MENU

Forum - -8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

-8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

-8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

Witam!

Czy ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć?  Mam wadę wzroku -8,00 na obydwu oczach. Chciałabym wiedzieć czy mogę dostać jakąś grupę (odrazu zaznaczę, że nie chodzi mi o żadną kasę od państwa). I jeszcze jedno jeśli dotanę grupę czy to wpłynie na posiadanie prawo jazdy- mam bezterminowe? Błagam pomóżcie chcę ubiegać się o pracę w zakładzie chronionym ale boję się o prawko.

-8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

Nie utracisz prawa jazdy. Znam osoby które mają stopień niepełnosprawności i posiadają prawko. Po prostu jeśli uzyskasz orzeczenie to nie afiszuj się nim w razie jakichkolwiek kontroli drogowych.

-8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

Jak rozumię to orzeczenie będzie tak jakby tylko do mojej wiadomości?

-8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

No można tak powiedzieć a bynajmniej nie musisz się  nim chwalić tam, gdzie nie potrzeba. Mając orzeczenie to możesz korzystać z wielu uprawnień i ulg.

-8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

Pod warunkiem, ze bedzie to orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepelnosprawnosci.

-8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

JA NIEDAWNO STAWAŁAM NA KOMISJĘ W STAROSTWIE/pod Warszawa/

 Nie licz na to ,że ktoś Ci po komisji poda rękę i zaprowadzi Cię od razu na stanowisko pracy do zakładu pracy chronionej .W warszawie i okolicy ,żaden ZPCh nie przyjmuje nowych pracowników i robia wszystko co w ich mocy ,zeby nie zwolnić tych których maja.Jezeli tylko po to Ci orzeczenie to najpierw obdzwoń w swojej okolicy ZPCH I EW. PRACODAWCÓW z otwartego rynku  pracy czy ktoś Cię zatrudni jak dostaniesz orzeczenie bo może się okazać ,że tylko nabiegasz się po lekarzach za papierami a orzeczenie do niczego nie zostanie wykorzystane.

Na PUP który teoretycznie powinien nam niepełnosprawnym pomagać znależć pracę też specjalnie nie licz.

Oferty pracy dla niepełnosprawnych to sprzątanie ,na kasie w markecie albo 

jako sprzedawca chyba ,ze znasz dobrze język angielski to wtedy można liczyć na jakąś pracę na recepcji/

Pozdrawiam

-8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

a po co ci to orzeczenie,jesli nie bedzie z tego kasy? 

swoja droga to dlaczego mialabys dostac takie orzeczenie jesli masz sama krotkowzorcznosc? 

Ja mam -14 na oba oka do tego jakies ciagle przedarcia siatkowki łatane laserem,permanentny zespol suchego oka,mnostwo metow w ciele szklistym, przymglenia rogówki po infekcji rogówkowej,biore wciaz krople sterydowe

 

mam szanse na jakies benefity z tego tytulu chociazby lepsze traktowanie na rynku pracy? 

wczesniej nie wpadlabym na to zeby chciec orzeczenie bo widze z komputera przy wekszej czcionce  i moge pracowac te facto jak normalna osoba,chociaz pewnie mecze sie bardziej.... 

-8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

apfel jak najbardziej staraj sie o grupe! sadze ze bez problemu dostaniesz moze i nawet umiarkowaną...z tym nie ma problemu.zasw.od okulisty ktory najdluzej cie leczyl oraz karta okulistyczna do tego kopie wyp.ze szpitali ..zero komplikacji..prosta sprawa..w razie czego szansa na prace w zakl.pracy chronionej...u nas na slasku jest pelno pracy dla ludzi z grupami...plus ulgi inuprawnienia typu.karta parkingowa itp.ja mam aczkolwiek jeszcze nigdy z niczego nie skorzystalem::-)) pozdro

-8,00 a orzeczenie o niepełnosprawności???

Odnośnie niepełnosprawności; to w różnych regionach różnie bywa. Ostatni minister Kamysz poprawia statystyki i coraz trudniej uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności. ale do odważnych i wytrwałych zwycięstwo należy. Więc warto próbować. :)