MENU

Forum - Jak często wymieniacie protezy?

Jak często wymieniacie protezy?

Jak często wymieniacie protezy?

Witam, zdaje sobie sprawę, że wymiana protezy to kwestia indywidualna, ale jestem ciekawa z jaką częstotliwością wymieniaja ją inni. Wczęsniej wymieniałam ją dość czesto, gdyż byłam dzieckiem. Teraz mam protezę już 4 lata, wiem iż dofinansowanie z NFZ na wymainę protezy przysługuje raz na 5 lat. Jednkaże nurtuje mnie kwestia czy to nie jest za długo. Jakie są wasze doświadczenia i przemyślenia na ten temat? Pozdrawiam

Re: Jak często wymieniacie protezy?

W mojej opinii 5 lat to trochę zbyt rzadko - 3 lata byłoby OK. W Niemczech mogą sobie zmieniać co 1,5 roku. Z drugiej strony szklana proteza może posłużyć naprawdę długo. Druga kwestia zbyt niska kwota dofinansowania, ostatnio dopłacałem w Katowicach 350 zł, a ceny będą rosnąć, bo popyt jest spory a wszystkie koszty prowadzenia działalności i życia idą w górę.

Jak często wymieniacie protezy?

Zapomniałam dodać iż używam protezy akrylowej, a to pewnie też ma duże znaczenie jeśli chodzi o częstotliwość wymiany.

Jak często wymieniacie protezy?

Ja swoja wymieniam raz na 5 lat bo tak to refenduje fundusz .Ja nosze taka z mas plastycznych .Lekarz mowi ze najlepiej zeby to bylo co 3 lata Bo potem taka proteza juz matowieje a ponadto nosze proteze juz od 40 lat to wiem juz ,ze po okresie 4 lat zaczyna sie odczuwac dyskomfort jakby sie mialo cialo obce w oku dlatego ,ze taka proteza juz nie jest  idealnie gladka .

Caly czas jezdze na wymiane do jednego lekarza do Warszawy I jak zawsze jestem z tej wizyty zadowolona .Ostatnim razem zanim zdecydowalam ktora mi pasuje to przymierzylam ich chyba z 10 .Ja mam ciezko dobrac proteze bo niby mam niebieskie oczy  ale sa tam rozne odcienie wlacznie z zielonym .

Ale zawsze cos sie znajdzie i jezeli ktos nie wie ze nie mam oka to nawet sie nie domysli ,ze to proteza  .Nawet lekarz w szpitalu myslal, ze to moje oko kiedy trafilam do szpitala 8 lat temu po wypadku i lezalam na chirurgii .

Jak często wymieniacie protezy?

jako dziecko miałem co roku wymiane rosnacy ozcoduł ptem co dwa lata zalecenie lekarza ostatni raz 8 lat proteza jak nowa szkło wykonanie szwecja Lund