MENU

Forum - Potrzebna porada

Potrzebna porada

Potrzebna porada

Witam.Na wstepie chcialbym sie przywitac,jestem nowym uzytkownikiem,mam na imie Adrian lat 26.

W wieku 6 lat mialem wypadek,dostalem strzala z luku amatorskiego robionego z kawalka patyka.W chwili obecnej od kilku lat nie mam te, juz poczucia swiatla,w momencie wypadku cialo szkliste poszlo sie ten tego i mam uszkodzony nerw.W chwili obecnej ciagle mam problem z nadcisnieniem,doszlo do tego ze zaczyna pekac twardowka,tak mi powiedziala Pani doktor.

Wczoraj bylem w katowicach na izbie przyjec bo mialem skierowanie na oddzial o dziwo.Od pewnego czasu nosze sie z zamiare usuniecia chorego oka.W kato wlasnie wczoraj Pani doktor oswiecila mnie i powiedziala o implancie guthoffa i o klinice w Namyslowie,zdazylem juz wyczytac ze dr Haszcz zna sie w temacie i zeby uderzac wprost do niego.Ktos moglby powiedziec,pokierowac mnie co robic,jak dlugo trzeba czekac na wizyte u doktora,czy potrzeba jakies skierowanie do niego?I jak to wyglada z tym implantem,operacja wraz z implantem jest refundowana z nfz?Ktos pomoze i oswieci?Pozdrowienia dla wszystkich :) 

Potrzebna porada

Witaj Operacji pan doktor wykonuje w Nałęczowie a nie w Namysłowie opowiem ci jak to było na moim przypadku w związku z tym iż nie widzę na jedno oko od urodzenia i te oko niestety nie wyglądało tak hak moje zdrowe oko postanowiłam je usunąc,zaczęłam szukać po internecie gdzie wykonują enukleacje oka wraz z wszczepieniem implantu znalazłam Warszawę ,Katowice i Nałęczów .W związku z tym iż iż do Katowic mam najbliżej bo jestem z śląska postanowiłam udać sie do doktora Jaworskiego do Katowic o poradę czy moje oko kwalifikuje sie do takiej operacji .Pan doktor na wizycie nie wzbudził mojego zaufania nawet nie zbadał mi oka tylko spojrzał  na mnie wziął kartkę papieru narysował oko i powiedzial jak wyglądałaby operacja nawet mnie nie zbadał co było dla mnie szokiem pozatym operacja u doktora jest płatna i kosztuje 9 tys zł  .Potem zaczęłam czytać na tym forum opinie o pani doktorze które utwierdziły mnie w przekonaniu ze dokonałam dobrego wyboru nie decydując sie na operacje u w/w doktora.Chodz do Lublina mam dość kawałek drogi postanowiłam jechac tam i skonsultować sie z Doktorem Haszczem w sprawie operacji Pan doktor przyjmuje w przychodni Luxmed na ul Radziłiwowskiej 5 w Lublinie tel 81 532-37-11 można tez zarejestrować sie przez internet na ich stronie internetowej www.luxmedlublin.pl wchodzisz w zakładkę dla pacjenta wyszukujesz e rezerwacje i rejestrujesz sie w POradni okulistycznej u doktora Dariusza Haszcz Pan doktor przyjmuje tylko w czwartki i to jeszcze nie wszystkie .Ja z wizyty u Pana doktora byłam zadowolona pan doktor przejrzał moja kartotekę leczenia która miałam z sobą zbadał mi oczy przeprowadził wywiad i zakwalifikował mnie do operacji oka zeby wykonać taks operacje na NFZ pan doktor Powuedzial ze musze załatwić sobie skierowanie na usunięcie gałki ocznej wraz z wszczepieniem implantu .Ja osobiście leczę sie w klinice okulistycznej w Katowicach na ceglanej udałam sie tam od razu po wizycie u doktora Haszcza i poprosiłam mojego okulistę o wydanie takiego skierowania potem skierowanie wysłałam do Nałęczowa i ternin operacji został wyznaczony na styczeń tego roku w razie gdybys miał jakies pytania to pisz na 784-951-557 jestem świeżo po operacji wiec udzielę ci informacji w tym temacie pozdrawiam 

