MENU

Forum - potrzebuje :)

potrzebuje :)

potrzebuje :)

witam.mam pytanie.czy ma ktos z was proteze ruchoma ?? jesli tak to prosilbym o zdj albo jakis filmik jak ona sie rusza i wygl. bo wkoncu lepiej zobaczyc to u kogos z was niz szukac gdzies w internecie ( bo tamto moga byc jakies podrobki czt cos;p ).

 

i jeszcze jedno. ile kosztuje taka proteza ? bo mam bielmo na lewym oku,a jak nosze soczewke ók.5h to mnie strasznie piecze;/ a i tak na 1rszy rzut oka widac ,ze z tym okiem jest cos nie tam ;/

potrzebuje :)

Określenie proteza ruchoma odnosi się do zwykłej protezy wsadzanej do pustego oczodołu.

Jeśli masz na myśli epiprotezę zakładaną na własne oko, to jest to prawie to samo jak epiproteza zakładana na ruchomy ( w większości przypadków) implant. 

potrzebuje :)

wlasnie mam na mysli takie cos co napisalas w tej drugiej czesci.taka epiproteze co rusza sie jak normalne oko i trudno jest odroznic ,ktore oko jest zdrowe ,a ktore to epiproteza.

tylko chcialbym zobaczyc jak takie cos wyglada u forumowiczow ( jakies zdj/filmiki) oraz ile taki zabieg kosztuje ( usuniecie galki ocznej oraz zalozenie tej calej epiprotezy ).

Re: potrzebuje :)


Kornelia:

 epiproteza zakładana na ruchomy ( w większości przypadków) implant. 

 

chodzi mi wlasnie o takie cos.

 

 

potrzebuje :)

Z tego co mi znajomy opowiadał, to jest tak jakby soczewka, razem z białkiem i tęczówka, tylko motyw jest taki że jak chcesz ja nałozyc na swoje oko, to oko trzeba zamroźić i ono sie wtedy zmniejsza i nie rośnie juz wiecej oraz w jakis tam sposób zamiera, czyli juz bys byl na caly czas skazany na ta epiproteze, ale sprubuj, dowiedz sie, moze sa jakies inne metody.

potrzebuje :)

Arek ,ale ja juz mam tak,ze mam to bielmo i w dodatku to oko mi ucieka na lewa strone caley czas.Bo mi iskry wpadly i sie siatkowka stopila.Takze juz nie ma ratunku.A soczewka mi zamiast pomagac to jeszcze podraznia to oko.Tazke taka epiproteza by mi sie bardzo przydala.Tylko chcialbym uslyszec komentarze uzytkownikow ( przydalyby sie takze zdj i/lub filmiki jak u nich to wyglada - ta epiproteza ) oraz ille trzeba wydac lacznie na nia.(na rozne typu zabiegi usuniecia galki ocznej czy kupienie i wszczepienie tej epiprotezy )