MENU

Forum - Ból oka

Ból oka

Ból oka

Hej jestem tu nowy więc proszę o poradę 

Od czwartego roku życia nie widze na jedno oko gałkę mam w zaniku.

Dwa tygodnie temu poszedłem zrobić sobie epiproteze na lewe oko przed założeniem nie miałem żadnych problemów z żadnymi bólami.

Po pierwszym założeniu epiprotezy nie czułem wogule bólu tego samego dnia chciałem wyjąć wyczyścić i założyć rano podobnie.

Następnego dnia założyłem po 2 godzinach zaczołem odczuwać duży ból i dyskomfort,przez który musiałem ją zdjąć tylko to nic nie dało ponieważ po zdjęciu epi dalej oko bolało.

Chciałbym wiedzieć czy to normalne oko musi się przyzwyczić czy jak i czy są jakieś maści zmniejszające ból? 

Ból oka

Witam,

To co dzieję się u Ciebie to nie jest normalne.  Nie mam dużego doświadczenia ale mam już drugą epi i na tej podstawie mogę napisać, że oko oczywiście musi się przyzwyczaić. Ale w moim przypadku trwało to może pół godziny, może mniej. Jak założono mi epi u Pana Meyera to w pierwszym odruchu chciałam powiedzieć że jest do niczego bo uciskała mnie w jednym miejscu co wywołało ból. Ale postanowiłam jej dać szansę i tak długo ja w oku przesuwałam aż się ułożyła a ból się zmniejszył a po jakiejś chwili zniknął.  I do dnia dzisiejszego nosze ją bez problemów. Może i Twoja źle się ułożyła i może wystarczyło nią poruszać trochę by znalazła sobie lepsze ułożenie..Ale jeśli to nie pomoże to może lepiej nie zmuszać sie do noszenia by nie doszło do jakiegoś zapalenia.. 

Co do maści to są takie, tylko że nie bardzo mogę Ci w tym pomóc gdyż nie potrzebowałam ich ani kropli. ale czytałam o nich na forum. Poczytaj wątki dotyczące epiprotezy.

Powodzenia  i pozdrawiam