MENU

Forum - usunięcie oka

usunięcie oka

usunięcie oka

Jak długo leży się w szpitalu po usunięciu oka?i drugie pytanie-co dalej?jakie są kolejne etapy i czy istnieje coś takiego jak proteza montowana na stałe bez konieczności jej wyciągania??

Czekam Perskie okona odp.

usunięcie oka

Ja po usunięciu oka w szpitalu leżałam 4 dni. Co to protezy na stałe to nie odpowiem bo nie wiem. Słyszałam tylko o tych co się wyjmuje.

Re: usunięcie oka


Zuzik:
Ja po usunięciu oka w szpitalu leżałam 4 dni. Co to protezy na stałe to nie odpowiem bo nie wiem. Słyszałam tylko o tych co się wyjmuje.

 

 Dziekuje za odpowiedź,a gdzie robiłaś protezę?i ile to wszystko trwalo od usunięcia az do finału?

usunięcie oka

Pierwszą protezę robiłam w Łodzi na ul. Pięknej. Najpierw w szpitalu przy wyjściu dostałam taką modelującą protezę a potem w Łodzi właściwą. Dokładnie nie pamiętam ile to trwało bo było to już wiele lat temu ale ostatecznie coś do 2-ch miesięcy się czeka aż się zagoi oczodół i można założyć właściwą.

Re: usunięcie oka


Zuzik:
Pierwszą protezę robiłam w Łodzi na ul. Pięknej. Najpierw w szpitalu przy wyjściu dostałam taką modelującą protezę a potem w Łodzi właściwą. Dokładnie nie pamiętam ile to trwało bo było to już wiele lat temu ale ostatecznie coś do 2-ch miesięcy się czeka aż się zagoi oczodół i można założyć właściwą.

 

 Czyli to nie jest tak,ze ma sie jedną protezę na cale zycie,tylko trzeba co jakis czas robic nowe,wymieniac?

usunięcie oka

Powinno się wymieniać co najmniej 5 lat (dlatego NFZ finansuje koszt jej zakupu raz na 5 lat). Ja swoją ostatnią szklaną miałam 6 lat i zmatowiała mi. Na początku miała taki błysk jak w normalnym nawilżonym oku a potem błysku nie było widać - materiał się zużywa. Odcień białości też może się zblaknąć.  No i podobno coś z oczodołem się dzieje co powoduje, że protezę powinno się wymieniać. Ale u mnie tego nie zaobserwowałam, więc dokładnie nie wiem.