MENU

Forum - Infekcja oka po implantacji: Potrzebuję porady

Infekcja oka po implantacji: Potrzebuję porady

Infekcja oka po implantacji: Potrzebuję porady

Kochani znowu potrzebuje Waszej porady.

Otóż na powiece mojego oka z implantem wczoraj zrobiła mi się bolesna czerwona, bolesna grudka (być może jęczmień), być może skutek jakiegoś mojego zaniedbania higienicznego.

W każdym razie niewiele myśląc, mając na uwadze, że wszelkie infekcje mogą być groźne dla implantu zaaplikowałam od razu antybiotyk dooczny (ten sam, którego używałam po operacji)-na powiekę i pod epiprotezę. I tutaj mam wątpliwości-czy na czas leczenia nosić epi? (mnie wydaje się to zasadne bo stanowi barierę przed przemieszczaniem się drobnoustrojów do wnętrza ocozodołu ale czy na pewno?), jak długo stosować antybiotyk, czy nie zaszkodzi on szklanej epi? 9dzis siedziałam w domu i używałam starej ale jutro do pracy nie mam ochoty)

Będe wdzięczna za Wasze porady.

Infekcja oka po implantacji: Potrzebuję porady

proponuje isc do okulisty,zeby to obejrzal(a) i dobrala antybiotyk a nie na wlasna reke sie leczyc

Infekcja oka po implantacji: Potrzebuję porady

Wiem, że tak byłoby najrozsądniej ale niestety tak się składa że nie za bardzo mam jak udać się do okulisty z wielu powodów, stąd moje pytanie do Was, może macie jakieś doświadczanie w tej kwestii.

Zresztą mój okulista na enukleacjach i implantacjach się nie zna, co daje mi zwykle do zrozumienia i już ostatnio nie bardzo potrafiła mi pomóc gdy miałam problem.

Infekcja oka po implantacji: Potrzebuję porady

co do kropli to na szklana nie zaszkodza gorzej z akrylowa ,a z tym antybiotykiem to moze sprobuj przez kilka dni ,moze bedzie poprawa ,sol fizjologiczna ,moze oklady z herbaty zwyklej ,tez dobrze jest moczyc i przemywac oczodol kwasem bornym ,jak kiedys mialam straszna wydzieline ropna z oczodolu to okulistka kazala mi tym robic i pomagalo

Infekcja oka po implantacji: Potrzebuję porady

Dzięki :) ja nie mam wydzieliny ropnej, po prostu wolałam od razu z antybiotykiem, żeby mi się to przypadkiem nie rozniosło w głąb oczodołu. Wiedziałam że ten jest bezpieczny bo miałam go bezpośrednio po operacji a nawet we wskazaniach mam stany zapalne brzegów powiek. Gulka z powieki schodzi i już nei boli :) Na pewno jak coś by się działo więcej to bym się postarała o wizytę u lekarza