MENU

Forum - GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Gdzie zrobić protezę i wszystkie inne pytania

Witam serdecznie wszystkich. Od paru lat mam problemy z moim lewym okiem (paro-krotna witrektomia zrobiła swoje) Oko mam zaczerwienione cały czas no i nie wygląda tak jak powinno. Chciał bym skonsultować swoją sytuację z jakimś lekarzem - protetykiem, ale nie wiem gdzie się udać, byłem już u doktora Jaworskiego w Katowicach, ale jakoś mnie nie przekonała jego rozmowa ze mną , no i te powikłania które mają niektórzy z Was, a ja mieszkam 400km od Katowic, wiec nie wyobrażam sobie tego, żebym się zdecydował na coś tak ryzykownego tak daleko od domu, nie mając pewności że wszystko będzie dobrze. Nie mogę się połapać na forum, troche dużo tego... Chciał bym się dowiedzieć jakiego lekarza polecacie ? Gdzie szukać pomocy ? Lublin ? Nałęczów ? Tak dużo pytań mam, ale nie potrafię tego skleić w całość. Proszę rozjaśnijcię mi trochę w głowie, bo ja już sam nie wiem co mam robić.

Pozdrawiam.

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Moje oko jest też czerwone, i zaćma na oku i biala blizna rogówki. Proteze zostaw na sam koniec, bo od tego juz nie ma odwrotu, to powinna byc ostatecznosc. Sprubuj soczewek kosmetycznych, ja wlasnie wczoraj odebrałem moją, jak zdrowe oko nie jest wiadomo, troche wieksza, ale wade zakrywa, i zawsze mozna ją zdjąć, a z protezą to juz caly czas bedziesz na nią skazany, przemysl se tam co i jak.

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Wiem że to ostateczność, muszę to jeszcze przemyśleć, dlatego chciał bym to skonsultować z jakimś dobrym lekarzem. Doktor Jaworski też mi taką soczewkę założył, ale efekt był dla mnie nie zadowalający.

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Czemu był niezadowalający? Proteza też się bedzie różniła od zdrowego oka, i napewno słabiej się bedzie poruszać

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Arek ma racje protezy nie dobierzesz idealnej. Ja mam jedna od 11lat i tylko ją powiekszam poleruje itd., bo poprostu jest ona w miarę kolorystycznie i gabarytowo zbliżona do zdrowego oka. Zalezy też jaki masz kolor oczu bo jak masz brązowe to z protezą bedzie łatwiej. Ja mam taką mozaikę kolorów że dobrać coś to niezły wyczyn. Co do lekarzy to ja jeżdzę do Instytutu Jaskry i Chorób Oka w Warszawie, tylko ja mam problem z ciśnieniem w tym zdrowym oku, a czy tobie by coś pomogli nie wiem. Może zadzwoń i zapytaj. Instytut Jaskry i Chorób Oka ul. Okrąg 1a; tel. 022-622-65-09

 

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Arek dało by rade byś np. wstawił w galerii lub wysłał przez gg mi wysłał fote jak wygląda ta soczewka na oku chorym do zdrowego.Bo sam się zastanawiam nad takim kupnem,jeśli nie to nie nalegam.Dzieki z góry

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Kurcze nie mam aparatu wogole, a teraz soczewke zdjąłem, dopiero jutro zaś założe. Mam tylko kamere, i jedyne zdjecie jakie bym mogl wystaic to takie jak te co mam juz w galerii, takiej jakości.

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Wiem, że to ostatczność, jednak na wszystko jestem zdecydowany, oby tylko "coś" z tym zrobić. Chciał bym porozmawiać o tym z jakimś specjalistą. Na forum coś było wpomniane o Lublinie, proszę o jakiś kontakt ,a osobiście słyszałem o klinice w Nałęczowie. Do Warszawy mam ok. 100km, może tam też znajdę kogoś kto mógł by mi pomóc. (chodzi mi o konsultacje + ewentualne wykonanie protezy)

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

dimekman, dodałem fotki już do galerii, są podpisane, tylko jedna tam jest bez soczewki. No i tak to wygląda xD

Re: GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA


michal84:
Wiem, że to ostatczność, jednak na wszystko jestem zdecydowany, oby tylko "coś" z tym zrobić. Chciał bym porozmawiać o tym z jakimś specjalistą. Na forum coś było wpomniane o Lublinie, proszę o jakiś kontakt ,a osobiście słyszałem o klinice w Nałęczowie. Do Warszawy mam ok. 100km, może tam też znajdę kogoś kto mógł by mi pomóc. (chodzi mi o konsultacje + ewentualne wykonanie protezy)

 

 Pracownia protez oczu w Warszawie ul. Konwiktorska 9 pok. 5 tel.(022)6357913, (022)8312271 w. 203, i tel. kom. 05011104748

