MENU

Forum - Pracownia protez w Łodzi

Pracownia protez w Łodzi

Pracownia protez w Łodzi

Witam, jestem tu nowa. Mam 21 lat, w wyniku siatkowczaka straciłam prawe oko i od 20 lat noszę protezę, którą wykonano mi w Łodzi na ul. Ogrodowej 21 :) ostatnio zauważyłam że z racji ze nie wymienialam jej już ponad 10 lat trzeba ja wymienić .. i stad moje pytanie : CZY KTOŚ SIĘ ORIENTUJE CZY W WOJEWÓDZKIEJ PRZYCHODNI PROTEZ TWARZY PRZY OGRODOWEJ 21 WYKONUJE SIĘ JESZCZE PROTEZY ? :) jeśli nie to czy ktoś mógłby mi polecić jakieś dobre miejsce, w którym Można ją zrobić  ? :) i jak to jest z refundacja ? :) 

 

Dziękuję z góry, pozdrawiam, Monia :)  

Pracownia protez w Łodzi

Witaj. Skoro masz 21 lat a ponad 10 lat masz tą samą protezę to masz mały oczodół i prawdopodobnie będzie trzeba powiększyć go trochę przed kolejną protezą. Nie powiem tobie gdzie dobrze robią protezy bo to indywidualna sprawa. Ja miałam kiedyś robioną w Łodzi ale to było 16 lat temu i na innej ulicy,chyba na Pięknej a moja ostatnia proteza półtora roku temu jest z Bydgoszczy i ładnie leży i w ogóle podoba mi się. Tam są już gotowe protezy i jest w czym wybrać. Pojechałam tam bo mam blisko i nie trzeba nic dopłacać. W pracowniach protetycznych musisz dopłacić. Najpierw idź do okulisty i powiedz że chcesz nową protezę, okulista wypisze druczek i z tym pójdziesz do NFZ po refundacje i wtedy umówisz się na wizytę w konkretnej przychodni. Moja okulistka mówiła że w niektórych przychodniach chcą skierowanie do danej przychodni, nie wiem czy rzeczywiście tak jest. Będziesz musiała dopłacić różnice między ceną protezy a kwotą refundacji.

Pracownia protez w Łodzi

No rozumiem, w sumie fakt..ilu ludzi tyle opinii na temat tego, gdzie są najlepsze protezy .. A o co chodzi z tym powiększaniem oczodolu? Chodzi o to ze będę miała trochę większą protezę, żeby go jakoś powiększyć czy jak ? :) Bo czytając to trochę się przeraziłam .. :>

Pracownia protez w Łodzi

Pewnie to oczko z protezą masz trochę mniejsze. Ja też tak miałam bo od 11-tego roku życia przez 9 lat miałam jedną protezę. Gdy pojechałam do protezowni w Łodzi to najpierw dostałam skierowanie (nie pamiętam gdzie) ale zrobili mi mały zabieg, takie nacięcie w dole oczodolu bo miałam zarośnięte tam. To nic nie boli. Jakiś czas nosiłam opatrunek żeby się zagoiło i taką jakby protezę z dziurką (nie wiem jak to się nazywa) a po jakimś czasie dopiero zrobili mi protezę. Mogę ci powiedzieć tylko że w Łodzi chyba na Pięknej robią protezy lekko szare i pełne,one są przez to ciężkie i mi nie podobała się (nie wiem czy nadal takie robią). Jeśli chodzi o pracownie protetyczne to poczytaj tu na forum bo jest kilka tematów o pracowniach.

Pracownia protez w Łodzi

No fakt, mam trochę mniejsze oko to z proteza, ale nie jakoś tam bardzo. :) jednakże trzeba ja wymienić i właśnie patrzyłam na stronie internetowej protezowni w łodzi na pięknej i faktycznie strasznie brzydkie te protezy.Dla mnie ta, ktora mam teraz jest idealna, kształt i  wygląd ogólnie ..  gdyby byla jeszcze większa :) poczytam jeszcze, popatrzę i wtedy zdecyduje gdzie się udać :)ale dziękuję za informacje :) 

Pracownia protez w Łodzi

Życzę powodzenia. Jak będziesz po wizycie w protezowni to daj znać czy też powiększali ci oczodół czy udało się zrobić protezę bez powiększania.

Pracownia protez w Łodzi

Dziękuję, mam nadzieje, że wszystko się uda :) na pewno się odezwę :) 

Pracownia protez w Łodzi

Witam. Mimo, że oka nie mam od 2010 r. muszę zwrócić się o poradę, ponieważ trochę zaniepokoił mnie ten wątek. Sprawa 1.: Z powodów zdrowotnych nie nosiłam protezy przez 2 lata. Mimo to okulista polecił mi wykonać nową protezkę. Czy w takiej sytuacji, po tak długim czasie nie noszenia protezy będzie konieczny zabieg powiększenia oczodołu? Jeśli tak, to jak on wygląda? 2.: Czy polecacie pracownię w Łodzi czy w Bydgoszczy? Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pracownia protez w Łodzi

Witam, Byłam dziś w pracowni w Łodzi po epiprotezę i protezę - posiadam oczodół bez implantu. Mimo, że przez 3 lata nie nosiłam protez, sprawę dało się załatwić. Wprawdzie było trochę kombinowania, mierzenia i poprawiania, ale efekt podoba się wszystkim. Proteza i epiproteza prezentują się bardzo dobrze, a Pan je wykonujący był bardzo miły i kompetentny. Szczerze polecam.

