MENU

Forum - Pytanie!

Pytanie!

Pytanie!

Czytalam duzo waszych wypowiedzi czesto piszecie ze najlepeij trzymac wlasna galke jak najdluzej .Bylam  z moim chlopakiem u dr.Jaworskiego ze on by nie czekal bo nie tylko idze do zaniku galki ale gdy galka zanika to i wszystko pod nia i po operacji teraz oko bedzie lepeij wygladac i lepeij oko przyjmie implant. Caly czas sie nad tym zastanawiamy czy narzie nie pozostac przy epiprotezie bo usunac oko jest latwo ale juz nigdy sie go nie wsadzi na miejsce. Ale z drugie strony wierze doktorwi ze bedzie teraz lepiej zrobic ta operacje. Mam do was pytanie jak to dokladnie wyglada jak jest juz po operacji bo my jestesmy z warszawa  i nie wiem czy po operacji gdybysmy sie zdecydowali ile on bedzie w szpitalu i czy pozniej lepeij bedzie zostac w hotelu w katowicach czy wracac? ile p ozabiegu jest wizyta kontrolna? wiem  ze jest to indywidualne ale pwiedzcie jak u was bylo bo czytalam jakie mieliscie po operacji objawy ale jak to wyglada z jazda czy warto wracac do domu czy lepeij zostac?

Pytanie!

Hej:) Miałam wszczep implntu w lutym. Jesli chcesz o tym pogadać napisz na gg:6583742 Napisze Ci jak to u mnie wygladalo po kolei...

Pozdrawiam:)

Pytanie!

Borykam się z podobnym problemem do madzi tylko że u mnie jakoś do tego doszło załamanie..?:(

W sumie tak to mnie przerosło, że nie wiem od czego zacząc:(

Pozdrawiam wszystkich odważnych

Pytanie!

Isis tu nie mozna sie zalamywac trzeba zyc z tym wszystkim dalej wiem jest to tragedia ale trzeba pamietac ze ludzie maja gorsze wypadki losowe i radza sobie.Moj chlopak po wyjsciu ze szpitala powiedzial ze nie da sie temu co mwoil lekarz ze moze miec jakies problemy z odlegloscia i zaczol sklejac modele odzywa sie od tego zeby o tym wszystkim nie myslec a przy okazji przez miesiac wycwiczyl tak oko ze jak na niego patrze to mi sie czesciej zdarza cos rozlac niz jemu.Jezdzi juz samochode i idzie mu swietnie.Podziwiam go ma naprawde silna wole ja czasami mam dni wkorych nie moge o  tym wszystkim zapomniec o tym calym wypadku i strasznie sie obwiniam ze to moja wina wkoncu zdarzylo sie to u mnie a moze jakby nie przyjechal jakbym go o to nie prosila nic by sie nie stalo,ale teraz juz nie ma co zastanawiac sie co by bylo gdyby.ZNajdz sobie cos co sprawiala czy sprawialo ci przyjemnosc i zajmij sie tym i pokarz kazdem ze mozna zyc normalnie i sie nie dasz. Trzymam za ciebie kciuki a jak cos to pisz na gadu zawsze warto z kims pogadac jak sie ma dola.8338156

Pytanie!

Oj dawno tu nie zaglądałam... 1 Kwietnia minęło pół roku od usunięcia gałki i wszczepinie implantu. Magdo i Isis mogę Was zapewnić, że z tym można żyć. Dla mnie to też była tragedia, ja sama tylko wiem ile wylałam łez, ile nie przespałam nocy. Nadal jest mi ciężko ale trzeba żyć dalej.

Pytanie!

Madziu bądź przedewszystkim dla Kuby wsparciem, Jemu napewno nie jest teraz lekko ale jeśli będzie miał wokół ludzi na których moze liczyć napewno łatwiej to wszystko zniesie.

Zresztą czytając Twoje posty można odnieść wrażenie że ma On dużo szczęścia, mając Ciebie u swego boku.

A obwiniać siebie nie powinnaś bo nikt nie jest w stanie przewidzieć co nam los zgotuje.  

Ja też straciłam wzrok przez zdarzenie losowe, którego można było uniknąć, niestety nie przewidziałam. Ale mam obok osobę na którą mogłam i mogę liczyć w każdej sytuacji i jakoś łatwiej mi było.

Trzymajcie się

Pozdrawiam   

 

Pytanie!

Witajcie moi drodzy

 

Tak, najważniejsze to nie załamywać się, ale...jak to zrobić? Ja pierwsze tygodnie bardzo cierpialam, nie moglam się ze wszystkim pogodzić (u mnie to bylo zle leczenie -  bląd lekarski). Potem minęlo. Znalazłam pracę i jej "się poswięciłam".

Teraz jest już dobrze, nawet bardzo dobrze (choć bywają ciężkie dni gdy chandra wraca) ale jak się zastanowię to...zupełne pogodziłam się z tym (?) po ..10 latach. Wiem, wiem nie jest to optymistyczne ale u mnie to w zasadzie nie chodzi o pogodzenie się z problemem tylko z tym że to lekarze zawinili a "przepraszam" nie usłyszałam:(

 Z optymistycznych wieści to takie, że jestem po operacji 16 lat i malo kto wie o moim problemie, a w domu wykonuję wszystkie czynności łącznie z gotowaniem i nie nalewaniem niczego obok :)

Pytanie!

