MENU

Forum - PĘKŁA MI PROTEZA

PĘKŁA MI PROTEZA

PĘKŁA MI PROTEZA - POMÓŻCIE

Witam!

9 maja robiłam córce protezę w piątek wieczorem pękła.

Czy podlega to jakimś reklamacjom?

Nie mam kasy na nową

POMÓŻCIE PROSZĘ!!!!!!!!!!

 

PĘKŁA MI PROTEZA

Dzieciom do 18 roku życia przysługuje refundacja według potrzeb i bez żadnych ograniczeń. Wystarczy nowy wniosek od okulisty, jeśli chcesz robić w innym miejscu. Natalka ma akrylową robioną w Łodzi . Na wniosku piszą , że NFZ pokrywa 100 % ale trzeba dopłacić 100 zł. Doktor Włochacz nigdy nie robił trudności , gdy coś trzeba było poprawić .

A apropo reklamacji musisz dowiedzieć się w pracowni , w której robiłyście epi.

PĘKŁA MI PROTEZA

Witaj. Nie wiem jak to jest w przypadku dzieci. Mi pękła, a w zasadzie rozsypała się szklana epiproteza gdy dosłownie wystrzeliła mi z oczodołu podczas mycia twarzy i roztrzaskała się o wannę. Musiałem wydać 1000 zł na nową bo dofinansowanie z NFZ w przypadku dorosłych jest co pięć lat a ja straciłem swoją po dwóch. Nie wiem w jaki sposób wasza epi pękła. Moja nie kwalifikowała się do reklamacji bo to było uszkodzenie mechaniczne. a fakt, że raczej nie powinna wypaść mi podczas porannej toalety nie zrobił na lekarzu żadnego wrażenia

PĘKŁA MI PROTEZA

Na mysl o warunkach, jakie polska sluzba zdrowia zapewnia ubezpieczonym, potrzasam glowa i ogarnia mnie zlosc....

Zmienianie protezy zaleca sie raz na rok. I tak niemiecka kasa chorych dopasowuje sie do zalecen specjalistow. Jestem szczesliwa, ze mieszkamw w kraju, gdzie sluzba zdrowia rozumie potrzeby swoich podopiecznych.

Od czasu kiedy nie mieszkam w Polsce przestalam miec problemy ze zmatowiala i zuzyta powierzchnia epiprotezy, podraznionymi powiekami. Refundacja co 5 lat dla osob doroslych wymaga, iz w ciagu 5 lat z coroczna zmiana epiprotezy pacjenci ponosza ponad 80 % kosztow za epiprotezy !!!! Jesli uiszcza sie skladki ubezpieczeniowe, powinno miec sie swiadomosc tego, iz w potrzebie otrzyma sie pomoc od ubezpieczyciela. To jest wielki problem w Polsce, bo to wlasnie nie funkcjonuje jak powinno.