MENU

Forum - Noszenie protezy

Noszenie protezy

Noszenie protezy

Jak długo w ciągu dnia nosicie protezę akrylową? Czy zdejmujecie ją na noc?

Noszenie protezy

Wcale nie zdejmuje. Rano , a czasem i wieczorem tylko wyciagam i przemywam. Kiedy nie mialam jeszcze implantu zdarzylo mi sie wyjac i spac bez protezy, ale rano oczodol wydawal sie jakis ciasny, wiec zaprzestalam takich praktyk. 

Noszenie protezy

Napisz proszę z czego masz zrobioną protezę (szklana czy akrylowa). Ja mam akrylową robioną w Łodzi i po około 12 godzinach bardzo mnie uwiera, i pojawia się jasna wydzielina, dlatego zawsze wyciągam ją na noc, żeby odpoczął oczodół.

Noszenie protezy

Tak akrylowa łódzka niestety ma taka właściwość, że trzeba ja często wyjmować. Ja nie wytrzymywałam w niej dużej niż kilka godzin. Potem wydzielina, swąd, uczucie rozpierania w oczodole. Masakra. No i obowiązkowo wyjęta na noc. Teraz mam szklaną i komfort jest nieporównywalny - tak jakbym w ogóle nie miała protezy. Praktycznie wyjmować nie muszę wcale. Jedynie czasem do mycia.

Noszenie protezy

Napisz proszę, gdzie najlepiej zrobić szklaną protezę (dobrze dobraną kolorystycznie i kształtem).

Wiem, że są podane adresy w Pracowniach protetycznych, ale gdzie robią najlepsze szklane protezy.

Noszenie protezy

Moja  epiproteza jest akrylowa. Nosze tylko akrylowe odkad utracilam oko. Wszystkie epiprotezy w Polsce wykonywal mi Pan Andrzej Wieremczuk z pracowni na Konwiktorskiej w Warszawie. Uwierala mnie tylko pierwsza, i to przez pierwszych kilka dni, bo oczodol mialam skurczony. Potem juz zadna z nich mnie nie uwierala, jesli cokolwiek sie dzialo, jechalam i Pan Andrzej poprawial.

W Londynie zrobiono mi rowniez akrylowa i nie mam z nia najmniejszego problemu. Czasem, jesli jestem przeziebiona, to wysycha troche pod wieczor, ale uzywam soli fizjologicznej i jest ok.

W zasadzie nie czuje, ze mam proteze. 

Noszenie protezy

Kornelia a czy Ty swoja epi zdejmujesz na noc ?

Noszenie protezy

Nie. Nigdy jej nie wyjmuje na dluzej niz tylko do jej umycia.

Re: Noszenie protezy


Zuzik:
Tak akrylowa łódzka niestety ma taka właściwość, że trzeba ja często wyjmować. Ja nie wytrzymywałam w niej dużej niż kilka godzin. Potem wydzielina, swąd, uczucie rozpierania w oczodole. Masakra. No i obowiązkowo wyjęta na noc. Teraz mam szklaną i komfort jest nieporównywalny - tak jakbym w ogóle nie miała protezy. Praktycznie wyjmować nie muszę wcale. Jedynie czasem do mycia.
 

 

Cześć, jestem tutaj nowa, właśnie zarejestrowałam się żeby Cię Zuzik zapytać gdzie robiłaś tę szklaną protezę? Na zdjęciach wygląda super, od długiego czasu marzę żeby moja (aktualnie akrylowa okropna z konwiktorskiej) była choć zbliżona do efektu jaki osiągnęłaś.

Tak w ogóle to fajne forum, ja nie mam oka od 26 lat, teraz mam 29 i nigdy za bardzo sie nie przejmowałam jak to wygląda ale teraz jakoś zaczęłam, głownie pod wpływem ludzi, którzy komentują mniej lub bardziej delikatnie, że powinnam się tym zająć bo "przecież medycyna poszła do przodu" taa...

 

Noszenie protezy

Tę, która mam na zdjęciach i którą noszę robiłam w Puszczykowie. W zakładkach u góry w "Pracownie protetyczne" masz namiar. Niestety nie mają refundacji NFZ, więc koszt obecnie takiej protezy to 1500 zł. Robiłam jeszcze jedną szklaną na NFZ w Krakowie, ale niestety leży w szufladzie bo za bardzo odbiega wyglądem od normalnego oka.

Noszenie protezy

Dzięki wielkie za odpowiedź :)