MENU

Forum - Ewisceracja u Prof. Szaflika

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Witam,

niedawno odkryłam te forum. 24 lutego mam wyznaczoną datę na zabieg ewisceracji ze wszczepem implantu oczodołowego w Klinice Laser w Warszawie. Czasu jest niewiele a ja mam coraz więcej wątpliwości.

Do tej pory byłam przekonana, że implant który zostanie mi wszczepiony będzie w oczodole na stale (niewyjmowalny). ale po przeczytaniu niektórych wątków to już sama nie wiem...

Czy jest na forum osoba, która miała ten zabieg? Byłabym również wdzięczna za opinie, informacje na temat prof. Szaflika, dr. Izdebskiej z Kliniki Laser.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Witaj

Czy mogłabyś podać cenę takiego zabiegu, oraz rodzaj implantu, jaki będzie Ci wszczepiony?

 

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Cena 4500zł plus dodatkowo anastazjolog. Nie mam pojęcia jaki to będzie implant.

Dopiero po lekturze tego forum uśiwdomiłam sobie jak niewiele  wiem o zabiegu, który mnie czeka... :(

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Ja płaciłam 7 tys... masakra.

O ewisceracji i implancie nie słyszałam jeszcze w praktyce, jedynie czytałam, ale wiem, że to wypatroszenie gałki ocznej i "wsadzenie" tam implantu, z pewnością lepszy efekt niż po enukleacji.

Poczytaj, popytaj lekarza, masz prawo do pełnej informacji.

No i życzę Ci powodzenia,napisz jak będzie po !

 

Ewisceracja u Prof. Szaflika

A kiedy miałaś robiony zabieg? Kornelio znasz może kogś po zabiegu ewisceracji? Byłabym bardzo wdzięczna za namiar.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

No własnie nie wiem i pierwszy raz o tym słyszę, natomiast czytałam. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o prof. Szaflika to jesteś w dobrych rękach, w końcu jest to krajowy konsultant, prawda. Mój zabieg był ponad rok temu, niestety mój implant się wydalił i trzeba go było usunąć.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Jak ma rozumieć sformułowanie, że "implant się wydalił"? Też miałaś ewiscerację? O kurde...

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Pisałam,że nie miałam ewisceracji. Po prostu mieliśmy założone ( wszczepione) implanty po usunięciu oka po wielu latach. Nie powinniśmy ich raczej mieć nigdy wszczepianych, a może mniejsze, z innego materiału, nie wiem.

Przeczytaj wątek "problemy i komplikacje" w dziale protezy, to będziesz wszystko wiedzieć.

Na tym forum nie spotkaliśmy się jeszcze z ewisceracją.

Implant po prostu sobie wyszedł, Zdjęcia masz w tym wątku,

pozdr 

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Witam :-)

 

Pierwszy post :> wczesniej tylko sie przysluchiwalem.

 Ja jestem po ewisteracji u dr Jaworskiego. Zabieg mial miejsce 24listopada 2008, wysztko sie udalo na obecna chwile mam proteze modelujaca i nie wyglada to zle.

Ja mialem praktycznie noz na gardle wiec jakiemus zabiegowi poddac sie musialem - od przelomu lipca/sierpnia straszny swiatlowstret na oboje oczu pozniej doszedl jeszcze bol, bylem odsylany od jednego lekarza do drugiego :(

 Teraz prozba do innych czytelnikow tego forum - jesli sa osoby jednooczne z przynanym stopniem niepelnosprawnosci moglbym prosic o kontakt ewentulanie przeslanie skanu decyzji na maila ? Ja niestety dostalem decyzje odmowna a chcialbym sie odwolac.

 

Pozdrawiam ! 

Re: Ewisceracja u Prof. Szaflika


wolek:

Witam :-)

 

Pierwszy post :> wczesniej tylko sie przysluchiwalem.

Ja jestem po ewisteracji u dr Jaworskiego. Zabieg mial miejsce 24listopada 2008, wysztko sie udalo na obecna chwile mam proteze modelujaca i nie wyglada to zle.

Ja mialem praktycznie noz na gardle wiec jakiemus zabiegowi poddac sie musialem - od przelomu lipca/sierpnia straszny swiatlowstret na oboje oczu pozniej doszedl jeszcze bol, bylem odsylany od jednego lekarza do drugiego :(

Teraz prozba do innych czytelnikow tego forum - jesli sa osoby jednooczne z przynanym stopniem niepelnosprawnosci moglbym prosic o kontakt ewentulanie przeslanie skanu decyzji na maila ? Ja niestety dostalem decyzje odmowna a chcialbym sie odwolac.

