MENU

Forum - Zakładanie epiprotezy

Zakładanie epiprotezy

Zakładanie epiprotezy

Witam Wszystkich

Odebraliśmy dzisiaj pierwszą epiprotezę z akrylu wykonaną w Łodzi, syn nie widzi od urodzenia.

W wieku ok. 1  roku życia miał operację odtworzenia komory przedniej, lentektomię, wycięcie hyperplastycznego ciała szklistego i witrektomię oka lewego. Niestety po wielu próbach nie udało się.

Po prawie 18 latach syn zdecydował się na epiprotezę.

Mam pytanie odnośnie zakładania i ściągania tej epiprotezy, jak lepiej tą czynność wykonywać, palcami czy zakupić specjalną "pompkę" ? może też jakieś cenne wskazówki jakie powinniśmy wiedzieć ?

Z góry dziękuję  

Zakładanie epiprotezy

Ja używam szklanej łopatki/łyżeczki którą dostałem od protetyka. Na pewno są gdzieś do kupienia takie akcesoria. A jak nie mam tej łopatki przy sobie to końcówką ramienia okularów podważam i wyskakuje ;) moja epi siedzi dość mocno przyssana i ciężko mi ją wyjąć samymi palcami ale niektórzy na pewno wiedzą gdzie przycisnąć czy podważyć żeby wyskoczyła. Kwestia czasu a wejdzie to w krew jak zakladanie majtek rano ;)

Zakładanie epiprotezy

osobiscie, nie mam problemu z zakladaniem ani wyjmowaniem epiprotezy uzywajac do tego czystych rak - tu trzeba jednak byc ostroznym. na poczatek polecam kupic przyssawke i za jej pomoca wkladac epiproteze. z czasem mozna sprobowac uzyc palcow, a potem to juz kwestia wygody lub preferencji.

pozdrawiam