Forum - Pracownia protez w Łodzi

Pracownia protez w Łodzi

Pracownia protez w Łodzi

Witam, jestem tu nowa. Mam 21 lat, w wyniku siatkowczaka straciłam prawe oko i od 20 lat noszę protezę, którą wykonano mi w Łodzi na ul. Ogrodowej 21 :) ostatnio zauważyłam że z racji ze nie wymienialam jej już ponad 10 lat trzeba ja wymienić .. i stad moje pytanie : CZY KTOŚ SIĘ ORIENTUJE CZY W WOJEWÓDZKIEJ PRZYCHODNI PROTEZ TWARZY PRZY OGRODOWEJ 21 WYKONUJE SIĘ JESZCZE PROTEZY ? :) jeśli nie to czy ktoś mógłby mi polecić jakieś dobre miejsce, w którym Można ją zrobić  ? :) i jak to jest z refundacja ? :) 

 

Dziękuję z góry, pozdrawiam, Monia :)  

Pracownia protez w Łodzi

Witaj. Skoro masz 21 lat a ponad 10 lat masz tą samą protezę to masz mały oczodół i prawdopodobnie będzie trzeba powiększyć go trochę przed kolejną protezą. Nie powiem tobie gdzie dobrze robią protezy bo to indywidualna sprawa. Ja miałam kiedyś robioną w Łodzi ale to było 16 lat temu i na innej ulicy,chyba na Pięknej a moja ostatnia proteza półtora roku temu jest z Bydgoszczy i ładnie leży i w ogóle podoba mi się. Tam są już gotowe protezy i jest w czym wybrać. Pojechałam tam bo mam blisko i nie trzeba nic dopłacać. W pracowniach protetycznych musisz dopłacić. Najpierw idź do okulisty i powiedz że chcesz nową protezę, okulista wypisze druczek i z tym pójdziesz do NFZ po refundacje i wtedy umówisz się na wizytę w konkretnej przychodni. Moja okulistka mówiła że w niektórych przychodniach chcą skierowanie do danej przychodni, nie wiem czy rzeczywiście tak jest. Będziesz musiała dopłacić różnice między ceną protezy a kwotą refundacji.

Pracownia protez w Łodzi

No rozumiem, w sumie fakt..ilu ludzi tyle opinii na temat tego, gdzie są najlepsze protezy .. A o co chodzi z tym powiększaniem oczodolu? Chodzi o to ze będę miała trochę większą protezę, żeby go jakoś powiększyć czy jak ? :) Bo czytając to trochę się przeraziłam .. :>

Pracownia protez w Łodzi

Pewnie to oczko z protezą masz trochę mniejsze. Ja też tak miałam bo od 11-tego roku życia przez 9 lat miałam jedną protezę. Gdy pojechałam do protezowni w Łodzi to najpierw dostałam skierowanie (nie pamiętam gdzie) ale zrobili mi mały zabieg, takie nacięcie w dole oczodolu bo miałam zarośnięte tam. To nic nie boli. Jakiś czas nosiłam opatrunek żeby się zagoiło i taką jakby protezę z dziurką (nie wiem jak to się nazywa) a po jakimś czasie dopiero zrobili mi protezę. Mogę ci powiedzieć tylko że w Łodzi chyba na Pięknej robią protezy lekko szare i pełne,one są przez to ciężkie i mi nie podobała się (nie wiem czy nadal takie robią). Jeśli chodzi o pracownie protetyczne to poczytaj tu na forum bo jest kilka tematów o pracowniach.

Pracownia protez w Łodzi

No fakt, mam trochę mniejsze oko to z proteza, ale nie jakoś tam bardzo. :) jednakże trzeba ja wymienić i właśnie patrzyłam na stronie internetowej protezowni w łodzi na pięknej i faktycznie strasznie brzydkie te protezy.Dla mnie ta, ktora mam teraz jest idealna, kształt i  wygląd ogólnie ..  gdyby byla jeszcze większa :) poczytam jeszcze, popatrzę i wtedy zdecyduje gdzie się udać :)ale dziękuję za informacje :) 

Pracownia protez w Łodzi

Życzę powodzenia. Jak będziesz po wizycie w protezowni to daj znać czy też powiększali ci oczodół czy udało się zrobić protezę bez powiększania.

Pracownia protez w Łodzi

Dziękuję, mam nadzieje, że wszystko się uda :) na pewno się odezwę :) 

Pracownia protez w Łodzi

Witam. Mimo, że oka nie mam od 2010 r. muszę zwrócić się o poradę, ponieważ trochę zaniepokoił mnie ten wątek. Sprawa 1.: Z powodów zdrowotnych nie nosiłam protezy przez 2 lata. Mimo to okulista polecił mi wykonać nową protezkę. Czy w takiej sytuacji, po tak długim czasie nie noszenia protezy będzie konieczny zabieg powiększenia oczodołu? Jeśli tak, to jak on wygląda? 2.: Czy polecacie pracownię w Łodzi czy w Bydgoszczy? Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pracownia protez w Łodzi

Witam, Byłam dziś w pracowni w Łodzi po epiprotezę i protezę - posiadam oczodół bez implantu. Mimo, że przez 3 lata nie nosiłam protez, sprawę dało się załatwić. Wprawdzie było trochę kombinowania, mierzenia i poprawiania, ale efekt podoba się wszystkim. Proteza i epiproteza prezentują się bardzo dobrze, a Pan je wykonujący był bardzo miły i kompetentny. Szczerze polecam.