MENU

Forum - z akrylowej na szklana

z akrylowej na szklana

z akrylowej na szklana

Witam.

  Mam 20 lat i posiadam epiproteze akrylowa zrobiona przez Pana Wieremczuka. Co roku jak jestem w Warszawie idę ja "wyczyścić ze wszystkich śmieci" jak to pan doktor stwierdził z moim trybem życia raz miałem nawet opyłek metalu na protezie :P Jestem w miarę zadowolony gdyby nie to ze w większości przypadków na wieczór mi się robi dość matowa i męczy powieki. Wyjmuje ja do snu.

Moje pytanie: Czy ktoś kto posiada akrylowkę potrafi z nią spać i nie posiada żadnych problemow typu opuchlizna rano itp?

W tym roku chciałbym pojechać zrobić kolejna epi tym razem szklana. Czy to prawda ze szklana mniej uwiera, lepiej wygląda i nie trzeba jej wcale wyjmować (tylko do mycia)? Czy osoby posiadające szklane epiprotezy mogą polecic ktorąś z wymienionych na stronie pracowni protetycznych ?

Myslę ze mogłbym dorobić sobie taka szklana w celu poprawy komfortu życia gdyż w przypadku jej zbicia co mimo wszystko mogłoby się zdażyć, mam moja stara akrylowke... Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam ;d

z akrylowej na szklana

Ponawiam pytanie przedmowcy ,również interesują mnie informacje na ten temat.

z akrylowej na szklana

Nie mam epi ale protezę i nie wyciągam jej na noc bo zdarzało się że zapominałam włożyć rano. Myje ją i zaraz wkładam z powrotem. Nie chciałabym mieć szklanej bo pewnie by mi się szybko zbiła no i dobrze mi z akrylową.

z akrylowej na szklana

Ja mam szklana i tez sie na niej osadza wydzielina zasycha co powoduje dyskomfort uzywam masci nawilzajacej bo tak to bym nie wyrobila na powieke bo tak piecze

z akrylowej na szklana

Myślę, że akrylowa jest lepsza (jak jest dobrze zrobiona).

z akrylowej na szklana

Posiadam szklana protezę od ponad 30 lat robiona w szwecji nie oszczędzam zadnej z nich mycie spanie z nią to normalka przemywam normalna wodą polecam tylko szklane raz miałem akrylowa dla mnie to było istne nieporozumienie nosiłem ja tylko 2 dni nastąpiło podraznienia powieki ,wszystko przyklejało się do tej protezy powróciłem do szkła i będe polecał tylko szklaną .

z akrylowej na szklana

Leszku, ale chyba to nie jest jedna proteza od 30 lat? miales ich kilka?

Moim zdaniem nieporozumienie to jest w Polsce. Wszelkie swiatowe zalecenia mowia, ze proteza oka powinna byc wypolerowana przez specjaliste przynajmniej dwa razy w roku, a wymieniona pomiedzy 1-3 lat, zalezy jak sie ja uzytkuje. Polski NFZ to jakas komedia, bo przyznaja jedna na 5 lat.  

Nigdy nie mialam szklanej, ale udalo mi sie stluc akrylowa, wiec szklana nie dla mnie . 

z akrylowej na szklana

Kornelio  szklaną używam od ponad 30 lat  są hartowane wszystkie są robione w szwecji z braku czasu polecił mi lekarz  Kraków ale to był niewypał już na samym początku ,wszystko przez inne standardy do których byłem przyzwyczajony każda proteza była robiona z moim udziałem dobieranie koloru formowanie nadawanie dodatkowego koloru i potem krótki spacerek na zahartowanie szkła i tylko ja i lekarz wszystko na daną godzine pełny komfort psychiczny a tu już na wstępie panowie protetycy zamiast powiedzieć ze ta proteza i jej kształt jest za bardzo skomplikowany zaklejili mi oko zabrali protezę i kazali przyjść o 12 godzinie na przymiarkę tak w skrócie . najlepsze było podczas przymiarki lekarz założył protezę a tu jeszcze zdziwienie pacjent grymasi ze jest trochę inny kolor czuje duży dyskomfort i nie porusza się tak jak stara doszło do tego ze powiedziałem ze niestety składam reklamacje na wykonanie i nie zapłacę za coś co nie jest zrobione tak jak powinno i lekarz się obraził a to była typowa maszynka do robienia kasy . Co do pielęgnacji  szklanych protez nie wolno zalewać gorącą wodą w celu odkażenia ponieważ  szkło ulega rozhartowaniu żadnego polerowania a co do wymiany wszystko zależy od wielkości oczodołu jak przestał rosnąc miałem większe przerwy do 20lat  co roku potem coraz dłuższe ostatnia ma już 7 lat i nic się z nią nie dzieje . Akrylowa miałem 2 dni  i poszła do kosza wszystko się do niej przyczepiało i dostałem podrażnienie powiek.

z akrylowej na szklana

A gdzie się robi fajne  szklane protezy poza Polską? Tu to wiem, że Puszczykowo i Optomed i tam się zapisałam na marzec, ale gdzie za granicą? I czy wybieraliście Łódź czy Warszawę na zrobienie epiprotezy po 6 tygodniach od enukleacji? na razie mam "poszpitalną" i zrobili mi fatalnie- zły kolor, za wysoko namalowana tęczówka. Ale wymiar-okej. No i najważniejsze NIC MNIE JUŻ NIE BOLI:)

 

z akrylowej na szklana

Hej, podepnę się pod temat by nie zakładać nowego. 20 lat temu dostałem kamieniem w oko i od tamtej pory bielmo na oku, nie widzę nawet światła itp itd. Ukrywam to soczewkami kolorowymi ale nie wiele to daje. Od jakiegoś czasu zastanawiam się na protezą oka i mam pytanie w związku z tym, czy sa protezy które się ruszają? I jaki jest ich przybliżony koszt ?