MENU

Forum - Proteza dla dziecka

Proteza dla dziecka

Proteza dla dziecka

Witam!

chcemy zrobić Joachimowi protezę. Czytałam wątek o tym co gdzie i jak,ale

w jednej z pracowni powiedziano nam ,że dla tak małego dziecka nie robią,

polecili Łódź, jednak tu jest problem ponieważ w Łodzi powiedziano nam że musimy przyjechać dwa razy (po raz drugi po 10 dniach)poza tym czytałam na forum ,że tam nie najlepiej.  Joachim ma teraz protezę szklaną i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, była robiona w Essen.

Niestety robi się już za mała. Dzwoniliśmy też do Krakowa ,ale termin na październik jest stanowczo zbyt odległy. Czy może ktoś polecić dobrą pracownie protetyczną w Warszawie gdzie na 100% zrobią protezę dziecku (prawie 2 lata).

Wolimy szklaną protezę ale nie koniecznie. Z góry dziękuję za pomoc

 

 

Proteza dla dziecka

Witam

moja Zuzia ma protezę szklana z Krakowa adres pracowni z tel w zakładce pracownie protetyczne

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej protezy dobrania i kształtu 

Proteza dla dziecka

Ile musieliście dopłacać do protezy? Nam powiedzieli w Krakowie,że najbliższy wolny termin jest na październik! Obawiam się jednak ,że Joachim może zostać bez protezy do tego czasu bo wyraźnie jest juz za mała. Co wtedy z oczodołem? Do tego czasu nic się tam nie wkłada? I co z refundacją ?Dostaliśmy ją ,ale ma ważność ograniczoną... Bardzo proszę o odpowiedzi ponieważ kompletnie się nie orientuje jak to jest u nas. Czy na protezę ,tę szklaną długo czekaliscie? tzn. czy dostaliście ją od ręki?

Proteza dla dziecka

1. My robiliśmy w tamtym roku gdy nie było refundacji i płaciliśmy całość teraz jest refundacja i dopłaca się ok. 124zł. 

2. Jeżeli lekarz  prowadzący dziecko powie Wam że musicie  natychmiast zmieniać protezę na większą to  możecie zadzwonić do Krakowa i poprosić o protezę modelkę - dobiorą dziecku jak najlepsza kolorem i kształtem - płaci się za nią ok. 100zł a po zrobieniu prawidłowej protezy w październiku Wy oddajecie modelkę a pracownia oddaje wam pieniądze . Tak było jeszcze ze 2 lata temu.

3. Nie rozumiem ograniczenia ważności refundacji - czy chodzi o to że zarejestrowaliście już receptę w NFZ - zawsze możecie receptę oddać do NFZ i zarejestrować druga w czasie kiedy zdążycie zrobić już protezę. 

4. Proteza jest robiona od ręki czeka się ok. 1 godz.  

Proteza dla dziecka

ja robie protezy w Lodzi juz od 19 lat i jestem zadowolona;)

Proteza dla dziecka

Witam ! Podam  nr komorki do pracowni protetycznej w W-wie  504 179 426.  Ja mam  epi od pana Walendy . Jest extra wykonana. Moje poczatki to byl Krakow, porażka na calej linii. Protezy krakowskie sa wytapiane ze szkla i nie poddawane juz zadnej obrobce. Czasami brzegi moga byc niezbyt gladko zatopione i nie rowne brzegi moga draznic powierzchnie galki.   Prawda jest taka ze nawet najstaranniej dobierana protezka sprawdza sie lub nie po dluzszym uzytkowaniu. Zycze powodzenia w poszukiwaniach i oby efekt byl zadowalajacy!

Proteza dla dziecka

na temat Krakowa slyszalam glosy, ze jesli ktos placi prywatnie to szybsze terminy.

Proteza dla dziecka

Mój synek miał prawie 9 miesięcy proteze szklana z Krakowa i byliśmy z niej bardzo zadowoleni. Niestety przed świetami Adas rzucił ja na płytki no i niewiele z niej zostało. Na nową proteze w Krakowie jestesmy umowieni dopiero na maj, wiec postanowiliśmy zrobic mu proteze z tworzywa w Łodzi bo czas oczekiwania był najkrótszy. Efekt wizualny - moze byc , ale w porównaniu do szklanej to ta proteza jest bardzo szara.