Pracownia protez w Łodzi

Osobiście polecam. Proteza oka została wykonana tak jak trzeba i terminowo.

Nosi się świetnie. Trudno ją odróżnić od oka zdrowego. Ruchomość jest

zadowalająca, nie osiąga tylko skrajnych położeń. Zakładanie i wyjmowanie

jest łatwe. Cena 900 pln z czego NFZ refunduje 800 pl.  Dodam jeszcze, że

personel jest bardzo uprzejmy i przyjazny dla pacjenta. 

 

Pracownia protez w Łodzi

A wiecie może czy wykonuja na implancie ? 

Pracownia protez w Łodzi

Jeśli pytasz o implant wszywany zaraz po zabiegu enukleacji, to jest właśnie mój przypadek. Czekałem miesiąc na zdjęcie szwów, a potem jeszcze dwa tygodnie

na zrobienie wycisku z oczodołu.  Na gotową protezę czekałem tydzień.

 

Pracownia protez w Łodzi

Ale masz taką cienka  zastanawia mnie jak cienka moga zrobic

Pracownia protez w Łodzi

Mógłbyś zrobic zdjecie tej epi i wstawic? 

Pracownia protez w Łodzi

Epiproteza jest na tyle cienka, że leży idealnie. Pan którą dopasowywał protezę

uznał, że jest trochę za gruba trochę ją pocienił, na poczekaniu.  

Pracownia protez w Łodzi

W Lodzi tez robia epiprotezy i tym samym sposobem jak w wiekszosci pracowni - z wyciskiem.

 

Pracownia protez w Łodzi

Jestem po wizycie w Łodzi i jak najbardziej polecam super atmosfera podejście ludzi pracujących tam jest na prawdę rewelacyjne,proteza wykonana bardzo dobrze 

Pracownia protez w Łodzi

Pracownia protez w Łodzi

Czesc. Dopiero po 2 latach zdecydowałam się na wymianę protezki w Łodzi. Fakt czeka się bardzo krótko. Dziś zgłosiłam się po odbiór i zonk bo zrobili mi proteze za małą. Na początku się taka nie wydawała ale jak wróciłam do domu i zaczęłam się oglądać w lustrze to widać różnicę. Wcześniejszą miałam dluugo i ta nowa miała być większa a jest za mała przez co oko jest bardziej zapadniete niż było. Co mam teraz zrobić? Jestem załamana bo perspektywa kolejnej podróży mnie przeraża.. Oczywiście przy braniu pomiaru wszystko było ok a dziś.. po założeniu była co najmniej nienaturalna i patrzyła w górę. Oczywiście zgłosiłam swoje zastrzeżenia i Pan doktor ją spilowal i chyba za bardzo..bo teraz wyglądam w niej jakbym miala zamulone oko w sensie takie zaspane i w ogóle trochę krzywe i nijaak mi się to nie podoba. Czy jest jakaś możliwość reklamacji? Może ktoś miał taki przypadek.? Prooosze o pomoc 😟

Pracownia protez w Łodzi

Po prostu zadzwon i umów sie na poprawkę  albo niech zrobia nowa 

Re: Pracownia protez w Łodzi


wyrazsiebie:

Czesc. Dopiero po 2 latach zdecydowałam się na wymianę protezki w Łodzi. Fakt czeka się bardzo krótko. Dziś zgłosiłam się po odbiór i zonk bo zrobili mi proteze za małą. Na początku się taka nie wydawała ale jak wróciłam do domu i zaczęłam się oglądać w lustrze to widać różnicę. Wcześniejszą miałam dluugo i ta nowa miała być większa a jest za mała przez co oko jest bardziej zapadniete niż było. Co mam teraz zrobić? Jestem załamana bo perspektywa kolejnej podróży mnie przeraża.. Oczywiście przy braniu pomiaru wszystko było ok a dziś.. po założeniu była co najmniej nienaturalna i patrzyła w górę. Oczywiście zgłosiłam swoje zastrzeżenia i Pan doktor ją spilowal i chyba za bardzo..bo teraz wyglądam w niej jakbym miala zamulone oko w sensie takie zaspane i w ogóle trochę krzywe i nijaak mi się to nie podoba. Czy jest jakaś możliwość reklamacji? Może ktoś miał taki przypadek.? Prooosze o pomoc 😟

 

 Z tą pracownią jesteśmy związane od 16 lat. Nigdy nie było problemu z poprawkami - często " od ręki " . Raz nawet robili wszystko od nowa - pani źle dobrała kolor tęczówki , bo był pochmurny dzień. 

Trzeba po prostu zadzwonić. 

Pracownia protez w Łodzi

Robią szklane w Łodzi ?