MENU

Forum - ostrzeżenia przed Krakowem

ostrzeżenia przed Krakowem

brak kompetencji w Krakowie

Czesc chce sie z wami podzielic moimi doswadczeniami z krakowa. W poniedzialek w tym tygodniu bylismy z moim facetem po epiproteze ostateczna wszystko zapowiadalo sie swietnie. Bardzo mily pan doktor wraz z niemeckim pomocnikiem pomogli dobra proteze i kolor. po godzinnym oczekiwaniu zrobienia jej zostalismy zaproszeni do gabinetu na zalozenie wygladalo extra, Kuba nazekal na ucisk z wewnetrzym rogu ale doktor pocieszal nas ze to normalne ze musi sie dopasowac wrazie jakiego kolwiek podraznienia mielismy wykupic BEZ RECEPTY Sulfacetamid. Wrocilismy do domu nadal uwieralo nic nie przechodzilo bylo nawet gorzej no ale stwierdzilismy ze tak musi byc. Rano po wyjeciu protezy rog byl bardzo zaczerwieniony zaczely od rogu do srodka robi sie tak jakby odciski wypelnione plynem wiec stwierdzilismy ze wykupimy Sulfacetami w kilku aptekach patrzyli na nas jak na idiotow kiedy powiedzielismy ze chcemy Sulfacetami bez recepty poniewaz nigdyy to nie bylo tak sprzedawane, cale szczescie znalazlam w domu resztke Tobradexu i mu wposcilam opuchlizna troche zeszla ale trzeba bylo wlozyc proteze aby szpara oczodolowa sie nie pomniejszala po wlozeniu odczowal jakby mial w tym miejscu siniaka. Niewytrzymal calego dnia bolu i wieczorem wyjelismy proteze rog byl fioletowy i zaczely sie na implancie robic male pecherzyki z plynem wiec stwierdzilismy ze nadszedl czas zadzwonic do Krakowa powiedziec co sie dzieje i co mamy z tym robic Pani na recepcji po rozmowie z lekarzem powiedziala zeby nosi proteze tylko przez kila godzin i powoli przyzwyczaja oko ze tak moze byc bo jest to proteza dwuscienna oki zrobilismy tak tylko oko bylo juz na tyle podraznione ze jaki kolwiek ruch okiem z proteza sprawia duzy dyskomfort w czwartek znowu zadzwonilismy tym razem rozmawialismy juz z lekarzem pan doktor stwierdzil zebysmy przyjechali do krakowa i zobaczymy czy to jego winna i jest za mala czy nasz ( nie wiem jakby mogla byc nasza ale ok przeciez nie pilowala jej pilnikiem ani nic zakladana byla zgodnie z tym co bylo powiedziane po zalozeniu mielismy wycisna pecherzyc powietrza i mialo przylegac tak bylo robione tylko szkoda ze po kilku ruchac pecherzyc wchodzil znowu pod spod i proteza latala po implancie). W piatek pojechalismy do krakowa i to jak zostalismy potrakotwani bardzo nas zdzwilo. Mily pan doktor przyjol nas z wielka laska kiedy powiedzielismy mu jakie sa objawy to powiedzial ze to jest jak z butami ze jak kupujemy sa dobra a pozniej uwieraja przyzalismy mu racje bo oczywiscie moze tak byc ale nie w takim stopniu zapytalismy sie go jaki jest powod tego ze jast tak podraznione skad te pecherzyki i dlaczego jak podniesie sie lekko gorna powke to nie wchodzi proteza w szpare tylko widac implant w ktory wbija sie proteza pan doktor z oburzeniem powiedzial ze dlatego ze jest to DWUSCIENNA  proteza i dlatego. wiec zapytlam ze czy nie da sei zmienic wielkoscii on znoowu ze jest to DWUSCIENNA  i taki ma rozmiar i nic sie nie zrobi z tym  moze zalozyc jednoscienna i juz. Oki stwerdzilismy ze nie ma wyjscia aby juz cos byl. Wiec znowu czas na dobieranie lecz znowu zostalismy nie mile zaskoczeni wczesniej dobieral przebieral zeby bylo jak najlepeij teraz zalozyc pierwsza lepsza i ze juz robimy my do niego z pytaniem czy nie mozna sprobowac czegos innego troche wiekszego spojrzal tylko z pogarda i nic nie odowiedzial. Teraz mielismy wybrac kolor wziol pierwsza lepsza i ze taki kolor bedzie powiedzial mu czy nie moozna troche innego np. takiego jak wtedy byl bo byl tak naprawde identyczne a ten jest bardzo w niebeski wpadajacy a on ma brdziej zielony.No i pozalowalam swojego pytanie pan doktor z oburzeniem stwierdzil ze on ma tu tysiac i nie bedzie szukal a pozatym i tak nie znajdzie identycznej.oki juz  sie nie odzywalismy wyszlismy do korytarza poczekac na zrobienie po godzine weszlismy wlozyl  juz wylada to niee zadobrze to powieka jestt zamknieta to polowy teczowki. Kuba juz mial dosyc juz mu przestalo zalezec na wilkosci tylko zeby kolor byl ok i zeby wkoncu nie bolalo. Przed wyjsciem zapytal sie co ma wposzczac na to podraznienie ale pan doktor odworcil sie i nic nie odowiedzial po ponownym zadaniu pytania powiedzial ze tu nie ma zadnego podraznienia !!!! Myslalam ze mu krzywde zrobie na jak nie ma!!!! powiedzial ze jak tak bardzo chcemy to mozna cos nawilzajacego wposcic napisal nazwe leku zapytalismy sie czy moze wypisac recete na to zeby znowu nie bylo zdzwinenia w aptece a on ze nie ze to jest bez recepty i juz dowidzenia !! Mielismy dosc wyszlismy i koniec nigdy wiecej tak nie wrocimy!!! Brak slow na zachowanie pana doktora gdyby powiedzial ze moze spobojmy narazie zalozyc mniejsza a pzoniej za jakis czas cos wiekszego wymyslmy to bylo by oki a on pacjeta traktuje jak przedmiot od ktorego mozna wyciagnac tylko pieniadze a wrazie problemu pomoc to juz nie!!! A pozatym zaden z niego protetyk poniewaz jak zauwazylismy to nie od wykonuje protezy tylko protetyce  zniemec ktorzy przyjezdzaja do niego co jakis czas dlatego czas oczekiwania na wizyte jest  taki dlugi On tylko wklada i daje im wzor i kolor do zrobienia protezy. 

