MENU

Forum - Witam wszystkich-jestem nowa...

Witam wszystkich-jestem nowa...

Witam wszystkich-jestem nowa...

Witam was wszystkich!!!

Znalazłam tą stronę podczas poszukiwań namiarów na kliniki , wktórych wykonuje się protezy oczu.

 

Jestem tutaj po raz pierwszy i chciałabym się dowiedzieć w jakich przypadkach stosuje się implant, w jakich nakładkę a w jakich protezę oka???

Sprawa dotyczy bliskiej mi osoby, która straciła wzrok na jedno oko w wyniku wybuchu petardy.

 Oko od momentu wypadku nie reaguje na światło,jest w fazie zaniku.

 

 Szukamy namairów w Polsce oraz za granicą.

 

Jeśli jest tutaj ktoś kto mógłby dać mi cenne wskazówki to bardzo rpszę otakie porady.

Jestem początkującą osobą na tym forum.

 

Witam wszystkich-jestem nowa...

Witaj

Eiprotezę, czyli nakładkę na oko zakłada się, gdy oko jest jeszcze w miarę zdrowe, choć nie widzi( lub prawie wcale), ale estetycznie nie wygląda za dobrze. Jest to cienka protezka nakładana na żywe oko.

Protezę umieszcza się w już pustym oczodole i w Polsce jest to jak na razie najpopularniejszy sposób protezowania.

Implant można operacyjnie wszczepić do oczodołu po usunięciu oka ( od razu, lub po jakimś czasie od usunięcia - moje prywatne zdanie jest takie, że im mniej czasu mija od usunięcia oka do implantowania - efekt jest lepszy).

I na ten implant również robi się indywidualną epiprotezę - implant porusza się przyszyty do mięśni oka, dzięki czemu taka epiproteza może również się ruszać na nim.

Pozdrawiam Cię serdecznie 

Witam wszystkich-jestem nowa...

KLINIKA PROFESORA ZAGORSKIEGO W LUBLINIE A DOKLADNIEJ DR DARIUSZ HASZCZ SLYSZELISCIE O TEJ KLINICE?CIESZY SIE DOBRA OPINIA.DR HASZCZ TO JEST OKULISTA-PLASTYK .POZDRAWIAM

Witam wszystkich-jestem nowa...

Witam!

Zobaczylam ta stronke pare dni temu i chcialam podziekowac za opinie i porady.

Zastanawiam sie nad wszczepieniem implantu, chociaz jeszcze nie wiem czy jest to w moim przypadku mozliwe, bo oko usunieto mi dawno temu, w kazdym razie gdyby byloby to mozliwe, w jakims stopni spelnilabym swoje marzenia...(po przeczytaniu waszych opini na temat komplikacji zaczelam sie naprawde obawiac).

 Pozdrawiam wszystkich bardzo cieplo

 P.S. Nie lubie tylko nazwy tej organizacji...jednooczni. Moi znajomi i rodzina wogole nie wspominaja o tym, ze nie mam jednego oka - moja mama powiedziala mi kiedys, ze tak sie przyzwyczaila, ze tego wogole nie zauwaza...hm...to mile.

Re: Witam wszystkich-jestem nowa...


Julka:

P.S. Nie lubie tylko nazwy tej organizacji...jednooczni. Moi znajomi i rodzina wogole nie wspominaja o tym, ze nie mam jednego oka - moja mama powiedziala mi kiedys, ze tak sie przyzwyczaila, ze tego wogole nie zauwaza...hm...to mile.

 Witaj Julko

Nie jesteśmy organizacją. Jesteśmy grupką ludzi, których dotknął podobny problem. Nie mamy statusu prawnego.

Irek, założyciel tej strony proponował kiedyś by zmienić nazwę strony. Propozycje padały różne, jednak jak dotąd nikomu nie udało się połączyć funkcjonalności i rozpoznawalności z ładnym brzmieniem. Jeśli masz jakąś propozycję - jesteśmy tu otwarci .