 

Pozdrawiam !

ja mam stopień umiarkowany (po wielkich wysiłkach )!! to napisz na gg 121168

 

 

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Wolek,

a mógłbyś mi przeslać zdjęcia na maila jak wygląda Twoje oko? Może podasz mi swój nr telefonu?Mam tyle  pytań, wątpliwości, obaw. Ja też mam ten światłowstręt. Muszę szybko zrobić ewiscerację, bo lekarz powiedział że może mi twardówka pęknąć.

Jak się czułeś po zabiegu? Długo Cię bolało? Kiedy mogłeś normalnie funkcjonować?

Podaje swoje maila: taffii00@wp.pl

Będę bardzo wdzięczna za kontakt.

Re: Ewisceracja u Prof. Szaflika


taffii:

Wolek,

a mógłbyś mi przeslać zdjęcia na maila jak wygląda Twoje oko? Może podasz mi swój nr telefonu?Mam tyle  pytań, wątpliwości, obaw. Ja też mam ten światłowstręt. Muszę szybko zrobić ewiscerację, bo lekarz powiedział że może mi twardówka pęknąć. 

Jak się czułeś po zabiegu? Długo Cię bolało? Kiedy mogłeś normalnie funkcjonować?

Podaje swoje maila: taffii00@wp.pl

Będę bardzo wdzięczna za kontakt.

 Pewnie - 0691434557
Mnie nie straszono peknieciem twardowki ... malo tego, wiekszosc lekarzy nie wierzyla ze mam taki swiatlowstret:( 

 Po samym zabiegu czulem sie fatalnie - przez pierwsza noc bolalo, ale swiatlowstret minal odrazu. Pozniej jeszcze byl bol w momencie ruchu galka oczna, do dzisiaj po wyjeciu protezy rano czuje jak by jeszcze jakis szew tam byl.

 Do w miare normalnego funkcjonowania wracama powoli poniewaz zabieg zbiegl sie z czasem z klilkoma innymi nieprzyjemnymi okolicznosciami. 

 

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Ty wyjmujesz tą protezę? Mi lekarz powiedział, że dzięki ewisceracji implant jest wszczepiony na amen. Nie wyjmuje się protezy. Bo skoro jest on przyczepiany do twardówki to jak można go wyciągać? bardzo proszę oświeć mnie :)!

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Mylisz implant z protezą. Implant wszczepia się do oczodołu , niezależenie od tego, czy jest to ewisceracja czy enukleacja ( usunięcie oka całkowite). A epiproteza zakładana jest NA TO. I ona jest "wyciągalna".

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Reasumując....czy to zonacza, że regularnie będę musiała "coś" wyjmować z oka i myć?

Ma wizycie u prof. Szaflika dostałam inną informację.... Na szczęście jutro jadę do Warszawy na konsultację to wszystkiego się dowiem.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Raczej jeszcze nie wymyślili takiej protezy, która siedziałaby na stałe w oczodole, implant - tak, epiproteza jest na wierzchu i jest imitacją wyglądu oka.

Taka nakładka.

Tutaj masz pokazane jak wygląda taki zabieg:

 

http://www.mrcophth.com/oculoplasticgallery/evisceration/evisceration.html

Na ostatnim obrazku widać konformer , to jest coś, co każdy z nas nosił po implantacji, jest takim jakby przygotowaniem do epiprotezy, a zabezpieczeniem załamków przed spłyceniem. 

Ewisceracja u Prof. Szaflika

A dlaczego nie zgłosisz się do Lublina na bezpłatny zabieg?

Ewisceracja u Prof. Szaflika

O prof. Szafliku słyszałem różne opinie - głównie dobre...ja czekam na operacje w szpitalu na Sierakowskiego w Wawie gdzie Prof. jest "szeyfem"...

pozdrawiam

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Boję się robić taki poważny zabieg w państwowym szpitalu. Usunięcie gałki ocznej to do chwili obecnej najważniejsza decyzja w moim życiu.

Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. W sobotę byłam w Klinice w Warszawie. Mam wyznaczony termin operacji na 24 marca 2009.

