MENU

Forum - od czego zaczac

od czego zaczac

od czego zaczac

Witajcie. jestem nowa na forum, trafilam tu przypadkiem. nigdy wczesniej nie słyszałam o implantach. Ja jestem osoba jednooczna od 22 lat ma usunieta cala galke oczna, czy po tak dlugim czasie jest mozliwe wszczepienie implantu?od czego powinnam zaczac jak mam sie dowiedziec czy jest dla mnie jakas szansa. Od zawsze nosze zwykla proteze szklana robiona w Warszawie. A co z dofinansowaniami do takich operacji. Prosze podpowiedzcie mi co od czego mam zaczac. Pozdrawiam Wszystkih goraco.

od czego zaczac

Witaj.

Moze zacznij od przeczytania "Komplikacje i trudnosci..." Mam wszczepiony implant po 12 latach i u mnie efekt wyszedl beznadziejny,zreszta z tego co wiem i widzialam to kazda osoba,ktora ma po"x" latach ma jakies problemy(tu na tym forum-oprocz Korneliii)

Pozdrawiam 

od czego zaczac

Czy pierwszym moim krokiem powinna byc konsultacja z lekarzem, ktory zajmuje sie tego typu operacjami? Takie implanty wszczepia klinika Pana Jaworskiego czy ktos jeszcze robi takie operacje?

od czego zaczac

Niestety nie.Rozmawialam z kilkoma lekarzami ,ktorzy zajmuja sie pierwotnym implantowaniem i kazdy z nich mowil ,ze nie robi wtornie bo boi sie efektu koncowego.

od czego zaczac

Czyli implantowaniem wtornym zajmuje sie tylko Jaworski? Tak sobie mysle, ze moze najpierw wybiore sie do mojego onkologa pod, ktorego opieka jestem moze on mi cos powie czy jest mozliwosc zrobienia takiej operacji u mnie.

Ile osób mialo zakladany implant wtorny? Jaki jest rezultat, czy oko wyglada lapiej? jestescie zadowoleni z efektu koncowego? 

od czego zaczac

Przed Zabiegiem albo Konsultacją zapoznaj się z tym tematem  Tutaj . Będziesz mogła zadawać więcej pytań i uzyskasz więcej odpowiedzi.

od czego zaczac

Nie jestem zadowolona,niestety.Jestem pol roku PO i nadal łaże w opatrunku a gdzie tu koniec???Tu na tym forum jest nas 4-ech"nie zadowolonych"

od czego zaczac

a po jakim czasie mialas wszczepionego implanta od usuniecia galki ocznej

od czego zaczac

12 lat

od czego zaczac

Dziekuje Ci bardzo za informacje, musze to wszytsko dobrze przemyslec i sie zastanowic, no i oczywiscie porozmawiac z lekarzem.

Pozdrawiam

od czego zaczac

Zacznij od przeczytania tego co my napisaliśmy, zrób rezonans magnetyczny oczodołu i wtedy będziesz wiedziała czy masz mięśnie i jest szansa żeby się ten implant ruszał i usadowił w odpowiednim miejscu. Zajmuje się tym tylko doktor Jaworski z Katowic . Inni specjaliści nie podejmują tego ryzyka bo kosztuje to ok. 6 tys a efekt niewiadomy. Ja mam implant po 31 latach i niestety nic nie jest dobrze. KIlka innych osób które mają po kilkunastu latach wszczepiony implant  też nie noszą protezy jeszcze i efektu nie widać. Zastanów się nad podjęciem tej decyzji. Czy warto ? Jeżeli chcesz poświęcić kilka długich miesięcy na jazdy do Katowic, masz na pozbyciu się 6 tys + jakieś 2 dodatkowo i masz dużo czasu na jazdy za epi do Warszawy lub Krakowa, jeżeli masz dużo siły ,wiary i nadzieji, to tak. Ale pamiętaj efekt może być żaden. Jeżeli masz normalną protezę i ona się trzyma to zakładaj okulary i za 6tys jedz do Egiptu:)

 Pozdrawiam serdecznie

od czego zaczac

Isabelo dziekuje ci za szczera odpowiedz.

Pozdrawiam goraco