 

Stanowczo odradzam ta protezownie bo dopuki nic sie nie dzieje jest wszystko super milo a gdy tylko cos zaczyna sie dziac jest juz zupelnie inna osoba!!!!!!!!!!

ostrzeżenia przed Krakowem

Jak dla mnie nic nowego,  sporo na te tematy jest w watku pracownie protetyczne.   Magda ja sie tylko dziwie co was wydarlo do K-wa majac w W-wie dwoch protetykow.  Zdrowia zycze.!!!

Jedna mala sugestia - Magda jak poszesz taki dlugi tekst rob przerwy spacja albo enterem bo caly tekst zlewa sie w calosc.  Bez obrazy prosze!

ostrzeżenia przed Krakowem

wiesz co zostala nam ta protezownia polecona a pozatym mowili ze po takim urazie lepeij zalozyc szklana a w warszawie sa tylko akrylowe wiec tam pojechalismy a teraz tego strasznie zaluje..... 

 

Oki Roni nastepnym razem tak zrobie :)

ostrzeżenia przed Krakowem

Sam chociaż jestem z Krakowa i też skorzystałem z usług z ul. Św. Kingi muszę powiedzieć zdecydowanie, że nie polecam i odradzam.

Sytuacja była u mnie prawie identyczna; Oko mnie drażniło po pierwszym założeniu, a doktor stwierdził, że tak może być. 

Na drugi dzień nie dałem za wygraną i będąc już na miejscu poprosiłem o wizytę na którą z wielką łaską zostałem przyjęty. Zapewne tylko przez to, że byli jeszcze w tym dniu niemcy .

