MENU

Forum - Masci, kremy, zabiegi w zakresie powiek

Masci, kremy, zabiegi w zakresie powiek

Masci, kremy, zabiegi w zakresie powiek

Czy znacie jakies sposoby na wzmocnienie i poprawienie elastycznosci powiek? Mam czesciowo usuniete oko (po ewisceracji), ktore bylo znacznie wieksze niz drugie, mam juz ostateczna epi i moje oczy maja dosyc rozny ksztalt i w tym z epi dolna powieka jest slabsza i troche opadajaca. Na kontroli lekarz powiedzial, zebym ja masowala i smarowala, a jak nic sie nie poprawi to trzeba bedzie nad jej plastyka pomyslec.

Masci, kremy, zabiegi w zakresie powiek

Witam serdecznie, sama odczuwam problem z brakiem elastyczności powieki. Kiedyś protetyk polecił mi "ujędrnianie" powieki. A więc masuje powiekę kremem przeciwzmarszczkowym lub ujędniającym do oczu. Aktualnie z powodu lenistwa stosuje Garnier Ultralift Pro-X przeciwzmarszczkowy Roll-on liftingujący. Jeśli chodzi o operację plastyczną miałam robioną 15 lat w klinice plastycznej w Polanicy Zdrój i jestem do dziś z efektów zadowolona.

 

Masci, kremy, zabiegi w zakresie powiek

Dziekuje Kasiu za odzew. A nie orientujesz sie, czy w tej Polanicy wykonuja zabiegi w ramach NFZ? Bo ja na ich stronie nie znalazlam takiej informacji, a tez slyszalam, ze tam trzeba bardzo dlugo czekac.

Masci, kremy, zabiegi w zakresie powiek

Moja pierwsza operacja w Polanicy Zdrój wiązała się z długim oczekiwaniem. Jednakże było to około 15. lat temu. Teraz sytuacja w tej Klinice zmieniła się tj. szpital bardzo się rozbudował i podczas mojej ostatniej konsultacji z tym szpitalem zapewniono mnie, iż czeka się teraz kilka miesięcy.(jednak pewnie to kwestia indywidualna i nie chciałabym robić nadziei). Jeśli chodzi o refundacje, trzeba mieć skierowanie na operację/do  szpitala od swojego okulisty.