Z drugiej strony jest to małe dziecko(2latka) i nie bardzo rozumie ze nie wolno wyjmowac epiprotezy, a tym bardziej nia rzucac, wiec bezpieczniejsza jest z tworzywa. 

Na forum czytałam dużo pozytywnych opinii o pracowniach w Warszawie, mam w zwiazku z tym pytanie  czy te epiprotezy nie sa takie szare jak te z Łodzi ?? czy wygladaja bardziej naturalnie?? Czy Pan Andrzej z Konwiktorskiej napewno nie robi epiprotez dla dzieci? A czy Pan Wolenda ma cierpliwośc do dzieci?

Zastanawiamy sie czy męczyć Adasia kolejna wizyta w nowym miejscu czy dac sobie narazie spokój i trzymać sie tej szarej z Łodz, czy może wrócic do tej szklanej z Krakowa i byc zadowolonymz wygladu i nie spuszczac Adasia z oczu aby czasem sobie jej nie wyciagnal i nie potłukł.

Jeśli mieliście podobne dylematy z epiprotezami dla dzieci i jakoś je rozwiązaliście to prosze dajcie znać.

Proteza dla dziecka

Piotruś miał 2-latka jak zaczął nosić epiprotezę,nie mieliśmy żadnych wątpliwości mimo że była szklanna,raz tylko pojechałam z nim do Warszawy kiedy miał zacząć chodzić do szkoły,wiadomo jak jest w szkole,przez rok nosił epiprotezę z tworzywa ale okazało się że jest uczulony i znów wróciliśmy do szklannej.dziś chodzi do drugiej klasy i jest dobrze.Pozdrawiam. 

Proteza dla dziecka

witajcie!!!daruś też miał 2 latka jak zaczoł nosić protezkę i nie wyobrażam sobie jak mógłby ją sobie sam wyciągać????nie możesz na to pozwolić,przecież to poniekąd część jego ciała a nie zabawka,a gdzie ochrona przed bakteriami????Daruś ma teraz5,5 roku i zawsze nosił protezy szklane,z których jesteśmy zadowoleni.pewnego roku gdy nie było refundacji,a my wymienialiśmy wtedy 2 razy do roku,chciałam zrobić mu inną protezę np.w warszawie,lecz protetyk z krakowa powiedział:"że ma inny kształt i żle będzie kształtował się oczoduł"wygrzebaliśmy resztę pięniążków i wciąż jesteśmy wierni pracowni z krakowa.czy spotkaliście się kiedyś z taką opinią:że nie wolno znieniać"???

Proteza dla dziecka

Mnie taż mówiono że nie powinno się zmieniać epiprotezy, a nawet kiedy Piotruś nosił tą z tworzywa to kiedy chcieliśmy wrócić do szklannej  to już oczodół był ukrztałtowany inaczej,i więcej bym nie zmieniła.Jestem bardzo zadowolona ze szklannej i polecam ją wszystkim kto się jeszcze wacha z wyborem.

Proteza dla dziecka

Witam

ja też otrzymałam od Pana Andrzeja Wejmarczuka informację, że jak dziecko nosi szklaną to on by przy niej został (chociaż sam robi protezy z tworzywa).  

Ja też przetestowałam na moim dziecku rzadkie czyszczenie i wyjmowanie epiprotezy i działa już tak nie ropieje. Jak nazbiera się dużo wydzieliny to po prostu wlewam do oka z epiprotezą sól fizjologiczną, przemywam i ruszam epi tak aby wydzielina znajdująca się pod wypłynęła. Jak na razie działają. 

Jeszcze jedna praktyczna porada od Pana Andrzeja, że nie wolno w żadnym przypadku dezynfekować protez lub epiprotez z tworzywa środkami na spirytusie. 

Takiej przeszkody nie ma w przypadku protez szklanych. Dla mnie to argument za protezą szklaną bo dzieciaki często dotykają protezy nie zawsze czystymi rękami i czasem zdarzają się zapalenia spojówek lub inne ropne infekcje i wtedy warto zdezynfekować protezę bo pomimo leczenia będą nawroty chorobowe. 

Moje dziecko nosi epiprotezę  3 lata i nie przyszło jej do głowy wyjmować sobie ją w celach innych niż higieniczne. :))))))) Gratuluję odważnego dziecka !