MENU

Forum - zanikowa gałka oczna.

zanikowa gałka oczna.

nierozwinięta gałka oczna i epiproteza.

witam was. gdy miałam 3 lata odkryto u mnie guza na nerwie ocznym. miałam trepanację czaszki i guz został usunięty. od tej pory już nie wyglądałam "normalnie" teraz mam 18 lat i moja gałka oczna jest dużo mniejsza od drugiej. nie widzę również na to oko. gałka jest zdeformowana i mętna. od około 4 lat noszę szklaną epiprotezę.

nie jestem jednak z tym szczęśliwa, epiptoreza nie rusza się tak, jak normalne oko.

na to forum trafiłam po przeczytaniu na stronie internetowej dr. Jaworskiego.

mam do Was pytanie: czy istnieje epiproteza, która ruszałaby się tak samo jak zdrowe oko? z tym, że nie widzę na jedno oko się pogodziłam, ale ten defekt kosmetyczny powoduje u mnie ogromne kompleksy, jedno oko ciągle przykrywam grzywką.

do którego lekarza się udać? 

 

bardzo Was proszę o pomoc. 

zanikowa gałka oczna.

Witam Cie!  Ja tez mam galke oczna w zaniku z epiproteza  z akrylu.  Ja tez bylam przekonana , ze moje oko z epi porusz sie slabo. wiadomo ze nigdy nie bedzie ruszalo sie idealnie, ale Pan Andrej w W-Wie nakrecil mnie moja kamerka w aparacie i na nagraniu widac ze moje oko z epi dosc ladnie pracuje w ruchu.  Podobno patrzac sami na siebie nie uchwycimy tego ruchu. 

Moze u Ciebie po operacji nastapilo uszkodzenie miesni i ta ruchliwosc nie jest dobra.  Zaznaczam, ze u mnie tez byl uraz i te miesnie juz sa uszkodzone ale jak zobaczylam filmik to dotarlo do mnie ze nie jest tak zle.  POZDRO!

zanikowa gałka oczna.

Witam Cię Roni i dziękuję za odpowiedź. niestety widzę jak to wygląda u mnie, choćby nawet ze zdjęć.

mam dopier 18 lat. 3 lata jestem w związku i do tej pory nie rozmawiałam o tym z moim chłopakiem, bo prostu nie potrafię.

wiem natomiast że jeśli jest możliwość żebym miała epiprotezę, przy której nie będzie widać, ze jest cokolwiek nie tak, towydam na nią każde pieniądze.

dlatego pytam czy jest taka możliwość? do tej pory uzbierałam około 10 tysięcy, które mogłabym wydać na tą epiprotezę.

zanikowa gałka oczna.

Gabrielo sama epiproteza kosztuje 800 zł, z czego 700 daje NFZ.

Natomiast jesli myślisz nad usunięciem oka i wstawieniem implantu, a na to epiprotezę, to dobrze by było, byś skonsultowała się z kilkoma lekarzami. Nie polecam lekarza z Katowic, który bierze za to cięzkie pieniądze, a sam zabieg też jest refundowany ( w Lublinie). Więc nie potrzebujesz pieniędzy. 

zanikowa gałka oczna.

Kornelio wiem, bo noszę taką właśnie epiprotezę. Jeżdżę w tym celu do Krakowa do pracowni Vision Perfect. I wiem jak ona wygląda i jej porzuszanie się. 

Chodziło mi o to, czy istnieje taka epiproteza, która porusza się tak samo jak zdrowe oko (a nie ma ruchy ograniczone) i gdy osoba, która nie wie o problemie po prostu dzięki takiej epiprotezie go nie dostrzega.

Może to głupie pytanie, jednak zanim narobię sobie jakichś nadzieji i zacznę coś w tym kierunku robić wolałabym uzyskać odpowiedź.

Z góry dziękuję. 

zanikowa gałka oczna.

Pan Andrzej powiedzial mi w W-Wie , ze moje wlasne oko nawet w zaniku jest dla mnie najcenniejszyn skarbem i tak jak mowie na podstawie filmu z kamerki widze ze jest dobra ruchliwosc. 

Zdjecia to inna sprawa tam widac mojego zezka choc po glebszej analizie nie zawsze na kazdym zdjeciu.  Ten zez to inna historia niz ruchliwosc to nie jest wina ruchliwosci epi tylko tego ze na mojej galce mam spory zanik od strony ucha i epi poprostu ucieka w dziury pooperacyjne stwarzajac przy tym wrazenie zeza rozbieznego [ponoc lepszy rozbiezny niz zbiezny].