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Dzięki Arek,ide na tygodniu do okulisty dopytam sie o wszystko

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Chciałbym aby mi ktoś napisał czy w Krakowie lub Łodzi robia dobre protezy, zawsze robiłem w W-wie u P.Walendy były super dobrane, ale do Krakowa i W-wy mam bliżej, bede wdzięczny za informację

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Czesc. jestem matką Piotra który ma 9 lat  od 6 lat jezdzimy do Krakowa. Tam protezy i epiprotezy są szklanne i jestem bardzo zadowolona,raz tylko byliśmy w Warszawie ale syn jest uczulony na twożywo z jakiego była zrobiona epiproteza i znów wróciliśmy   do Krakowa.jest ona dopasowana kolorystycznie idealnie mimo że trzeba ją wymieniac każdego roku (bo wiadomo oczodół jeszcze rosnie)Pozdawiam

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Witam , jestem po dwoch wizytach w Krakowskim Vizion Perfekt i mam kilka pytan.Nosze druga epiproteze modelujaca i termin do ostatecznego protezowania mam na czerwiec interesuje mnie to czy wzorem bedzie ta obecna ktora nosze bo niespecjalnie przypadla mi do gustu kolor i ksztalt  czy inaczej to wyglada

prosze o odpowiedz

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

 Wiesz co modelująca  epiproteza nie zawsze jest dopasowana  kolorystycznie ,ale epiprotezę tą na stałe starają się dopasować idęalnie przynajmniej w naszym przypadku było tak że pokazywał nam kilka i można było wybierac.Oni to jeszcze pózniej koloryzują.

Re: GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA


Paweł:

Witam , jestem po dwoch wizytach w Krakowskim Vizion Perfekt i mam kilka pytan.Nosze druga epiproteze modelujaca i termin do ostatecznego protezowania mam na czerwiec interesuje mnie to czy wzorem bedzie ta obecna ktora nosze bo niespecjalnie przypadla mi do gustu kolor i ksztalt  czy inaczej to wyglada

prosze o odpowiedz

 Moja mama straciła oko. Mieszkam w Krakowie, chciałabym jej pomóc w załatwieniu protezy.Nie wiem od czego zacząć tzn. gdzie szukać pomocy, aby było dobrze!!!!!!!!!! Wiadomo jak człowiek się czuje po utracie oka psychicznie więc jakieś dodatkowe rozczarowania nie byłyby wskazane.Chciałabym, aby polecono mi dobrych specjalistów w tej dziedzinie.Pozdrawiam Bożena

 

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

pani Bożenko  właśnie w krakowie jest pracownia protetyczna najlepiej tam się zgłosić oni już pani pomogą

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Bardzo dziękuj za szybką odpowiedź , będę tam dzwonić  widzę ,że muszę sporo poczytać  na ten temat pozdrawiam.

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Podam Pani nr.telefonu:(012)423-52-52

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Jeżeli będzie miała jakieś pytania,to jeżeli bedę mogła to chętnie pomogę .Serdecznie pozdrawiam.

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

witam wszystkich. 12 lat temu usunięto mi gałkę oczną. do tej pory nosze zwyklą proteze, która wogóle nie porusza sie ( no moze w pewnym stopniu ) . Słyszałam, ze jest cos takiego jak EPIPROTEZA. czy ktos z Panstwa mogłby przyblizyc mi informacje na jej temat. ile kosztuje zalozenie takigo implantu, w moim  przypadku ( gdy mam 17 lat ), co jaki czas trzeba ja wymieniac, czy jest refundowana i oczywiscie czy takie zabeigi przeprowadzane sa w Polsce - za jaka kwote;

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

http://jednooczni.org/forum/protezy/topic,56.html

 

http://jednooczni.org/forum/protezy/topic,19.html

 

http://jednooczni.org/forum/protezy/topic,78.html

 

To są linki do wszelkich informacji, których szukasz.

W pigułce kolejny raz napiszę o tym, co masz do wyboru.

Proteza z tworzywa, lub szklana : dopasowana indywidualnie imitacja Twojego oka. W pracowniach podanych na górze naszej strony dowiesz się o opłatach. Proteza taka refundowana jest raz na 5 lat dla osoby dorosłej. Zazwyczaj w pracowni musisz jeszcze dopłacić ok 100 zł, bo NFZ nie refunduje całości.

