MENU

Forum - epiproteza modelująca (2)

epiproteza modelująca (2)

epiproteza modelująca (2)

Witam, mam od 3 dni epi modelującą szklaną, pod wieczór (szczególnie) mam strasznie tam sucho i szczypie jak domykam powiekę. Czy ktoś miał coś takiego ? Proszę o szybką odpowiedź gdyż teraz weekend majowy i pracownie protetyczne są zamknięte.

epiproteza modelująca (2)

To normalne,kup sobie krople nawilzajace ,nieestety takie uroki 

epiproteza modelująca (2)

a przy EPI końcowej też tak jest ?

epiproteza modelująca (2)

Ja czesto tak mam,suchosc w tym oku

epiproteza modelująca (2)

Wielu jednoocznych ludzi zmaga sie z tym problemem

epiproteza modelująca (2)

Kup sobie OFTAGEL. Mam obecnie ten sam problem, moja epi jest zaduza, nie domyka mi sie powieka co powoduje wysuszanie, przy wczesniejszych epi cos takiego sie nie dzialo, moglam w nich takze spac, teraz niestety wstaje ze spuchnieta powieka, wiec wole wyjmowac i spie bez epi. Co do kropli nawilzajacych, a troche ich kupilam, pomagaly maksymalnie na 10 minut i znowu musialam zakrapiac, w koncu zadzwonilam do Krakowa do protetyka i powiedzial ze mam kupic oftagel a proteze myc szarym mydlem a nie sola fizjologiczna. Krople pomagaja, wiec polecam. Pamietaj aby ostateczna epi nie byla zbyt duza i zeby domykalo sie oko.

 

epiproteza modelująca (2)

Polecam masc Vita-pos Mnie zadne krople nawilzajace nie pomagaly, na stale uzywam masci i jest ok. Tylko tlusta strasznie

 

epiproteza modelująca (2)

 mam pytanie gdzie wykonują  protezę modelują? mój mąż jest dwa tygodnie po operacji usunięcia gałki ocznej mieszkamy w wielkopolsce

epiproteza modelująca (2)

Krakow lub Warszawa

epiproteza modelująca (2)

Witam serdecznie,

pod koniec maja miałam robioną enukleację (wszczepiony implant). Noszę konformer, ale z tego co czytałam tu na forum to powinnam już nosić epi modelującą. I tu mm pytanie kto ją daje? Lekarz na kontroli czy kupuje się ją tam gdzie epi? Czytałam że w Krakowie można taka kupić ale czy musowe jest później u nich robić epiprotezę? Czy mogę gdzieś indziej wykupić ostateczną ? Czy na  wykonanie modelującej się czeka, Czy są gotowe?

epiproteza modelująca (2)

Z mojego doświadczenia / dość "świeżego"bo z maja br./ jeśli masz konformer to spełnia on rolę pierwszej protezy modelującej.Ma otwory do podawania leków itp.Po ok.miesiącu można zakładać epi modelującą a po ok.0,5 roku - ostateczną.

Ja korzystam z usług pracowni protetycznej w Krakowie.Cena wizyty wynosi tam 90 zł a koszt protezy lub epiprotezy modelującej to 100 zł. Jest to kaucja,która będzie odliczona jeśli  tam będzie wykonywana ostateczna epiproteza .

Przez te 0,5 roku modelowania można postarać się  o odpowiednie zlecenie na epiprozę od lekarza okulisty i potwierdzić w NFZ w celu uzyskania częściowej / ok.2/3 / refundacji.

Przećwiczyłam te ścieżki, bo implant mam wszczepiony wtórnie.wcześniej to było takie "zwykłe"protezowanie.

Pozdrawiam

P.S. Na modelującą się nie czeka.Jest zakładana w czasie umówionej wizyty.

Re: epiproteza modelująca (2)


DOROTA86:
 mam pytanie gdzie wykonują  protezę modelują? mój mąż jest dwa tygodnie po operacji usunięcia gałki ocznej mieszkamy w wielkopolsce

 

 Protezy modelujące są gotowe.nie trzeba na nie czekać.Są dopasowywane w czasie umówionej wizyty.

Czy można przy epiprotezie mieć krople, czy trzeba ją wyjmować.


martka26:
Ja czesto tak mam,suchosc w tym oku