Panowie z niemiec tym razem troszęczkę ją podszlifowali, co spowodowało, że już tak bardzo nie raniła.

U mnie więc o całkiem nieźle się to zakończyło chociaż jest ona o wiele mniejsza i nie porusza się tak dobrze jak pierwsza kształtująca. Poza tym próbowałem na początku uzyskać epiprotezę 2 warstwową na co dostałem odpowiedź, że dopiero następnym razem.

Jednak sugeruje szukanie innego wykonawcy tej usługi i pozdrawiam 

 

ostrzeżenia przed Krakowem

Moim zdaniem uciskać może lekko tylko w przypadku, gdy jest dobierana proteza do samego oczodołu, bez implantu, bo tkanki się poukładają i przyzwyczają. W przypadku gdy jest tam implant może dojść w wyniku zapalenia nawet do jego wydalenia, znam takie przypadki z anglojęzycznego forum Losteye.  Więc myślę, że dobrze byłoby spróbować jednak z protezą akrylową, którą można potem dowolnie modyfikować - jeśli będzie uciskała. Z tymi szklanymi to jest trochę taki łut szczęścia, jednym dobiorą wspaniale, innym się nie udaje.

Nie wyobrażam sobie takiego potraktowania mnie w gabinecie przez profesjonalistę.

 

Polecam Wam wizytę u lekarza operującego mimo wszystko. On wypisze Wam leki na podrażnione miejsca i powie czy wolno tak ryzykować, czy nie.

Nigdy nie słyszałam o jakimś wyciskaniu pęcherzyków powietrza. Wydaje mi się to nienormalne.  

ostrzeżenia przed Krakowem

Najlepsze protezy dobierają w Łodzi,szczerze polecam.Miła i profesjonalna obsługa,jesli po kiklu dniach stwierdzisz że proteza Tobie nie odpowiada wystarczy do nich zadzwonic,podczas ostatniego dobierania miałam taką sytuację,proteza byla troszeczke za mała,ale szybko rozwiązali ten problem.Każda proteza jest dobierana indywidualnie pod pocjenta,na miejscu jest plastyk który dobiera kolorystyke,protezy robine sa w ciagu kilku godzin.Polecam protezy są tak perfekcyjnie zrobione,że podczas ostatniej wizyty kontrolnej,student który mnie badał nie zauwazył że to proteza i zaczął badac gałkę oczną:)

ostrzeżenia przed Krakowem

A ja jak narazie nie moge powiedziec zlego slowa.Za pierwsza raza jak bylam to denerwowala mnie jego gadka,no ale jednym uchem wpuscilam drugim wypuscilam.Byl zle implant wszczepiony no i sobie marudzil, bo nie dalo nic rady dobrac Teraz jAK bylam to byli akurat Ci z Niemcy i to oni mi dobierali ta modelujaca na poczatku uwierala (dlugo chodzilam bez niczego no i sie chyba oczodol odzwyczail.)ale P.Dr kazal poczekac pol godziny zeby zobaczyc czy bedzie lepiej czy gorzej,bylo lepiej.We wtorek jade po nastepna epi,mam nadzieje ze wszystko bedzie ok,troszke sie obawiam po tym co napisaliscie

Pytanie do tych co w Łodzi mieli robione

Macie na implancie epi?Jaka jest cienka?Czy moge prosic o zdjecie?Jakby co to moj adres martas6@tlen.pl z gory dziekuje

 Pamietam ze jak kiedys bylam w Lodzi to jak dla mnie to porazka,proteza mi doslownie wypadala

Pozdrawiam

ostrzeżenia przed Krakowem

Moje dziecko ma chyba już z 5 epiprotezę z Krakowa i jak do tej pory jest super. Może to jest tak, że lepiej są dobierane epiprotezy w Krakowie dzieciom.

Tak jak Pan Andrzej z Warszawy nie chce robić epiprotez dla dzieci (bo emocjonalnie sobie nie radzi)  to może w Krakowie lepiej wychodzą protezy dziecięce. 

