MENU

Forum - Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Witam wszystkich serdecznie! :)
Zacznę od tego że to nie ja jestem potrzebująca tylko bliska mi osoba. Poszukuje klinik na terenie całej Polski które zajmują się wszczepianiem soczewek protetycznych ze źrenicą na stałe. Znalazłam tylko jedną klinikę w Żorach. Może ktoś z was wykonywał taki zabieg i jest zorientowany? Dziękuję wszystkim za odpowiedz :)

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Hmm, a moglbys napisac jakiego schorzenia to dotyczy, bo ja prawde mowiac jeszcze nie slyszalam o tym, zeby jakakolwiek soczewka protetyczna byla wszczepiania na stale. Wiem jedynie o kosmetycznych soczewkach kontaktowych (takich z namalowana teczowka lub czarna zrenica), ale to nie jest na stale. Inna sprawa to protezy (w przypadku calkowitego usuniecia oka) lub epiprotezy oka (w przypadku oka bedacego w zaniku, niewyksztalconego lub przy wszczepionym implancie oczodolu), ktore takze sa wyciaganle.

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Uszkodzona zostało praktycznie całe oko z tym że nie zostało usunięte. Brak zaznaczonych rysów źrenicy itp. Uszkodzenie mechaniczne. Wiem że mało kto jest zorientowany w tym temacie ale myślałam że może jednak.. Kontaktowałam się już z kilkoma klinikami i część z nich świadczy takie usługi. Zabieg polega na wszczepieniu do uszkodzonego oka takiej właśnie protetycznej soczewki z tym że na stałe. Jest to zwykła kosmetyczna soczewka z zaznaczoną źrenicą i kolorem. Soczewkę wykonuje się na zamówienie bądź, jeśli pasuje kolorem, wybiera się ze standardowej kolorystyki. Czas takiego zabiegu to kilka minut i wykonuje się go tego samego dnia co pierwsza wizyta w klinice. Po zabiegu wymaga się hospitalizacji, nie wiem dokładnie jak długiej. Czas rekonwalescencji około miesiąca. Powrót do czynności zawodowych możliwy po kilku dniach. Jest to soczewka dożywotnia. Koszt takiej wszczepienia i wykonania takiej soczewki to kilka tys + wszelkie badania około 500zł+ hospitalizacja 250zł doba. O długości hospitalizacji decyduje stan kliniczny pacjenta. Właśnie takie informacje uzyskałam od jednej z katowickich klinik. W celu dokładniejszych informacji otrzymałam numer kontaktowy :)

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

witam mam na imię Rafał też mam uszkodzone oko z tym ze nie zostało usunięte interesuje mnie  taka soczewka protetyczyna że żrenicą na stałe proszę odpisać jak ktoś wie ma taką protetyczną  soczewke ale nie na stałe podobno na rok z badaniami zapłaciłem 700zł ale to nie jest na stałe

 

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Wydaje mi się że jest to bardzo mało znana metoda, prawdopodobnie ze względu na swój wysoki koszt. Kliniki z którymi się kontaktowałam nie mają nawet uwzględnionej takiej formy zabiegu w swoich cennikach. Należy kontaktować się prywatnie. Prosiłabym o odpowiedz osób które takowe soczewki posiadają. Najlepiej z nazwą kliniki w której zabieg został wykonany. Pozdrawiam! :)

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

hej a czy mogla bys podac namiary na ta klinike w Zorach ktora wszczepie taka soczewke na stale???

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Nie kontaktowałam sie z kliniką w Zorach. Jedną z klinik która świadczy taką usługę jest Optomed z Katowic. http://www.okulista.pl/index.html

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

hej,wiesz co ja tam dzwonilam i pytalam ale oni mi pwiedzieli ze czegos takiego nie robia :( tak wiec nie wiem komu klamia ???

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Tam owszem wykonuja soczewki i protezy i epiprotezy

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

moze i reklama....tylko po co?skoro w ogole takiego zabiegu nie wykonuja????

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Może nie potrafiłaś o to zapytać. Ja otrzymałam numer bezpośrednio do lekarza który twierdzi że taki zabieg świadczy. Skontaktuj się z Piotrem Jaworskim. To on odpowiedział mi na formularz kontaktowy. 

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Zresztą nie rozumiem w jakim celu miałabym robić reklamę. Jeśli ktoś nie wie nic na ten temat lub nie potrzebuje takiej rzeczy to niech się nie udziela. Jeśli ktoś  twierdzi że nic nie może zostać wszczepione to ewidentnie słabo szuka. Moja ponad 70 letnia babcia ma wszczepione dożywotnio zwykłe soczewki korygujące wadę wzroku więc nie rozumiem dlaczego nie można by wszczepić soczewki kolorowej na takiej samej zasadzie.. 

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

http://www.cywinski-okulistyka.com.pl/pl/leczenie-operacyjne.html
W celu rozwiania wszelkich wątpliwości na temat robienia reklamy wstawiam link "konkurencyjnej" kliniki która świadczy tego typu zabieg. Jest to klinika z Żorach. Nie jestem zainteresowana jej ofertą bo dla mnie to drugi koniec Polski. Pozdrawiam! 

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Wiesz co juz rozmawialam z lekarzem z Zor i powiedzial mi ze owszem robia cos takiego ale poprosil zebym wyslala zdjecie oka i po wygladzie stwierdzi czy nadaje sie to oko do takiego zabiegu,wyslalam i teraz czekam,dzieki za info ze w ogole cos takiego istnieje :)

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Bardzo ciekawe informacje. :) Muszę też się skontaktować z doktorem. Coś miłego na zakończenie dnia. :)

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Ciesze się że komuś informacja się przydała! :) Aż dziwne że tak innowacyjna metoda nie jest praktycznie znana.. Tylko dlaczego!? Czekam na dalsze relacje i trzymam kciuki! Pozdrawiam! :)

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Spróbuj u dr Michnowskiego w Białymstoku. To specjalista od oczu na skalę Polski!!! 

Wszczepienie soczewki protetycznej na stałe

Na Jaworskiego bym uwazala, udajcie sie gdzie indziej, jesli mozecie. Obiecuje zlote gory, a potem jak pojawia sie problem to kaze placic i ignoruje.