Potrzebna porada

Dzieki bardzo.Z ta lokalizacja to omylkowo myslalem o jednym napisalem drugie heh :) Czyli do dr Jaworskiego raczej nie ma co uderzac tak.Ja tez leczylem sie w Kato na Ceglanej i stamtad dali mi wlasnie namiary na Naleczow miedzy innymi.A mozesz powiedziec jak to wyglada w trakcie jednego zabiegu jest usuwane oko i wszczepiany implant czy jakos bardziej odlozone w czasie?Nie wiem wlasnie jak to bedzie u mnie wygladalo bo ze wzgledu na ciagle nadcisnienie w galce jest ono bardzo wrecz nienaturalnie wysadzone do przodu przez co tez skora na powiece ulegla delikatnemu rozciagnieciu co tez widac i wplywa na efekt kosmetyczny.A wiesz moze od czego konkretnie zalezy zakwalifikowanie danej osoby ale na refundacje z nfztu?Czy to glownie zalezy od decyzji lekarza?

Potrzebna porada

Witaj, 

Implant jest wszczepiany od razu podczas jednej operacji Doktor usuwa ci oko i od razu wszczepia ci implant wiec budzisz sie juz z wszczepionych implantem. Zakwalifikuje Cje do operacji Doktur Haszcz jednakże mi nie mógł dac skierowania poniewaz byłam z innego wojewudztwa Dkatego pojechałam do kliniki na ceglanej i poprosiłam mojego doktora o takie skierowanie nie wiem czy zwykły okulista wypisze ci takie skierowanie ja leczę sie u doktora Dudzinskiego który jest zastępca kierownika poradni okulistycznej na ceglanej i on mi to wypisywał a czy normalny okulista ci takie cos wypisze to nie mam zielonego pojęcia. Jeżeli bedziesz miał takie skierowanie to wyedy wysyłasz je do Nałęczowa i masz operacje robiona na NFZ a z doktorem J lepiej daj sobie spokój szkoda pieniędzy a przedewsxystkim zdrowia lepiej jechac kawał drogi i miec fachowo zrobione.Bylam w środę w klinice w Katowicach po skierowanie na epiproteze i moj okulista stwerdzil ze implant fachowo zrobiony inni lekarze po obejrzeniu tez byli zdziwieni tak fachowo wykonana praca przez doktora Haszcza.  

Potrzebna porada

No mysje ze na ceglanej powinni wypisać ci takie skierowanie poniewaz nie widzisz na te oko ja bynajmniej nie miałam pracownie z uzyskaniem takiego skierowania gorzej mozesz miec z terminem ja zadzwoniłam do mojego doktora i przez to ze leczę sie u niego tyle lat wyciągnął mi kartotekę a wiem ze tam z terminami bardzo cieżko .......

Potrzebna porada

A po jakim czasie mozna zalozyc epi orientujesz sie?Ile osob tyle opinii,troche przeraza mnie wizja noszenia tylko konformera zaraz po operacji ze wzgledu na estetycznosc tego.Jedni pisza ze trzeba czekac do calkowitego zagojenia oczodolu a inni ze od razu w pierwszy dzien czy drugi nosza epi.Wyczytalem tez ze mozna dostac tymczasowa epi u doktora jakos na zasadzie wypozyczenia czy cos,moze wiesz cos wiecej na ten temat bede wdzieczny

Potrzebna porada

Doktor Haszcz poinformował mnie ze epiproteze zakłada Sie po 5-6 tyg od operacji i tak tez zaleca  prof Meyer u Meyera dają jedna epiproteze a modelująca mozesz dostać w Krakowie czy Warszawie nie wiem w których z tych miejsc musiałbyś doczytać na forum A mnie tez przerażał konformer a jestem 3 tyg po operacji chodzę do pracy i nikomu to nie przszkadza ze chodzę bez opatrunku ja mam taka prace ze moge sobie pozwolić aby opatrunku nie nosić zreszta po jakimś czasie przestałam zakładać opatrunki jak przestała mi sie z oka sączyć wydzielina teraz juz nie mam konpletnie nic siniak zniknął i oko super mi sie goi 

Potrzebna porada

Podzielę się moimi doświadczeniami : konformer ok.1mies.. potem epi modelująca / w Krakowie / ok. 5 mies. i  "ostateczna" epiproteza po 0,5 roku od operacji. Epiproteza jest refundowana przez NFZ w kwocie 800zł. / trzeba mieć zlecenie lekarza okulisty/ a koszt to 1200zł.

