MENU

Forum - W kropce...

W kropce...

W kropce...

Witam;) Jetem tu nowa i trafiłam tu przypadkiem.

W tym roku kończę 18 lat i nie widzę na jedno oko z powodu jego zaniku. Prawie od urodzenia. Zastanawiam się czy usuwanie tego oka i wstawienie protezy to dobry pomysł. A może lepiej żyć z własnym, choć mniejszym okiem?

Proszę o radę

Z góry dziękuję i wszystkich pozdrawiam;)

W kropce...

Witaj na forum! Myśle ze lepiej życ ze swoim okiem... proteza nie wychodzi idealnie... swoje oko to swoje jednak... usuniecie to ma byc ostatnia deska ratunku, moje oko nie jest fajne a jednak je trzymam heh. Pozdrawiam

W kropce...

Hej, ja urodziłem się z małooczem, moje lewe oko też nie wygląda za fajnie. Także zastanawiałem się nad usunięciem i wstawieniem protezy. Jednak można powiedzieć, że w ostatniej chwili się rozmyśliłem, szczególnie dużo dały mi do myślenia wypowiedzi wielu osób na tym forum.

Zgadam się z Arkiem - co swoje oko, to swoje ;). Usuwanie chorej gałki i noszenie protezy do końca życie plus ryzyko możliwych powikłań i komplikacji - jak dla mnie to za wysoka cena za nieco lepszy wygląd.

W kropce...

popieram przedmowcow.ja mam bielmo na oku i czuje sie z tym fatalnie.wmawiam sobie ze nigdy nie bd mial dziewczyny :( a moze tak bedzie... Jednak co swoje oko to swoje,wazne ze nie boli,a po zabiegu moga dziac sie rozne cuda;/

W kropce...

Moi okulisci i protetyk w W-wie uwazaja, ze moje oko to skarb dla mnie.

Mysle ze po konsultacji okulistycznej zostaloby ci rozradzone usuniecie oczka.  Jesli okojest w zaniku to jakas epiproteza juz na niego wejdzie ladna.  Pytaj i kosultuj fachowo.  Pozdrawki!!

Re: W kropce...


dodektrn:
popieram przedmowcow.ja mam bielmo na oku i czuje sie z tym fatalnie.wmawiam sobie ze nigdy nie bd mial dziewczyny :( a moze tak bedzie... Jednak co swoje oko to swoje,wazne ze nie boli,a po zabiegu moga dziac sie rozne cuda;/

 

Hej:)

Mam pytanie do Ciebie dodektrymie lub do innych forumowiczów czy moze byłeś lub ktoś z Was był w Spektrum kliniece która mieści się we Wrocławiu.

A może ktos odiedzał Mavit?

Ja też posiadam zaćme na oku nosze sobie soczewkę ale ostatnio,ktoś mi doradził żeby ja sobie wszczepić.Do mojego lekarza zawsze czekam ok.5 miesiecy na wizyte także dopiero w lipcu z nim skonfrontuję ten pomysł, a właśnie kusi mnie żeby odwiedzić któryś z tych ośrodków a najlepiej obydwa w przypływie gotówki:)

 A tak pozatym Dodektrymie glowa do góry:) Zasada jest taka i jest ona prawdziwa,że jeżeli ty zaakceptujesz siebie sam to ludzią będzie się wydawało że tak być musi i  nie beda sobie Ciebie wyobrażać w inny sposób:)

A pomyśl o Merlinie Mensonie który posiada rzeszę fanek...:)

W kropce...

1*** nie,nie bylem w tym Spectrum

2***to jak skonsultujesz to z lekarzem to daj znac;] moze  i u mnie by sie dalo :)

3***co do dziewczyn moze masz racje ;p a Ty masz polowke ?:D

4***no on jest "sławny" moze dlatego ;]

5***a z jakiego jestes miasta??

 

a co do soczewki to tez nosze(teraz rzadziej,bo skonczylem szkole) ,ale jak ponosze troche to strasznie mnie oko piecze ;/;/

Re: W kropce...


