MENU

Forum - Od czego zacząć ?

Od czego zacząć ?

Od czego zacząć ?

Hej, hej :)

Mam pytanie, od czego zacząć starać się o epiproteze (szklana na własne oko), a mianowicie skąd zdobyć te zaświadczenie, gdzie póżniej mam z nim iść jak wypełni okulista?

Dziękuję :* 

Od czego zacząć ?

Jesli sie nic nie zmienilo, idziesz do okulisty, on kwalifikuje Cie czy mozesz nosic epiproteze, wydaje Ci specjalna recepte z kodem epiprotezy, z tym idziesz do NFZ do Wydzialu Zaopatrzenia Sprzetu Rehabilitacyjnego i Srodkow POmocniczych, oni wydaja Ci promese, czyli kolejny papierek, wybierasz sobie juz sama pracownie protetyczna i z tym papierkiem udajesz sie do nich. Wypytaj, czy NFZ pokrywa calosc kosztu, czy musisz cos doplacic, bo w wiekszosci przypadkow jakas doplata jest.

 

Pozniej  mozesz tez poprosic protetyka o wydanie rachunku na to co doplacilas i z tym rachunkiem udac sie do Centrum Pomocy Rodzinie/Osrodka POmocy Spolecznej - tutaj kryteria sa duzo wyzsze na osobe w rodzinie ( o ile pamietam w 2008 bylo 700 i cos na osobe w rodzinie) i oni jesli sie zakwalifikujesz oddadza Ci te roznice przelewem na konto, ja czekalam dosc dlugo, ale oddali :) 

Od czego zacząć ?

Ja bym zaczęła od ustalenia terminu w pracowni protetycznej (zawsze można odwołać) ponieważ zaświadczenie na refundację jest ważne 30 dni od wystawienia przez lekarza  Albo poprosić lekarza o skierowanie na epi bez daty i jak się będzie miało termin w pracowni to wtedy sobie wpisać (i następnie pojechac do NFZ)