Muszę się przygotować do tego psychicznie. Nie ukrywam, że bardzo się boję.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

taffii, my nie mieliśmy wtedy wyjścia. I był to nasz jedyny wybór. Gdybym dziś miała decydować, gdzie robić zabieg, wybrałabym Lublin - szpital państwowy, i nie dlatego, że nie musiałabym płacić. Mogłabym nawet zapłacić. Chodzi o podejście do pacjenta i całą opiekę po zabiegu. Oraz o to, że  w zasadzie byliśmy królikami doświadczalnymi.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Nie jesteś zadowolona z Warszawy? Mi wszyscy lekarze zachwalali tą klinikę.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Taffii mój zabieg, jak i większości osób z początków tego forum - przeprowadzany był w Katowicach u doktora J. który nie życzy sobie wymieniania jego nazwiska na tym forum :)

Jednak kiedy zachwalaliśmy jego usługi, nie miał nic przeciwko.

 

Ewisceracja u Prof. Szaflika

witam wszystkich. 12 lat temu usunięto mi gałkę oczną. do tej pory nosze zwyklą proteze, która wogóle nie porusza sie ( no moze w pewnym stopniu ) .

Słyszałam, ze jest cos takiego jak EPIPROTEZA. Podobno zakladana jest na implant,  który jest w oczodole. czy kotś z panstwa mogłby przybliżyć mi informacji na temat tego zabiegu. ile on dokladnie kosztuje łacznie z załozeniem ( wszczepieniem ) implantu , aby zalozyc na niego ta epiproteze ;

Re: Ewisceracja u Prof. Szaflika


andzia17:

witam wszystkich. 12 lat temu usunięto mi gałkę oczną. do tej pory nosze zwyklą proteze, która wogóle nie porusza sie ( no moze w pewnym stopniu ) .

Słyszałam, ze jest cos takiego jak EPIPROTEZA. Podobno zakladana jest na implant,  który jest w oczodole. czy kotś z panstwa mogłby przybliżyć mi informacji na temat tego zabiegu. ile on dokladnie kosztuje łacznie z załozeniem ( wszczepieniem ) implantu , aby zalozyc na niego ta epiproteze ;

 

Kolezanko poczytaj sobie temat  "Komplikacje i trudnosci po zabiegu"  tam jest po prostu kopalnia informacji i to z pierwszej reki.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Witam wszystkich, mam już całkowity mętlik w głowie, chciał bym się wybrać do jakiegoś lekarza który zajmuję się implantacją, poradźcie mi gdzie się najlepiej udać ? Do Lublina do dr. Haszcza, do Warszawy o czym jest mowa w tym temacie, czy do Nałęczowa ? Chodzi mi narazie o konsultację, ale jest wysoce prawdopodobne, że będę musiał się poddać takiemu zabiegowi. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Witaj

Ja polecam Ci doktora Haszcza. Aby było w miarę szybko, to umów się prywatnie ( Luxmed, albo w innym miejscu chyba jeszcze przyjmuje) , bo na wizytę w szpitalu trochę poczekasz. A potem , jeśli zajdzie taka konieczność, doktor z pewnością da Ci do siebie kontakt i zaproponuje operację w szpitalu - o ile będzie tego wymagać sytuacja. Tak właśnie myślę.

 

Re: Ewisceracja u Prof. Szaflika


Kornelia:

Witaj

Ja polecam Ci doktora Haszcza. Aby było w miarę szybko, to umów się prywatnie ( Luxmed, albo w innym miejscu chyba jeszcze przyjmuje) , bo na wizytę w szpitalu trochę poczekasz. A potem , jeśli zajdzie taka konieczność, doktor z pewnością da Ci do siebie kontakt i zaproponuje operację w szpitalu - o ile będzie tego wymagać sytuacja. Tak właśnie myślę.

 

 Dziękuję za odp, trochę mnie utwierdziłaś w przekonaniu żeby właśnie tam pojechać, jutro spróbuje się zapisać... mam jeszcze jedno pytanie, czy to o czym mowa jest w temacie to jest coś "lepszego" niż to co wykonują w Lublinie ?

 

Ewisceracja u Prof. Szaflika

peterus, do enukleacji, czy ewisceracji kwalifikuje lekarz

I pewnie zalezy to od stanu oka. Myślę, że o to musisz zapytać już lekarza.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Byłem u prof. Szaflika, ogólnie bardzo złe wrażenie na mnie zrobił, powiedział że oko jest do usuniecia i kazal poczekac na jakas doktor co właśnie operowała (czekałem ponad godzinę), zrobła mi usg oka i powieziała żeby zrobić badania przyjechać do anestezjologa, traktowali mnie jak kolejną "sztukę" nic nie wyjaśniając, jak to będzie wyglądać i ile kosztować jak na wizytę za 250 zł jestem nie zadowolony :/ i teraz moje pytanie proszę Was o kontakt do tego doktora z Lublina i ile mniej więcej się tam czeka na usunięcie oka i wstawienie protezy i czy to co tam robią w Lublinie jest najlepsze w Polsce ? Wiem, że mam oko do usunięcia, tylko nie wiem gdzie poddać się temu zabiegowi. Pozdrawiam.Piotrek.

