MENU

Forum - Problem

Problem

Problem

Czesc  sluchajcie mam problem w poniedzialek bylismy z moim facetem po ostateczna epiproteze. Po dopasowaniu caly czas mowil ze go uwiera w rogu ale lekarz uspokajal nas mowiac ze tak jest zawsze bo jest ona wieksza i ciezsza wiec z krakowa worcilismy do warszawy do domu. Teraz caly czas go uwiera i jak wyjmie implant jest caly czerwony i zaczerwieniony na srodku zrobil sie jakby odcisk tzn tak to wyglada takie zgrubienie jakby z plynem w srodku. Wogle nawet jak rano sie wycisnie z  podniej powietrze zeby nic pod spodem nie bylo wieczorem tzn teraz mu wyciagnelam i byla ona jakby na zewnatrz przesunieta i wygladalo to jaby sie w implant wbijala. Nie wiem co mam robic zadzwonilismy dzisiaj do lekarza tam do krakowa i powiedzial zeby wyjmowac i nosic krotko i przyzwyczajac implant to protezy i zeby kupic w aptece sulfacetamid tylko szkoda ze nie mozna go nigdzie bez recepty kupic. Niewiem mieliscie cos takiego jak zakladaliscie nowa proteze, bo juz sama nie wiem co robic jechac spowrotem do niego i zeby robil nowa?? 

Problem

Oko ma prawo być podrażnione, ale nie powinno być tam żadnych pęcherzyków itd.

Sulfacetamid? Matko jednyna, toż to najgorsze ścierwo, które można stosować. To już lepiej normalnie płukać roztworem soli fizjologicznej, a jeśli są jakieś podrażnienia, to od razu do okulisty, bo może się rozwinąć stan zapalny.

Co do epiprotezy, ja swoją nosiłam całą dobę, nie było mowy o tym, by nosić ją po kilka godzin dziennie. Wydaje mi się, że mogą się przez to spłycić załamki oczodołu.

Epiproteza nie powinna jednak za bardzo uwierać. Może najlepiej skonsultować się z lekarzem operującym ? 

Problem

Nie wiem czy jest sens z operujacym poniewaz jak mial epi modelujaca to nic sie nie dzialo a teraz dla mnie to poprostu wyglada jakby ona byla za malo i w zewnetrznym kaciku ukladala sie jak trzeba a we wewnetrznym brakowalo jej z 2 mm i sie wbija w implant nie wiem zadzwonim jeszcze raz dzisiaj do krakowa zobaczymy co nam powiedzia.