MENU

Forum - Krok po kroku przed wszczepieniem implantu

Krok po kroku przed wszczepieniem implantu

Krok po kroku przed wszczepieniem implantu

Hej wszystkim!

Mam 22 lata i wreszcie chcę zmienić coś w swoim życiu.

Od urodzenia mam niewykształconą gałkę oczną i epiprotezę,kilka lat bez wymiany. 

Wygląda ona okropnie i rzuca się od razu w oczy(nie przesadzam...).Do tego kolor też się różni bo naturalnie mam zielone oczy z brązową barwą,pod światłą są jasniejsze,a gdy jest ciemniej-bardziej brązowe. 

Po obejrzeniu zdjęć Waszych,po  wszczepieniu implantu coraz bardziej myślę o operacji.

Wyglądacie cudownie,w ogóle nie widać różnicy...Też chciałabym zrobić tę operację ale mam kilka pytań bo jestem trochę zielona w tych sprawach.

Może ktoś mi wytłumaczyć skrótem proces usuwania gałki ocznej i co sie dzieje później?

1.Czyli ILE nosicie po operacji zastępczych "protez"?

2.ILE ok. czasu mija od operacji do założenia tej ostatecznej protezy? 

3.Ile kosztuje całość takiej operacji usunięcia gałki + implant + proteza

4.Co jest z tych rzeczy refundowane?

5.Co powoduje większe szanse na to by oko się jak najlepiej ruszało? 

 

Z góry dziękuje Wam za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie!

  

Re: Krok po kroku przed wszczepieniem implantu


wesola25:

Hej wszystkim!

Mam 22 lata i wreszcie chcę zmienić coś w swoim życiu.

Od urodzenia mam niewykształconą gałkę oczną i epiprotezę,kilka lat bez wymiany. 

Wygląda ona okropnie i rzuca się od razu w oczy(nie przesadzam...).Do tego kolor też się różni bo naturalnie mam zielone oczy z brązową barwą,pod światłą są jasniejsze,a gdy jest ciemniej-bardziej brązowe. 

Po obejrzeniu zdjęć Waszych,po  wszczepieniu implantu coraz bardziej myślę o operacji.

Wyglądacie cudownie,w ogóle nie widać różnicy...Też chciałabym zrobić tę operację ale mam kilka pytań bo jestem trochę zielona w tych sprawach.

Może ktoś mi wytłumaczyć skrótem proces usuwania gałki ocznej i co sie dzieje później?

1.Czyli ILE nosicie po operacji zastępczych "protez"?

2.ILE ok. czasu mija od operacji do założenia tej ostatecznej protezy? 

3.Ile kosztuje całość takiej operacji usunięcia gałki + implant + proteza

4.Co jest z tych rzeczy refundowane?

5.Co powoduje większe szanse na to by oko się jak najlepiej ruszało? 

 

Z góry dziękuje Wam za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie!

 

Witaj,

1 i 2.Po operacji nosi sie konformer- to taka plastikowa,przezroczysta epiproteza z dziurkami przez ktore podaje sie masc po operacji.Taki konformer nosi sie ok miesiaca i pozniej mozna zalozyc epiproteze modelujaca lub nawet wlasciwa z tym,ze ksztaltowanie oczodolu,ktory sie zapada moze trwac nawet do pol roku(to normalna rzecz)

3 i 4.Mozesz taka operacje wykonac na kase chory u doktora Haszcz z Lublina,operacje przeprowadza w Naleczowie.To expert i swietny lekarz,ja u niegp wlasnie mialem operacje.Umow sie na prywatna wizyte w Luxmedzie w Lublinie na Radziwillowskiej (koszt 100zl) i porozmawiaj z doktorem,jak oko nadaje sie do usuniecia,a z tego co piszesz to sie nadaje to doktor wszystko Tobie wytlumaczy i napisze skierowanie.Prywatnie mozesz zrobic rowniez u dr Jaworskiego w Chorzowie,koszt ok 9 tys zl.Poczytaj watki o tych dwoch lekarzach.Epiproteza to koszt ok1500 zl,nfz refinansuje raz na 5 lat,takie dofinansowanie to 800zl.

 5.Na ruchomosc wplywa stan oka przed operacja,implant jest przyszywany do miesni oka i one nim poruszaja. Z pewnoscia bedziesz zadowolona,ale trzeba wziac pod uwage,ze nie bedzie takie ruchomosci jak w zdrowym oku,to z pewnoscia. Pozdrawiam

 

 

 

 

Krok po kroku przed wszczepieniem implantu

Tony,obecnie jest maly problem z zabiegami w Naleczowie z powodow finansowych.Mialem miec zabieg 22 czerwca i zostal odwolany ze wzgledu na brak srodkow finansowych.Mam dzwonic 1 czerwca pytac jakie sa ustalenia i co dalej.