Ewisceracja u Prof. Szaflika

to ja miałam więcej szczęścia niż ty, w rejestracji od razu poradzono mi, żebym zapisała się na konsultację do dr Izdebskiej - bo tylko ona zajmuje się tego typu zabiegami. Dla mnie to była bardzo profesjonalna wizyta - dr poświęciła mi mnóstwo czasu i odpowiedziała na każde pytanie. Uwierz mi, ja również borykam się z podjęciem decyzji gdzie mam w końcu usunąć gałkę. Byłam już i w Katowicach i w Lublinie u dr Haszcza i w Warszawie, zastanawiałam się nawet nad kliniką w Essen - i dalej mam mętlik w głowie. U mnie sytuacja jest na tyle skomplikowana, że moje oko jest już po wielu trudnych zabiegach i są zrosty itp. - usg też nie ułatwiło sprawy, ponieważ miałam podany olej silikonowy i cały obraz oka jest zamazany - dosłownie nic nie widać. Także dr Izdebska sama miała problem z podjęciem decyzji - bo prosiła mnie żebym dała jej czas na zastanowienie nad najlepszą dla mnie metodą usunięcia. Jeżeli chodzi o dr Haszcza - to w sumie bardzo dobre wrażenie na mnie zrobił - rzeczowy i konkretny. Jedynym minusem poddania się tego typu zabiegowi w Lublinie jest to, że pacjent nie ma żadnego wpływu na wybór implantu, nawet za żadną dopłatą.     

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Piotrek, z jakiego miasta jesteś (regionu Kraju).

Jest pewien "myk" , który uskuteczniliśmy z okulistką u której się konsultowałem :)

Poddanie się operacji "usunięcia gałki ocznej" jest naprawdę bardzo trudne... przy okazji można się wpędzić w niezłą nerwówkę...Musicie wiedzieć czego chcecie i zaufać lekarzowi.

Dolores  czy na pewno inne implanty są lepsze od bioceramicznego? 

Re: Ewisceracja u Prof. Szaflika


dolores:
Jedynym minusem poddania się tego typu zabiegowi w Lublinie jest to, że pacjent nie ma żadnego wpływu na wybór implantu, nawet za żadną dopłatą.
 

 Dolores, z tego co wiem, to w Lublinie wszczepiają francuskie implanty ( Irek- założyciel naszej stronki ma taki implent). Cała nasza czwórka ( ja, w0tek, Martka26 i Isabela) mieliśmy ponoć NAJLEPSZE implanty Guthoffa. Efekt? Nikt z nas nie jest zadowolony - ja już jestem po usunięciu, a reszta przed tą decyzją. Dochodzi jeszcze Stokrotka, która również nie jest zadowolona.

 Gdybym ja dziś stała przed wyborem usunięcia oka w jakiejkolwiek klinice, to mam zaufanie tylko do doktora Haszcza, obojętnie jaki by to nie był implant ( no i jest refundacja- to jest bardzo dużo). Z tego co wiem, to można to też jakoś obejść.

Wydaje mi się, że doktor Haszcz robi też takie zabiegi prywatnie.

Nie polecam Katowic- i tyle. 

 

Ewisceracja u Prof. Szaflika

Kornelio, z Katowic definitywnie zrezygnowałam! zastanawiam się nad Lublinem lub Warszawą. Jeżeli chodzi o Warszawę operację i tak miałabym przeprowadzoną w szpitalu na Sierakowskiego - bo zabieg jest za bardzo skomplikowany, także pokryłabym tylko koszty implantu. A jeżeli chodzi o implant bioceramiczny - to tak nawet stwierdził sam dr Haszcz - że wielką szkodą jest że nasz NFZ nie refunduje innych lepszych implantów - nawet za dopłatą - co jest szkodą dla pacjentów i dla lekarzy, gdyż nie mogą doskonalić swojej sztuki lekarskiej w tych kierunkach.  

Ewisceracja u Prof. Szaflika

bardzo ciekawa jestem, co słychać po zabiegu u taffii (miała mieć go w Warszawie 24 marca), mam nadzieję, że jest wszystko w jak najlepszym porządku. Jak możesz Taffii to się odezwij i napisz jak to wszystko u ciebie wygląda.