Pewnie że mam :) i tak naprawdę zawsze kogoś miałam nawet jak nie nosiłam soczewki...pozatym zawsze sie udzielałam i zabierałam głos np. na forum szkoły.

No dobra jesteśmy chorzy, tak bardzo nam wszystkim ta choroba nie przeszkadza jak kwestia wizualna i wszyscy sobie wyobrażają że jak oko było by normalne to żyliby tak na 100%,ze zycie byłoby piękne,kasa z nieba i tłumy pod dzrzwiami.No może ale pewnie tak na prawdę nie wiele by się zmieniło,znajomi zauważyliby tylko w pierwszej chwili..a nasze życie dalej by się toczyło.Ja na przykład nie mam żadnej blokady ani kompleksów związanych z sobą bo niby dlaczego?Dlatego że mojej choroby nie da sie na razie wyleczyć to mam sie wstydzić??a może to inni powinni sie wstydzić swojej głupoty, bo jak ja to zawsze mówie,w leczeniu oczu zawsze jest nadzieja gorzej z brakiem mózgu:)))

 a co do soczewki to ja nosze taką tylko z źrennicą,nosze ja ok.8 lat (wcześnie zaczełam:) i  zmoim okiem nic sie nie dzieje pewnie dlatego że jest ona łatwiej gazoprzepuszczalna niż taka cała malowana ja dałam sobie czas do 25 roku zycia i przyzekłam sobie że do tego czasu znajde sposób na to żeby wyleczyć moje ślipia:P

Także ostatni rok minął pod znakiem podróży po Polsce, i konsultacji z naszymi"specjalistami" no i tak jak pozostali uczestnicy forum mogłabym napisać książke pt:Jak zostać króliczkiem doświadczalnym za własne pieniądze.

Chyba troche za bardzo się rozpisałam,ale co tam

Pozdrawiam wszystkich :) głowa do góry, w kupie siła:)

W kropce...

aha.a teraz ile masz lat jesli mozna wiedziec?? bo ja we wrzesniu skoncze 19 i tak lipa bo mi mlodosc mija bez 2 polowki ;/a co do soczewki to ja wlasnie mam cala malowana za 1200/rok i mi sie oko strasznie czerwieni.juz nie chodzi mi oto zeby odzyskac wzrok,tylko o to zeby to oko normalnie wygladalo i zeby ludzie nie patrzyli sie na mnie jak na ufo.mam z tym wiele kompleksow(z tym oim okiem,gdyz mam bielmo,a zdrowe oko jest ciemno zielone,wiec roznica w kolorach jest drastyczna;/)np.rzadko sie umawiam(jesli nie wcale) z dziewczynami gdyz na wstepie bede spalony,nie wychodze czesto na miasto gdyz wszystkie oczy beda zwrocone tylko na mnie itp etc.

teraz własnie chce isc do pracy na wakacje i tez troche sie waacham ,bo sie boje jak mnie przyjma ludzie z pracy,czy nie beda wscibscy itp;/ tak samo mam zamiar sie zapisac na prawo jazdy i tez sie boje jak bede jezdzil z instruktorem,albo jeszcze gorzej-z 2 osoba ,ktora bedzie ejzdzic po mnie,lub przede mna na tylnym siedzeniu;/.tez sie troche rozpisalem i mysle ze ejszcze moglbym duuuuuuuzo pisac :)

W kropce...

Hej nie blokuj sie tak strasznie ze beda patrzyc;  popatrza i przestana a naet jak cos skomentuja to trudno bedzie chwila zawstydzeniu i wio... dalej do przodu.  

 Taka jawna wstydliwosc tez odstrasza, bo czlowiek sie boi odezwac aby nie zawstydzac tej niesmialej osoby.   Ja mam wswoim otoczeniu ludzi, ktorzy wiedza, ze okropnie sie czerwienia i jedni celowo sie ze mnie nabijaja i jest im wesolo jak sie rumienie a inni celowo nie zaczepiaja mnie i nie zlecaja trudnych spraw bo mnie zaluja ze jestem wstydliwa i to rozumieja.  do tego jeszcze moja jednoocznosc, ktora sprawiami zeza. 

