MENU

Forum - epiproteza

epiproteza

epiproteza

Witam

W grudniu jadę do Katowic do Dr Jaworskiego gdzie będę miał pierwszy raz dorabianą epiprotezę na oko które zanika  i mam pytanie do już doświadczonych osób które noszą epiproteze na własnym oku na co zwracać uwagę przy doborze epi oraz czy trzeba jakieś papiery brać z NFZ aby dostać częściowo zwrot pieniędzy czy też dostane od doktora jakiś papierek i potem do NFZ??

pozdrawiam

epiproteza

Hej:)

Co do refundacji:

 

Refundacja przysługuje osobom ubezpieczonym w NFZ. Osobom dorosłym refundacja przyznawana jest raz na 5 lat, natomiast dzieciom i młodzieży do 18 roku życia w okresie wzrostu.

W celu uzyskania refundacji NFZ należy najpierw udać się do lekarza okulisty, który ma podpisaną umowę z NFZ i który wystawi Zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Bardzo istotne jest, aby lekarz wpisał na Zleceniu właściwą nazwę przedmiotu  / środka - proteza albo epiproteza. Bardzo istotne jest również podanie właściwego kodu zaopatrzenia przedmiotu ortopedycznego / środka pomocniczego. Numery kodów są następujące:

Proteza oka wykonana indywidualnie dla dzieci i młodzieży9225.20.01 Epiproteza oka wykonana indywidualnie dla dzieci i młodzieży9225.20.02 Proteza oka wykonana indywidualnie dla dorosłych9225.21.01Epiproteza oka wykonana indywidualnie dla dorosłych9225.21.02

 

Następnie prawidłowo wystawione Zlecenie należy podstemplować w Oddziale lub Delegaturze NFZ właściwym dla miejsca zamieszkania. Zlecenie ważne jest 30 dni od daty wystawienia przez lekarza, ale NFZ może wyznaczyć inny termin realizacji.

 

 Ja też miałam oko w zaniku, bolące przy dotyku, byłam zdecydowana na operację usunięcia gałki i wszczepienia implantu , ale chciałam spróbować jeszcze z epi na własne oko. Protetyk nie mógł mi jej założyć tak bolało , myślałam że go pogryzę ;) Ale na poważnie, oko bolało mnie po tym jeszcze przez kilka dni. 

 Po tym incydencie(to był styczeń) czekałam już tylko na operację która była w kwietniu i teraz już jestem szczęśliwą posiadaczką epiprotezy zrobionej również w Katowicach :)

Każdy znosi to inaczej, ja akurat mam nie miłe wspomnienia, ale niektórzy na forum noszą epi na własnym oku i są zadowoleni.

 

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam, Aśka. :)

epiproteza

czyli Dr Jaworski wystawi mi takie zlecenie? i wtedy w Koszalinie będę mógł złożyć.

 

epiproteza

Nie, nie. Zlecenie wystawia Ci to dowolny lekarz okulista , który ma podpisaną umowę z NFZ.  (idziesz też na NFZ, bo mi prywatnie nie chciała  tego wystawić tzn. nie mogła).

To zlecenie musisz podbić w oddziale lub Delegaturze NFZ właściwym dla miejsca zamieszkania. Zlecenie ważne jest 30 dni od daty wystawienia przez lekarza.

 

I dopiero z podbitym świstkiem jedziesz do Katowic. 

epiproteza

aha rozumiem dzięki bardzo za informację :) 

Re: epiproteza


asik_joanina:

Hej:)

Co do refundacji:

 

Refundacja przysługuje osobom ubezpieczonym w NFZ. Osobom dorosłym refundacja przyznawana jest raz na 5 lat, natomiast dzieciom i młodzieży do 18 roku życia w okresie wzrostu.

W celu uzyskania refundacji NFZ należy najpierw udać się do lekarza okulisty, który ma podpisaną umowę z NFZ i który wystawi Zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Bardzo istotne jest, aby lekarz wpisał na Zleceniu właściwą nazwę przedmiotu  / środka - proteza albo epiproteza. Bardzo istotne jest również podanie właściwego kodu zaopatrzenia przedmiotu ortopedycznego / środka pomocniczego. Numery kodów są następujące:

Proteza oka wykonana indywidualnie dla dzieci i młodzieży9225.20.01 Epiproteza oka wykonana indywidualnie dla dzieci i młodzieży9225.20.02 Proteza oka wykonana indywidualnie dla dorosłych9225.21.01Epiproteza oka wykonana indywidualnie dla dorosłych9225.21.02

 

Następnie prawidłowo wystawione Zlecenie należy podstemplować w Oddziale lub Delegaturze NFZ właściwym dla miejsca zamieszkania. Zlecenie ważne jest 30 dni od daty wystawienia przez lekarza, ale NFZ może wyznaczyć inny termin realizacji.

 

 Ja też miałam oko w zaniku, bolące przy dotyku, byłam zdecydowana na operację usunięcia gałki i wszczepienia implantu , ale chciałam spróbować jeszcze z epi na własne oko. Protetyk nie mógł mi jej założyć tak bolało , myślałam że go pogryzę ;) Ale na poważnie, oko bolało mnie po tym jeszcze przez kilka dni. 

 Po tym incydencie(to był styczeń) czekałam już tylko na operację która była w kwietniu i teraz już jestem szczęśliwą posiadaczką epiprotezy zrobionej również w Katowicach :)

Każdy znosi to inaczej, ja akurat mam nie miłe wspomnienia, ale niektórzy na forum noszą epi na własnym oku i są zadowoleni.

 

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam, Aśka. :)

 Dziękuję za ważną i dla mnie informację, bo ja mam prawe oko w zaniku i pobolewające i myślałam o epi, ale boję się, że to bez sensu. Czyli w Katowicach, tez robią przyzwoicie? Tylko z tego co zrozumiałam, co napisałaś, to na już usunięte oko Płaczę

Pozdrawiam, bo jestem z Gliwic i chciałabym tę resztkę mojego oka ocalić i nie jeździć daleko, a wyglądać lepiej niż wyglądam. Noszę okulary z fotochromami na odległość, ale do czytania używam innych i widać, że mam "umarłe" oko.

Pozdrawiam wszystkich z tego forum. Krystyna

 

epiproteza

no ja zaryzykuję z  tą epiprotezą ,jak narazie wytrzymuję ten ból może wszystko będzie ok

epiproteza

witam

Od wczoraj jestem posiadaczem epiprotezy :) jak narazie dziwne uczucie  i lekki ból ale myślę,że się przyzwyczaję.Co do wyglądu to super jestem zadowolony z epi od Pana Meyera.

epiproteza

epiproteza

Warszawa p.Wieremczuk Katowice Meyer to moge Ci polecic a i jesli chodzi o mnie to ja mam epi z Krakowa i nie jest taka najgorsza tak samo jak i podejscie protetyka bylam kilka razy po modelujace, ale czekam na wizyte u Meyera bo chce nowa epi,terminy wielka niewiadoma jestem na liscie oczekujacych,musisz decyzje podjac sam,do Meyera dlugo czekac,modelujacych nie daje odrazu gotowa co za tym idzie musisz zaplacic nie mala sume a Krakow daje modelujaca wedlug mnie dobra sprawa bo implant sie osadza do pol roku i jak modelujaca nie podpasuje zrobi sie za mala itp to ostateczna zrobi inaczej i placisz tylko kaucje ktora odliczaja przy ostatecznej.Szklanej poprawic sie nie da,zrobisz a z doswiadczenia wiem ze implant sie osadzi i juz nie bedzie pasowac jak na poczatku ,akrylowa da sie(Wieremczuk)