przybylska - Rybczyńska. Ja robiłam protezę 5 lat temu i koszt całej wizyty z protezą wynosił 1000 zł.  Jak co to mogę dać numer telefonu i adres.

A proteza wykonana idealnie. Na razie 5 lat nosze tę samą i nie czuje potrzeby zmiany. Podobno wygląda jak normalne oko. Zresztą można samemu po moich zdjęciach ocenić :) 

Proszę o radę!

Dzięki! Mam protezę, czyli całkowicie miałam gałkę usuniętą. Tez miałam nowotwór, więc musieli mi wszystko wyciąć. Nie mam implantu. Jedyny minus to taki, że nie rusza się całkowicie tak jak normalne oko w związku z czym jest wrażenie zeza jak spojrzę w bok zdrowym okiem. Ale to chyba jest normalne przy tego typu protezach.

Proszę o radę!

Naprawdę wygląda świetnie nic nie widać.