Jak by ten ubytek nadrobil gruboscia epi to z kolei uzyskalabym efekt wytrzeszczu. tak zle i tak nie dobrze.   Ja obstawiam, ze okulisci nie beda chcieli ot tak usuwac oka i implantowac, podczas kiedy nawet bardzo brzydkiej galki w zaniku nie dopadla zadna infekcja.  na implant tez dostaniesz epi a co zrobisz jak Cie zadowoli efekt koncowy.  

Podziwiam, bo ja po lekturze watku o komplikacjach chyba dobrowolnie nie poddalabym sie implantacji.  Sama nie wiem czasem co myslec.

zanikowa gałka oczna.

Witam was ja bylam wczoraj u profesora Zagorskiego mam galke oczna zanikowa doradzil mi usuniecie tej galki i wszczepianie implantu oczywiscie refundowany jest implant nic za to nie place bede operowana w Lublinie za tydzien w poniedzialek jade ustalic termin operacji profesor mi powiedzial ze efekt bedzie bardzo dobry wiec sie zdecdydowalam 

 

 

zanikowa gałka oczna.

Czy możesz napisać gdzie byłaś u profesora, jakiś adres, telefon, umieścimy to w linkach, jako przydatne informacje.

 

zanikowa gałka oczna.

Bylam U profesora Zagorskiego Lublin Okopowa 6 tel 081 743-71-25 to jest gabinet prywatny

zanikowa gałka oczna.

"Asiula" jesteś bardzo ładną dziewczyną :))  jak to sie stało że gałka ci zanika? tzn czy to sie stało od razu że ona jest mniejsza czy stopniowo? (po urazie?) ja w sumei jestem też po poważnej operacji siatkówki mam zaćme która zakrywam soczewką korygującą. Operacja byłam 12 lat temu (miałam wtedy 15 lat) od tego czasu oko mi nie zmalało wcale (wiadomo jest różnica tzn troche mniejsze od zdrowego po uraziie operacyjnym i odjęciu siatkówki. Co dzień się martwie i patrze w lustro by mi nie zmalało w nocy czasem jak mi sie przypomni co chwile macam czy jest jak było, już mam chyba histerię, jednak okulistka moja uspokaja że już raczej nie powinno zmaleć że zostanie na takim etapie gdyż zmalało w efekcie pooperacyjnym i przez tyle lat "co sie miało stać to już się stało", dodatkowo od kilku lat biore krople na unormowanie ciśnienia. Pozdrawiam.

zanikowa gałka oczna.

witam cie Violu dziekuje za cieple slowa:)ja mialam uszkodzona galke jak mialam 5 lat  skaleczona ta galka byla nozem mialam operacje chodzilo tylko o oczyszczenie tego oczka niestety operacja sie nie udala w efekcie mam male i brzydkie to oko nie pokazuje go zakrywam wlosami, mialam epiproteze na swoja galke ale nie moglama jej nosic wiesz w sumie ja nie zaowarzylam zeby ta galka mi sie zmniejszyla od tej operacji a mam teraz 25 lat czyli 20 lat i galka sie nie zmniejszyla mam taka jak mialam po operacji ale lekarze mi doradzaja zeby ja usunac i wszczepic implant

zanikowa gałka oczna.

Asiulka pocieszyłaś mnie troszke :) nie wiem o ile masz mniejsze oczko ale ja też mam różnice w oku jest mniejsze i nosze soczewke korekcyjną z czarną źrenicą bo okulista mowiła że mam za duże na proteze (moja operacja miała być też udana i miałam widzieć tak obiecali w CZD ale sie pokomplikowało przez naczyniak nikt powikłań nie zakładał. Asiulka jeśli moge ci coś podpowiedzić to  mi moja okulista wytłumaczyła że jeśli oczko jest na tyle mniejsze to można na niego założyc proteze a co przeszkadza ci w noszeniu protezy na oczku?może nie jest tak dostosowana?. Ja też mam kompleksy bo myśle że to widać jest mniejsze czerwienieje po nocy i ta zaćma jeszcze, ale wiesz chyba nie zdycydowałabym  bym sie nigdy na jego usunięcie jeśli by nie był takiej potrzeby i można by to było załatwić inaczej np zakładając na oczko tylko nie wiem czemu nie możesz nosić :((. Pozdrawiam cię cieplutko :)

zanikowa gałka oczna.

niemoglam nosic bo mi lzawilo i bolalo w poniedzialek mam konsultacje jeszcze raz porozmawiam ale w poniedzialek tez maja mi termin operacji ustalicTrzepi� j�zorem

zanikowa gałka oczna.

Porozmawiaj i się zastanowisz :) trzymam kciuki będzie dobrze :)

zanikowa gałka oczna.

dzieki Violu za slowa otuchy kochana jestes buziaki