MENU

Forum - Uczulenie na akryl - prośba o radę

Uczulenie na akryl - prośba o radę

Uczulenie na akryl - prośba o radę

Mam od kilku tygodni epiprotezę z akrylu. Istnieje podejrzenie, że mogę mieć uczulenie na akryl, z tego powodu trudno mi się przyzwyczaić do jej noszenia (podrażnienia, wydzielina). Po wizycie u okulisty dostałam krople ze sterydami i przeciwuczuleniowe, ale nie ma poprawy. Czy ktoś z uczestników forum ma może jakieś doświadczenia i rady dotyczącej podobnej sytuacji? Szklana epiproteza w moim przypadku nie wchodzi w grę. Z góry dzięki za pomoc. 

Uczulenie na akryl - prośba o radę

Nie sadze żeby to było uczulenie ja mialam i z akrylu i szkla i przy tej i przy tej wydzieline mialam, kup w aptece kwas borowy i na noc zostawiaj w tym epi i przemywaj oczodol. A czy mialas brana ta wydzieline na posiew, może masz jakaś bakterie

Uczulenie na akryl - prośba o radę

Dziękuję za podpowiedż chociaż kwas borny próbowałam,ale tylko do przemywania.Posiewu nie miałam,okulista nie widział wskazań,ale dał mi maść z antybiotykiem.Epi miałam robioną w Łodzi,bo tu mieszkam.Mimo,że po wycisku byłam już dwa razy na <<dopasowaniu>>,ale nadal mogę wytrzymać z protezą dwie ,trzy godziny.Nie wiem czy to przyzwyczajenie musi tak długo trwać.Ewiscerację miałam po ośmiu latach walki z niewidzącym okiem ,odklejenie siatkówki,wielokrotne operacje,powikłania,jaskra ,aż do bezpośredniej przyczynny ewisceracji,,rozp.bolesny zanik gałki ocznej.Nikomu tego nie życzę.Po operacji,ustąpił ten okropny ból.Teraz bez epiprotezy,oko nie boli,więc może dlatego każdy dyskomfort powoduję że epi wyjmuję,chociaż wiem ,że to żle dla oczodołu.Czytam wpisy na forum ,porady i Wasze opinie są bardzo pomocne DZIĘKI

Uczulenie na akryl - prośba o radę

Witam

Jestem mamą 13-to letniej , jednoocznej Natalii. Również jesteśmy z Łodzi. Córka miała kilka lat temu poważny problem - olbrzymi stan zapalny w oczodole. Okulista zrobił posiew z antybiogramem i wiadomo było co to za paskudztwo i czym leczyć. Na początku nie było efektów ( córka miała maść z Neomycyny ) i trafiłyśmy do Instytutu Medycyny Pracy na ul. Teresy. Tam założono jej testy plastrowe m.in. na akrylany ( dr. Włochacz podał nam dokładne nazwy i symbole ) , sterydy , antybiotyki.  Okazało się , że jest uczulona na antybiotyki , w tym Neomycynę , którą smarowałyśmy oczodół. Postaraj się dowiedzieć , co jest przyczyną bo u nas niestety skończyło się operacją - bardzo spłycił się oczodół. Może warto zmienić okulistę , skoro ten uważa ,że nie warto robić posiewu i leczy na chybił trafił.

Szybkiej diagnozy życzę.

Pozdrawiam cieplutko - Gosia 

Uczulenie na akryl - prośba o radę

Gosiu,dziękuję za pozdrowienia.Słyszałam też o tym ,że tak często przez okulistów stosowana maść uczula.,tzn neomycyna.Ja miałam Detrametryx.Teraz płuczę oko i epi kwasem bornym i jest trochę mniej takiej jakby śluzowej wydzieliny.mam nadzieję ,że będzie coraz lepiej.Jeszcze raz dziękuję,pozdrawiam Ciebie i Córkę Teresa.