MENU

Forum - oko które zatrzynało się w rozwoju

oko które zatrzynało się w rozwoju

oko które zatrzynało się w rozwoju

cześć,

mam dwoje oczu - na jedno widzę dość słabo -6, a drugie zatrzymało się w rozwoju, jeszcze gdy moja mama była ze mną w ciąży (chyba w 6 miesiącu..). 

Czy ktoś może ma podobny problem i jak sobie z nim radzi?

to  oko na które nie widzę jest mniejsze od zdrowego i wygląda podobnie jak oczy osób niewidomych - tak mi się przynajmniej wydaje - (jest zmętniałe), ale porusza się normalnie i gdy mówię komuś, że na nie nie widzę, to się dziwi, bo ponoć tego nie widać...

ostatnio myślałam o protezie, ze względów  estetycznych (nie ukrywa, że jest ono przyczyną moich kompleksów), ale się wacham...

w wypadku jakiego typu protezy ruch moich oczu byłby synchroniczny?

(o ile jest to możliwe)

jest to dla mnie ważne, bo mam lekki oczopląs czasami (np. gdy jestem zmęczona) i moje oczy poruszają się synchronicznie, a gdyby jedno z nich w ogóle się nie poruszało, błoby to dla mnie mało komfortowe

pozdrawiam!

oko które zatrzynało się w rozwoju

i czy np. jest możliwe założenie jakiejś nakładki, (bez wycinania mojego oka, do ktorego nie ukrywam jestm przywiazana ;), ktora by sie poruszala???

oko które zatrzynało się w rozwoju

ja rowniez jestem ciekawa, bo mam podobnie, jak ty-jedno oko mniejsze od drugiego, a na widzacym duza krotkowzrocznosc...

 rowniez chetnie bym 'zamaskowala' prawe, niewidzace oko.

moze ktos tutaj wie cos wiecej na ten temat?;)

oko które zatrzynało się w rozwoju

hej Sylwia,

ja tez w krakowie jestem, co powiesz na spotkanie?

pozdrawiam

 

oko które zatrzynało się w rozwoju

jasne, czemu nie?

oko które zatrzynało się w rozwoju

 to moje gg 255 7057 czekam na jakieś info od Ciebie

(może w przyszłym tyg to spotkanie?)

Pozdrawiam