MENU

Forum - ewisceracja

ewisceracja

ewisceracja

Witam,

Mam pytanie do osób po ewisceracji oka. Jak wyglądał u was okres po zabieg?

Konkretnie mam na myśli to, czy nosiliście konformer/ proteze tymczasową? Jeśli tak, to po jakim czasie od zabiegu i jak długo? 

Ja miałem taki zabieg przeprowadzony 10dni temu i sytuacja wygląda tak, że: mam pusty oczodół, czekam jeszcze miesciąc i wtedy mam wizytę u protetyka, który zrobi mi moją pierwszą protezę (takie było zalecenie mojego lekarza)

Zastanawiam się czy w każdym przypadku wygląda to tak samo czy po prostu każdy lekarz zaleca to co uważa za słuszne.

pzdr;)

 

ewisceracja

Miałam taki zabieg, epi zaczęłam wkładać w 3 dobę po zabiegu

ewisceracja

miałam zabieg 3 tyg . temu nosze konformer lekarz powiedzial że w pracowni protetycznej mi go zdejma .wizytę u protetyka po  epi modelująca mam w czwartek.Zdecydowała, na epi w Krakowie. A .to czy masz konformer zależy od tego gdzie był był robiony zbieg ,przez jakiego lekarza, jak ci sie goi oko, jak ono wygląda

ewisceracja

Ja rowniez po ewisceracji mam zalozony konformer. Za miesiac mam sie zglosic po proteze modelujaca.  Konformer zostal mi zalozony w pracowni w Krakowie 4 doby po operacji. Wczesniej mialam w oczodole opatrunek (gazik nasaczony jakims roztworem), ktory zostal mi wyciagniety przy wypisie ze szpitala.

ewisceracja

A no i ja nie mialam wszczepionego implantu. Jak mi tlumaczono w 3 roznych miejscach w moim przypadku nie bylo takiego wskazania. W pracowni w Krakowie powiedziano mi, ze mam bardzo duze wypelnienie twardowkowe w oczodole i ten implant by sie u mnie nie zmiescil nawet. Troche sie denerwuje brakiem implantu, bo nie wiem jak bedzie z ruchomoscia epi potem (chociaz lekarze twierdza, ze u mnie to powinno bardzo ladnie wyjsc). Ech no zobaczymy, mam nadzieje, ze za jakis czas nie okaze sie, ze jednak implant bedzie potrzebny, a ja bede wygladala gorzej niz przed operacja:/ Zastanawia mnie tez to, czy epiproteza nie bedzie mi uciekala/zezowala, bo gdy mialam jeszcze to oko z wielkim bielmem rogowki, to ono wlasnie czasem uciekalo w inna strone niz to zdrowe.