Witam!

Właśnie wrocilismy od doktora Waremczuka teraz calkowicie nie wiemy co robic.On  mowi zeby poczekac czy sie galka zmniejszy i jesli nie to zalozy na to eiproteze.Zato doktor Jaworski mowi zeby operacje zrobic teraz . Mamy kompletny mentlik.Ja wiem ze nie moge tutaj nic zrobic tylko doradzic bo to jego decyzja ale widze ze on sam ma duzy problem zobaczymy jak przespi sie z tym wszystkim. Straszne sa te decyzje.......

Pytanie!

Madzia, Pana Wieremczuka znam również. Jestem Jego pacjentką od ponad 7 lat.

Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że ma rozległą wiedzę i raczej nie proponowałby czegoś niekorzystnego. A może niezależna konsultacja u jeszcze kogoś innego? 

Pytanie!

A  znasz jakiegos dobrego lekarza ktorego wartto sie jeszcze zapytac,bo wczesniej bylismy u doktora D.Kecika i on np. nic nie mowil o epiprotezie tylko mowil ze za 6miesiecy bedziemy myslec o operacji.Jak masz telefon do dobrego lekarza ktorego watro sie jeszcze zapytac to bardzo byla bym ci wdzieczna...:)

Pytanie!

Hej,ja slyszalam ze dobry jest dr Prost on zajmuje sie pierwotnym protezowaniem.

 

Pytanie!

Co do Kęcika to nie sugerowałbym się jego opinią wiem ze jest dwoch kecikow ojciec i syn tylko na kasie im zależy a na pewno profesorowi nie wiem jak z jego synkiem. To dzieki kecikowi nie widze na oko :)

Pytanie!

Kochani jesteście

Ja osobiście mam mętlik...na razie nie muszę oka usuwać ale w przyszłości..drugi lekarz natomiast zasugerował mi sztuczne i to mnie tak dobiło no i się zaszyłam:( chcę być ładna, chcę patrzeć ludziom w twarz ale nie wiem jak później sobie w twarz spojrzę gdy teraz mnie odrzuca:(To taka moja obsesja niestety od momentu....Słaba psychicznie jestem chyba, patrząc na Was, czytając Was zdajecie się być tacy silni ale w głębi na pewno walczycie podobnie jak ja hm z taką chyba różnicą, że Wy się chyba z tym pogodziliście ja po prostu nie potrafię:(

przez chwilę miałam nadzieję ale wszyscy mi odradzają wokół usunięcie oka, dlatego Madziu naprawdę zastanówcie się jeszcze, jeśli nie ma w sumie takiej potrzeby...Jaworski to nie wyrocznia, to tylko lekarz i taka jego praca.

Dziękuję za ciepłe słowa, pozdrawiam Was serdecznie

Pytanie!

""hmmm" a jesli mozna wiedziec to ktory Kecik ci to zrobil bo  my bylismy u Dariusza.Isis po tym co czytam czy jak ppatrze na Kube kazda z tych osob to przezywa i napewno mysli o tym co sie stalo i co bedzie z nimi, ale gdy przesadnie bedziesz sie nad tym zastanawiac to tylko  sobie zrobisz krzywde.Ja wiem mi latwo jest mwoic mam oboje oczu ale bardzo mocno przezywam to co dzieje sie z Kuba.Wydaje mi sie ze tak nprawde zadna z tych osob sie z tym do konca nie pogodzila,ale juz na to co sie stalo nie mamy wplywu.Wiesz mozna siasc i zaczac pisac zazalenia do pana Boga dlaczego to ja , ale pomysl ze moze ty i tak jestes silniejsza niz ktos inny, a moze mialo to cos zmienic w twoim zyciu moze nie teraz ale za kilka lat. I prosze nie traktuj sie jako brzydka osobe nie mozna tak mowic ,widzisz kuba tez wstydzi sie tego on ma jeszcze 3 duze blizy na powiekach ktore widac, ale nie wydaje mi sie ze stal sie przezto mniej atrakcyjny moze nawetjest teraz bardziej pociagajacy i jest innyy od wszystkich ktorzy teraz chodza(tacy wypieknieni(bez urazy panowie:)) ,wiem u dziewczyny to inaczej ale moze trafisz kiedys na osobe ktora uzna to za atut i ze nie jestes taka sama jak wszyscy tylko wyjatkowa......

Pozdrawiam...:)

Re: Pytanie!


Madzia155:

A znasz jakiegos dobrego lekarza ktorego wartto sie jeszcze zapytac,bo wczesniej bylismy u doktora D.Kecika i on np. nic nie mowil o epiprotezie tylko mowil ze za 6miesiecy bedziemy myslec o operacji.Jak masz telefon do dobrego lekarza ktorego watro sie jeszcze zapytac to bardzo byla bym ci wdzieczna...:)

 Madziu, Pan Wieremczuk nie jest lekarzem okulistą, jest protetykiem protez oczu, czyli z angielskiego "Ocularist"- na polski wychodzi chyba "okularzysta".

Osobiście rozmawiałam tylko  z doktorem Jaworskim, suma sumarum po mniejszych czy większych kłopotach jestem zadowolona, no, ale ja oko utraciłam wskutek wypadku, to co innego.

Zapytałabym jeszcze u doktora Szaflika, niestety kontaktu nie mam, ale jest to Krajowy Konsultant Okulistyki.