MENU

Forum - Kilka pytań dotyczących epiprotezy

Kilka pytań dotyczących epiprotezy

Kilka pytań dotyczących epiprotezy

Witam,

W najbliższym czasie planuję dobrać epiprotezę, jednak będzie to dopiero moja druga, dlatego chciałam zwrócić się z kilkoma pytaniami do osób bardziej doświadczonych. Poprzednim razem miałam protezę akrylową, jednak nie byłam do końca zadowolona. Wyglądała świetnie, prawie tak samo jak zdrowe oko, jednak sprawiała duże problemy, przez pierwsze dwa tygodnie po dobraniu nie byłam w stanie jej nosić, sprawiała ogromny ból, oko na którym ją nosiłam było spuchnięte i zaczerwienione, a zdrowe oko stało się strasznie wrażliwe, prawie nie mogłam go otworzyć. Po czasie częściowo udało mi się przyzwyczaić, jednak nie byłam w stanie nosić jej dłużej niż 3 - 4 godziny, oko bolało cały czas. Nosiłam ją przez ponad rok, jednak nawet po tym czasie źle się z nią czułam. Przypuszczam, że było to powodem złego dopasowania. W przyszłym miesiącu mam wybrać nową, jednak nie zdecydowałam, w jakiej pracowni, oraz akrylowa czy szklana. Zastanawiam się nad szklaną, ponieważ chcę uniknąć problemów, jakie miałam z akrylową. Planowałam wybrać się do pracowni w Krakowie, jednak znalazłam wiele negatywnych komentarzy na jej temat. Prosiłabym, o informacje od osób, które mają porównanie epiprotezy szklanej i akrylowej oraz mieli okazję sprawdzić różne pracownie i pomoc w wyborze najlepszej.

Pozdrawiam, Crona 

Kilka pytań dotyczących epiprotezy

skonsultuj się ze swoim okulistą możesz być uczulona na akryl .Jeżeli zdecydujesz się na szklaną to chyba tylko Katowice Ci zostają .