MENU

Forum - Witam

Witam

Duża opuchlizna pooperacyjna

Mój chłopak jest 2 doby po operacji. Usunięcie oka lewego i wstawienie epiprotezy szklanej. Wszystko jest ok jednak martwi nas duza opuchlizna powieki i zasinienie które dopiero dziś się nasila. Czy to normalne? proszę o szybką odpowiedź .. Pozdrawiam

Witam

Witaj Ty i Twój Chłopak Nic się nie martwcie to norma ,Jeżeli chcecie ściągnąć szybko opuchliznę która po zdjęciu opatrunku uciskowego nasiliła się to stosujcie woreczki lodowe . te same co na różnego rodzaju kontuzje kolan itp / tylko!!! musi być woreczek owiniety w czystą gazę albo jakąś chusteczkę bo inaczej odmrożenie gotowe na skórze. Zasinienie bedzie schodzić tak samo jak z Adamka czy Gołoty bo to po prostu siniaki.Ja na trzeci dzień wyglądałam jak w czwartej rundzie Adamek kontra Gołota .Pamietajcie ,że to zażółcenie skóry to nie tylko siniak ale też jodyna którą nas smarowali dezynfekując pole operacyjne.pOZDRAWIAM I życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Witam

Bardzo dziękuje za odpowiedz. bardzo mi pani pomogla. Pozdrawiam serdecznie!

Witam

Używamy tych woreczkow i delikatnie widac poprawe :)

Witam

mam jeszcze jedno pytanie czy to oko mozna przemywac rumiankiem?

Re: Witam

Można przemywać rumiankiem, sam miałem takie zalecenie od okulisty podczas gojenia się oczodołu i tak robiłem.

Witam

dziekuje bardzo

Witam

na pewno rumianek nie zaszkodzi ale w zaleceniach z oddziału jest przemywanie solą fizjologiczną lub letnią Przegotowaną WODĄ wtedy tez powoli bedzie schodziła razem z nia ta jodyna ze skóry. Gaziki moga nie byc jałowe bo przed wyjściem z oddziału o wszystko wypytałam pielęgniarki .Im mniej bedzie zasłanianye oko tym szybciej się zagoi .Należy tylko unikać miejsc zapylonych ,żeby cos się nie przylepiło np do maści i nie wlazło w oko . Mnie już tak swędzi w środku bo się goi  ,że muszę się mocno pilnować ,żeby nie dotykać Pozdrawiam

:tancerka

 

dziekuje za pomoc. powiedz mi jeszcze czy to normalne zepo lekach bola kosci i czujesz sie jak w czasie grypy?? tzn. dreszcze, uczucie ciepło zimno itp. 

Witam

nie miałam takich objawów ale może pojawił się jakiś stan podgorączkowy !!! w końcu to jednak poważna ingerencja skalpelem w organizm i dlatego takie samopoczucie ,Natomiast dostałam steryd przy którym trzeba ostro pilnować się z jedzeniem bo można szybko nabrać kilogramów.

Witam

Dziękuje rozumiem. myśle ze to reakcja antybiotyku ze sloncem.