MENU

Forum - lewa czy prawa epiproteza?

lewa czy prawa epiproteza?

lewa czy prawa epiproteza?

Witam. Od tygodnia zakładam epiprotezę modelująca mój oczodół , zakładam ją na lewe oko które wielkością jest prawie jak zdrowe prawe, lecz powiedziano mi że powinno sie oko chore zmniejszyć i ładnie dopasować, mam problem gdyż przy patrzeniu w lewo odczuwam duży dyskomfort nie jestem pewny czy moje oko sie do tego kiedykolwiek przyzwyczai poniewaz jest nierówne i mam na nim rózne wypukłości.

 

Dodatkowo mam problem gdyż dostałem epiprotezę jak na zdjęciu do oka lewego i nie jestem pewny czy nie jest ona do oka prawego. Prosze o pomoc , nie układa się równolegle z okiem zdrowym, czy wcięcie u góry powinno być od strony nosa czy skroni , bo mam od strony skroni? czy w ogóle ma to jakąś różnicę? pozdrawiam

 

lewa czy prawa epiproteza?

gdzie dostałeś tę protezę ????bo to jest proteza do oka prawego . Wciecie jest ZAWSZE od strony nosa . Jeżeli wcięcie masz od strony skroni to jest nie hallo .

Jeśli wiecej info to pisz na mój email  jest w moim profilu

 

lewa czy prawa epiproteza?

więc brawo:/ dostałem ją w Krakowie od razu w domu mi cos nie pasowało nie wiem jak do tego mogło dojśc jesteś pewna że jest to na oko prawe? 

lewa czy prawa epiproteza?

Ja mam protezę oka lewego i wcięcie mam od strony nosa, więc odwrotnie niż u Ciebie. Więc  coś oni pomylili. Cały Kraków - Masakra!!!

lewa czy prawa epiproteza?

no to jestem w szoku bo ja też robiłam w krakowie i nie było zadnej możliwości pomyłki bo po prostu nie dałoby sie jej włozyć do oczodołu bez bólu.Dr Szpytna razem z pielęgniarka dobierali mi kilka wzorów a potem pielęgniarka uczyła wkładać i wyjmować chyba z pół godziny zanim opanowałam temat / bo mam trochę niesprawne palce po operacji ręki /

Najlepiej jak najpierw zadzwonisz do nich i zapytasz się po której stronie powinienes mieć wycięcie dla swojego oka .

lewa czy prawa epiproteza?

Ale numer, to jest epi do oka prawego na bank

lewa czy prawa epiproteza?

dzwoniłem lecz Pani w rejestracji była w stanie powiedzieć mi jak ze schematu krótsza cześć od strony nosa, ale powiem szczerze ciężko mi się wyznać która dokładnie jest krótsza czy dłuższa i zgłupiałem bo nie byłem pewny czy jest dobra czy nie :/ 

lewa czy prawa epiproteza?

powiedzcie mi czy moje nierówne oko powinno się po jakimś czasie dopasować bo na razie czuje dość duży dyskomfort :/ 

lewa czy prawa epiproteza?

Nie chce Ci burzyć spokoju, ale też miałam epiproteze na jakiś czas tzw modelująca. Ale u mnie ona nie zdała egzaminu! Oko, które jest wiele lat po wypadku (24 lata) jest nieco mniejsze od zdrowego, ale rusza się tak samo jak zdrowe tylko wolniej. Ja po kilku nałożeniach epiprotezy też odczuwałam dyskomfort. Z czasem zauważyłam, że oko jest zaczerwienione w jednym miejscu. Doszłam do wniosku, że gałka podczas ruchu "ociera się" o epiproteze. Zwróciłam ją. Też byłam w KRK. Być może zbyt szybko się poddałam z tą epiprotezą, ale takie było moje odczucie. Może ktoś ma inne doświadczenia.. :)

lewa czy prawa epiproteza?

zastanawiam się czy nie lepszym wyjściem będzie operacja zeza i soczewka maskująca, nie jestem pewny co do operacji, słyszalem że jest możliwośc odwrócenia zeza w drugą stronę po jakims czasie, sama soczewka chyba też jest droga

lewa czy prawa epiproteza?

w dobrym kierunku myślisz, chociaż ja byłam na początku stycznia u profesora Wylęgały ale nic takiego mi nie zaproponował. Wykorzystałam opcje epiprotezy i soczewki korekcyjnej, nie zaproponował mi nic więcej. Tylko laserowe usunięcie bielma na oku. A co dalej ... Zobacze co mi podsunie za pomysł

lewa czy prawa epiproteza?

hej :) bardzo ciekawa rzecz napisalas,nie wiedzialam ze istnieje cos takiego jak laserowe usuniecie bielma :)czyz to mozliwe jest?? gdzie taki zabieg wykonuja??

lewa czy prawa epiproteza?

Gdzie to Ci nie powiem, bo jeszcze nie byłam na tym zabiegu. Mają mi wyznaczyć termin dopiero. Sama jestem ciekawa. Mam mieć niby jaśniejsze oko od tego co teraz mam, ale jak to wyjdzie w praniu to nie wiem...

lewa czy prawa epiproteza?

acha,no to spoko,jak bedziesz juz cos wiecej wiedziala to daj znac :) i powodzenia zycze :)

 

 

lewa czy prawa epiproteza?

Doktor z Krakowa z którym się komunikowałem odnośnie epiprotezy powiedział że celowo została założona prawa bo lepiej pasowała, moim zdaniem bardzo średnio :/ W kazdym razie długo jej nie zakładałem bo sprawiała mi bóle przy obracaniu okiem pod spodem , mój lekarz okulista zalecił dłuższy okres próbowania ponieważ oko dostosuje sięjak tylko może i podobno mogą mi ja potem wyszlifować od środka, nie wiem co myśleć , w tym czasie nie wyobrażam sobie że nosze ją kilka godzin :/ ale spróbować nie zaszkodzi

lewa czy prawa epiproteza?

ale bezsens.. zakładanie profilowanej epiprotezy nie na to oko, bo lepiej pasuje..!?  pytanie jaki będzie efekt na dłuższy dystans? Ale myślę, że przy normalnym dobraniu protezy można spróbować ;)

lewa czy prawa epiproteza?

Witam, po długiej nieobecności postanowiłem sie odezwać jak moje poczynania w sprawie epiprotezy z krakowa. Byłem w Lipcu by wymienić modelującą na inną bo z tamtą nie mogłem wytrzymac pół godziny, okazało się że oko powoli się przystosowuje zaczałem w innej o wiele lepiej dopasowanej stopniowo po kilkanaście minut dziś ubieram ją na ok. 8-9 godzin bez żadnych efektów ubocznych podczas noszenia, jedynie po zdjęciu bywa zaczerwienione i lekko drapie trzeba uważać by nie przesadzić z czasem. Pisze to ponieważ wiele osób decyduje się na przerwanie chodzenia w epiprotezie z powodu bólu i niewygody, polecam próbowanie jednak do końca i bardzo stopniowo jak zaleca lekarz. mam nadzieję że do grudnia będe mógł ją nosić cały dzień bez przeszkód :) pozdrawiam wszystkich czytających