Implant hydroksyapatytowy, bioceramiczny : najprościej mówiąc, jest to kulka z odpowiedniego tworzywa, ktorą lekarz umieszcza operacyjnie w oczodole, podszywa do niej mięśnie oczodołu. Może to zrobić bezpośrednio po usunięciu gałki ocznej, albo po wielu latach od jej usunięcia ( wtedy możliwe są komplikacje). Implant powinien zintegrować się z tkankami oczodołu i poruszać wraz z mięśniami oka. Cena takiego zabiegu : od bezpłatnego, w przypadku implantacji pierwotnej, przez kilka tys zł po 7 tys zł w Katowicach. Czasem można "załapać" się do szpitala uniwerysteckiego na bezpłatny zabieg. Można też spróbować za granicą ( Niemcy, Francja, Anglia, Włochy, USA)

Epiproteza - na implant nakłada się po zagojeniu właśnie epiprotezę. Jest to raczej dużo cieńsza nakładka także imitująca gałkę oczną. Jest droższa o 100 zł, ale NFZ daje również 100 zł więcej dopłaty. więc dopłacasz również tylko ok 100 zł w pracowni.

Taką epiprotezę noszą też czasem ludzie na swoje własne oko. Kiedy oko wygląda na tyle źle, że jej potrzebują, a jest na tyle zdrowe, że mogą je jeszcze zachować w oczodole.

 

 

Od siebie mogę dodać, iż 12 lat od usunięcia gałki ocznej nie jest dobrą wróżbą, jeśli chodzi o implantację w Polsce. Może wszystko udać się doskonale, ale możesz też stracić pieniądze, zdrowie psychiczne i mnóstwo czasu, tak jak kilka osób z tego forum, w tym ja sama.

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

kornela dzieki wielkie 

pozdrawiam ;)

 

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Cześć jestem nowa:) Mam problem i może dzięki wam go rozwiąże. Może na początku opowiem o moim chorym oku.. wiec tak mam 20 lat odkąd pamiętam miałam problemy z jednym okiem dokładnie z lewym chodziłam do okulisty ale "nie zauważył" że mam jaskrę wrodzoną dopiero w wieku 17lat kiedy przez przypadek dostałam z piłki w twarz i zaczęłam widzieć na lewe oko czarne kropeczki trafiłam do okulisty i wtedy po raz 1 miałam badanie ciśnienia w oku:/ ciśnienie w OL 50 OP 14  nie wiedziałam co się dzieje dostałam od razu skierowanie do szpitala i tam zaczęło się moje leczenie.. na początku leki typowe na obniżenie ciśnienia w oku lewym bo tylko w nim miałam jaskrę oko prawe rewelacyjnie zdrowe. Po jakimś tygodniu lekarze wysłali mnie do innego szpitala po nie mieli na tyle dobrych leków żeby mi zbić ciśnienie w oku. W szpitalu gdzie byli prawie sami emeryci z problemami jak zaćma czy jaskra czekała mnie operacja dokładnie:TRABECULOTOMIA OC. SIN. (przez żyłę wodną) po operacji czułam się dobrze lecz podczas jej były jakieś komplikacje dostałam krwawienia do komory przedniej i czekała mnie następna operacja po której widziałam jeszcze na oko lewe po jakimś czasie odkleiła mi się siatkówka oka przez co straciłam wzrok na jedno oko :( moje chore oko estetycznie nie wygląda przez to że nie było leczone dosyć długi czas mam woloocze oka lewego tęczówka na tyle uszkodzona że wygląda jak z horroru już wcześniej myślałam żeby usunąć oko ale lekarze odradzali bo jeszcze widziałam na te oko teraz już nie widzę i chciałabym się zdecydować na tą operacje boje się co mnie czeka jak ta operacja będzie wyglądać w moim przepadku słyszałam o implancie Guthoffa czy naprawdę jest taki dobry jak inni go chwalą? no i ile kosztuję?MarszczÄ� brew

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

asiula ja ci moge odpowiedziec na to pytanko bo 18 grudnia przechodzilam zabieg usuniecia gali(byla mala i brzydka bez poczucia swiatla)mam teraz wszczepiony implant bioceramiczny czyli  ten o ktorym pisalas moge z czystym sumienim powiedziec ze ruchomosc tego implantu u mnie jest bardzo dobra nie wiem jak bedzie z epi bo dopiero jade po pierwsza modelujaca ale nie zaluje ze zdecydowalam sie na usuniecie tego oka musze poczekac na efekty jakies pol roczku ale w koncu sie zmieni moj wyglad napewno na lepsze pozdrawiam i polecam klinike w Lublinie na Chmielnej operowal mnie dr Haszcz

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

aha implant nic nie kosztuje ja nic nie placilam  prywatnie okolo 8 tysiecy ale jak bys przechodzila zabieg w Lublinie to friko:)

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Implant Guthoffa nie jest implantem bioceramicznym. To jest implant w połowie silikonowy - o ile dobrze pamiętam.

GDZIE ZROBIĆ PROTEZE I WSZYSTKIE INNE PYTANIA

Kornelia ja mam wszczepiony bioceramiczny caly czaqs myslalam ze to ten Guthoffa  moglabys mi wyjasnic ktory jest leepszy?