Ja stara d...... jestem i tez jestem zakompleksiona. Odwagi mlodziencze!!!

W kropce...

łatwiej mówić,trudniej zrobić :),ja wogole chyba jestem jakis nawiedzony,ze mam tyle kompleksow ;p

W kropce...

Powiedz jak masz naprawde na imie!  Przeciez mieszkasz w duzym miescie moze pasowaloby sie udac na jakas terapie u psychologa itp. Mysle, ze u ciebie jeszcze trwa emocjonalno-hormonalna burza.  A ja uparcie zycze powodzenia ...

Sprawdz sobie w google termin  ERYTROFOBIA  moze znajdziesz tam na forach ludzi z podobnymi problemami i tak jak tu poznales innych jednookich tak tam poznasz inne klimaty.

Ja mam bardzo niesmiale i lekliwe - zdrowe i obuoczne -  dziecko i czesto korzystam z rad na forach dotyczacych niesmialosci dzieci.

W kropce...

prawdziwe - Grzesiek ;p

W kropce...

 ja mam lat 22:) śmiechDominika tak wogóle :)

co za film znowu z tym prawkiem????????????/

ja bez auta sobie życia nie wyobrażam.....

 ale że co że nieby co inni pomyślą????

a co myslisz jak ktoś ma krzywy nos??

Tak wiem co pomyślisz,że nos to nie oczy ale co to za różnica

Napisz mi jeszcze jedną rzecz gdzie ty masz to bielmo na źrennicy czy na tęczówce?

Pzdr i głowa do góry

W kropce...

no nie wiem poprostu jakos jeszcze tego nie zaakceptowalem,ze ludzie sie tak nagminnie na mnie gapia;p i nie potrafie sie z takim okiem poruszac wsrod ludzi.a bielmo mam na tym i na tym(tak mi sie wydaje) gdyz to i to jest biale.

chcialbym zeby ta glowa do gory byla taka "prosta" :),moze jakbym mial 2 polowke to by to wszystko troche inaczej wygladalo,ale "znalezienie" jej chyba by graniczylo z cudem ;/

Re: W kropce...


dodektrn:
prawdziwe - Grzesiek ;p

 

Ja mam na imie Róża naprawde nie dosc imienia to jeszcze sie czerwienie i ijeszcze mam zeza przez epi.... i co?   Szukaj, czekaj badz cierpliwy w swoich poszukiwaniach i otwatry na ludzi. 

Grzes obstawiam, ze gdybys byl zdrowy na oczkach i gdybys na ulicy czy gdizekolwiek spotkal czlowieka z bielmem rogowki to tez bys patrzyl zna niego.  To po prostu zwykla ludzka ciekawosc, nigdy nie wiesz co ktos mysli jak sie patrzy,  patrzy i idzie dalej.   Bye!!

W kropce...

Tak to prawda z tą ludzka ciekawością, sam bym sie patrzył pewnie... wlasnie to ostatnimi czasy dostrzeglem... i az tak sie z okiem nie chowam.. bo nigdy nie chcialem aby cos zauważono, no ale tego sie nie da niezauważyc wiec patrze sie w oczy jak cos... ktos se oko zobaczy dookoła i jest lajt hehe xD 

W kropce...

ja bym tak nie potrafiła ... jak ludzie mi sie przyglądają odwracam sie w drugą strone albo zaczynam patrzec w dół bawiąc sie telefonem ... wtedy nie widac ... oczywiście rzadko takie sytuacje mają miejsce ale sie zdarzają ...

uważam , że nie jestem jakąś małpą w zoo , żeby mnie oglądac ... xD nie lubie tego ... czuje z tym pewnien dyskomfort ... dlatego tak się czasem zachowuje xD