MENU

Forum - Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

Witam wszystkich ! Jeżeli to możliwe chciałabym dowiedzieć się jakie odnieśliście wrażenia po zrobieniu tam protezy. Wiem,że w tym gabinecie wykonują protezy bez refundacji,ale to mi nie przeszkadza. Byłabym wdzięczna za wiadomość  może być na maila interesowałoby mnie zdjęcie po wykonaniu protezy właśnie z tej pracowni. Mam w planach udać się tam i chciałaby się zorientować czy warto. Ostatnio dopasowywałam w Bydgoszczy z której jestem bardzo zadowolona,ale chciałabym zrobić drugą na wszelki wypadek ,ponieważ ta jest ze szkła! Pozdrawiam i czekam na wiadomość.

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

Ja miałam tam robioną protezę 7 lat temu. Uważam, że jest to najlepsza proteza jaką mi zrobili. Wcześniej miałam protezę z Łodzi i w międzyczasie z Krakowa. Ta z Puszczykowa jest lekka, na szkle na lekkie czerwone niby żyłki, identyczny kolor źrenicy co drugie oko oraz błysk jak w prawdziwym oku. Nigdy mnie nie uwierała, nie muszę ją często myć, nie powoduje ropienia. Powinnam ją już wymienić bo po tylu latach mi zmatowiała jedynie, ale czekam na przypływ gotówki. Uważam, że warto. A co do zdjęcie to możesz zobaczyć w mojej galerii jak wyglądam. Oko nie różni się zbytnio od prawdziwego. Jedyny mi minut to jest to, że jest nieruchome. Ale niestety tak chyba każda proteza ma.  No i przykładowo wygląda tak:  http://visionperfekt.pl/files/6.jpg   ( zdjęcie wzięte z innego portalu dla porównania)

Pozdrawiam! 

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zuzik bardzo Tobie dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Jak wygląda proteza ze szkła jestem zorientowana. Ja mam również ze szkła. Jak poruszasz oczkami to w którym masz protezę w ogóle się nie porusza tzn.proteza stoi w miejscu? Widziałam zdjęcia i wyglądasz bardzo ładnie powiem-super i pomyślałam,że się ona porusza w chwili spoglądania. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

Do ewakacz42 Czy ja dobrze rozumiem że w Bydgoszczy dostałaś protezę ze szkła? Jak byłam to były tylko akrylowe,no i myślałam że nie ma gotowych ze szkła. Moja proteza lekko się rusza gdy patrzę się w różne strony, nie normalnie jak zdrowe oko ale lekko idzie w tą samą stronę co drugie oko.

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

Jakie waszym zdaniem są lepsze protezy akrylowe czy szklane.Czy moge prosic o numer tel kogos kto robil proteze w puszczykowie pozdrawiam

Re: Gabinet okulistyczny w Puszczykowie


Evi33:
Do ewakacz42 Czy ja dobrze rozumiem że w Bydgoszczy dostałaś protezę ze szkła? Jak byłam to były tylko akrylowe,no i myślałam że nie ma gotowych ze szkła. Moja proteza lekko się rusza gdy patrzę się w różne strony, nie normalnie jak zdrowe oko ale lekko idzie w tą samą stronę co drugie oko.

 

 Witam! Teraz jestem w szoku byłam przekonana,że ona jest ze szkła. Różni się od tej poprzedniej!Może jest wykonana z lepszego materiału. Poprzednią dobierałam w Warszawie bardzo dawno!!! Przyślij mi swoją fotkę dla porównania. Adres mailowy znajdziesz na moim profilu. Dzięki.

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

No niby lekko się porusza, ale nie tyle co prawdziwe oko. Staram się patrzeć zawsze komuś prosto w oczy, a nie na bok. Wg mnie szklane są lepsze. Akrylowe są ciężkie, grube, wypełniają cały oczodół, powodują podrażnienia. A co do Puszczykowa to znalazłam przed chwilą stronę internetową gabinetu z opisami protez również. Tam są wszystkie dane. Puszczam link:   http://www.orbital-med.pl/protetyka-galki-ocznej

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

Proteza akrylowa jest wypełniona materiałem z tyłu i zajmuje cały oczodół a szklana jest w środku po drugiej stronie pusta, niewypełniona w całości. No ja takie w każdym razie mam. Jak będziesz potrzebowała to zrobię zdjęcia obu protez: akrylowej i szklanej i Ci prześle.

Re: Gabinet okulistyczny w Puszczykowie


Zuzik:
No niby lekko się porusza, ale nie tyle co prawdziwe oko. Staram się patrzeć zawsze komuś prosto w oczy, a nie na bok. Wg mnie szklane są lepsze. Akrylowe są ciężkie, grube, wypełniają cały oczodół, powodują podrażnienia. A co do Puszczykowa to znalazłam przed chwilą stronę internetową gabinetu z opisami protez również. Tam są wszystkie dane. Puszczam link:   http://www.orbital-med.pl/protetyka-galki-ocznej

 

 Zuzik jesteś wielka- dzięki za udostępnienie tak dokładnych informacji. Masz na pewno pocztę. Mam sprawę więc wyślę maila jeżeli nie jest to tajemnicą mogłabyś mi podać adres?

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

Ja wypełnioną protezę akrylową i ciężką miałam z Łodzi a inne akrylowe były w środku puste i lekkie. Ta z Bydg.jest pusta w środku i lekka i raczej na pewno jest akrylowa, no bo ta pani mówiła że one matowieją i jakby coś to mam przyjechać i wypoleruje. Ja wolę akrylową bo szklaną pewnie za szybko bym zbiła. Mi nie przeszkadza że słabo się rusza, właściwie w życiu codziennym nie pamiętam że mam protezę, nie patrzę się na wszystko wprost, wywracam oczami na wszystkie strony w zależności od potrzeby a że proteza nie rusza się tak jak normalne oko to nie zwracam na to uwagi i nie myślę o tym. Teraz mogę kręcić okiem na wszystkie strony i jest ok,bo gdy miałam tą z Łodzi to wypadała mi gdy patrzyłam w górę.

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

Evi33 - pewnie masz rację co do protez, bo ja właśnie mam tę akrylową z Łodzi i jest taka jak piszesz. A nie mam porównania z innymi akrylowymi.

Ewa mój email: anetta1980@poczta.onet.pl 

Jeśli jakiś admin to czyta to niech doda adres strony internetowej Puszczykowa do zakładek pt: Pracownie protetyczne :)

Gabinet okulistyczny w Puszczykowie

Zuzik, jak pojechałam po protezę do Łodzi to nie wiedziałam że tam takie robią, wtedy w ogóle nie miałam pojęcia gdzie i jakie robią. Jak będę robić następną to tam gdzie są puste :) bo naprawdę lżejsza no i lepiej leży. Od pierwszego dnia z tą bydgoską protezą czuje się dużo lepiej niż z tą z Łodzi.