Potrzebna porada

A czym rozni sie epi modelujaca od ostatecznej?I w zasadzie jaka lepsza akrylowa czy szklana?Ciekawi mnie tez jaki jest ogolny okres uzytkowania epiprotezy,czy to pol roku,rok np czy dwa lata czy dluzej?Ew jakie roznice w cenie miedzy jedna a druga?Pytanie czy wybrac najlepsza czyt.najladniejsza czy np taka ktora mozna nosic najdluzej,czy da sie znalezc kompromis posrodku gdzie jedno bedzie szlo w parze z drugim.

Potrzebna porada

Modelująca jest na czas gojenia i "przyjmowania się' implantu czyli na ok.5-6 mies. W Krakowie u dr Szpytmy  jest dobierana dość starannie i "wypożyczona" za kaucję 100zł.

A ostateczna szklana jest  wykonywana  przez niemieckich specjalistów na miejscu w ciągu ok.1,5 -2 godz. Film jest na stronie www.visionperfekt.pl

Potrzebna porada

I jeszcze uwaga dotycząca okresu noszenia : NFZ zakłada ,że ma wystarczyć na 5 lat,bo co tyle jest częściowo refundowana. Ale myślę . że życie pisze różne scenariusze i  może być potrzebna wcześniejsza wymiana. Tylko wtedy całkowicie na własny koszt.

A estetyka :   uważam / podobnie jak otoczenie ;) / , że wykonano dobrą robotę .

Potrzebna porada

A jak dlugo trwa pobyt w szpitalu po zabiegu?

Potrzebna porada

W środę w godz popołudniowych operacja a w piątek wychodzi sie do domu 

Potrzebna porada

witam ! mam pytanie czy wizyta w Lublinie w luxmed u dr. jest płatna  ? Ja jestem po inplantacji oka przeszło 2  lata u dr Jaworskiego . i teraz mam otwór w oku i widać implant. Po  wizycie u dr. powiedział że trzeba zrobić przeszczep z ust i przyszyć w tym miejscu a koszt 2000 zł !! Chciał bym to jeszcze skonsultować z innym specjalistom w tej dziedzinie. A jeśli to jest nieuniknione to chciałbym to zrobić na NFZ bo 2000zł to dużo dla mnie bo nie pracuję jestem na rencie. Pozdrawiam  

Potrzebna porada

W Luxmedzie na Radziwillowskiej doktor Haszcz przyjmuje prywatnie,wizyta kosztuje okolo stowki takze warto zasiegnac opinii bo to swietny specjalista

Potrzebna porada

A Jaworski umywa ręce skoro to On Cię operowal to powinien podejsc do sprawy inaczej a nie tylko kasę ciągnąć,zresztą mnie to nie dziwi po tym co przeszlam u tego lekarza 

Potrzebna porada

Ja naczytalem sie opini o jednym i drugim lekarzu i teraz 10 marca bylem na wizycie w lublinie.Wizyta kosztuje rowno 100 zl,a dr. Haszcz bardzo konkretny lekarz,odpowiedzial na wszelkie moje pytania az zaniemowilem,odpawiadal naprawde konkretnie i wymagajaco az nie mialem pozniej o co zapytac takze zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie.Po konsultacji u dr powiedzial ze jedyne wyjscie u mnie to usuniecie galki wszczepienie implantu i proteza i nie ma zadnych przeciwskazan.Wstepnie termin w Naleczowie mam ustalony na czerwiec/lipiec wiec pozostaje czekac.