Mam nadzieję, że się nie popsują i na tym polu dziecięcym.

ostrzeżenia przed Krakowem

Ja również mam dobre zdanie o Krakowie.Jeżdzę tam z moim 9-letnim synem każdego  roku do wymiany epiprotezy,i zawsze jest dobrana kolorystycznie prawie idealnie.

ostrzeżenia przed Krakowem

osobiscie polecam w warszawie protetyka.... nie pamietam nazwiska ale wie mze ma zaklad w wierzowcu na mokotowie na parterze... bardzo mily pan ... jesl icos uwiera to jeszcze przeprasza ze cos jest nie tak i szybko migiem leci poprawiac.

ostrzeżenia przed Krakowem

A ja już także nie polecam Krakowa.Moja rozalka jest doktora królikiem doświadczalnym.A jego podejście do rodzica jest karygodne.Muszę znaleść dobrego protetyka dla dzieci,by nikt nie wytykał mi córki palcami,że wygląda jak haski bądź jakiś odludek.

ostrzeżenia przed Krakowem

Byłem juz parokrotnie z wizytą w Krakowie i trzeba przyznac ze doktor jest delikatnie mówiac niemiły. Protezę którą mi wykonali Niemcy w tej pracowni mam już pięc lat i szczerze powiedziawszy jestem bardzo zadowolony,żadnych wad.

   A może ktoś z forumowiczów, przy okazji wizyty u doktora w Krakowie zwróciłby delkatnie uwagę na nasz portal, może po przeczytaniu postów na swój temat zmieni swoje zachowanie do pacjętów.

Pozdrawiam DAMIAN!

ostrzeżenia przed Krakowem

ooo a myślałam że to tylko ja się miałam pecha kilka lat wcześniej kiedy pojechałam po epiprotezę którą miałam nosić na swoje oko (w zasadzie jego pozostałość). Proteza była źle wykonana-miała drobny uszczerbek który uwierał, skończyło się sporymi komplikacjami równeiż dla zdrowego oka-doszło do podrażnienia układu współczulnego i potwornego światłowstrętu w zdrowym oku-ja go nie mogłam zupełnie otworzyć! To był koszmar który trwał chyba z 2 miesiące a tu nowa szkoła i kompletne wyłączenie z życia. Od tego czasu wyglądam jeszcze gorzej bo oko się zapadło i zrobiło się biało-zielone po leczeniu sterydami (tęczówki nei ma) PĹ�aczÄ�

ostrzeżenia przed Krakowem

ta pracownia na św Kingi to jakiś koszmar.

tam chyba robią protezy dla krów i zabłądziłem przypadkiem * * * *

Re: ostrzeżenia przed Krakowem


magnolia91:

ta pracownia na św Kingi to jakiś koszmar.

tam chyba robią protezy dla krów i zabłądziłem przypadkiem * * * *

 

Osobiście nie zgadzam się z powyższą opinią. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z usług krakowskiej pracowni.

Każdy na tym forum ma prawo do wyrażania własnego zdania na dany temat - jednocześnie chyba powinny obowiązywać nas pewne zasady.

Magnolia 91 uważam, że posługiwanie się zwrotem :"tam chyba robią protezy dla krów" jest po prostu obraźliwe dla klientów tejże pracowni.

Oczywiście masz prawo być z  niezadowolona z wykonanej tam epiprotezy i masz prawo to niezadowolenie opisać w swoich postach. Postaraj się to jedak zrobić bardziej neutralnie, tak aby następnym razem nikogo nie urazić.

Pozdrawiam:)

ostrzeżenia przed Krakowem

Ja również się nie zgadzam.

Odebrałem pierwszą epi i jestem bardzo zadowolony jest niemal identyczna jak moje zdrowe oko. 

ostrzeżenia przed Krakowem

Już dłuższy czas tu niestety nie zaglądałem ale było to związane z moją sytuacją rodzinną oraz problemami zwolnień z pracy. 

Uważam, iż nie chodzi tu o to by kogoś obrażać ale;

Jeżeli już ktoś trochę dłużej będzie miał kontakt i sposobność porozmawiania z Panem dr oraz dojdzie do tego sytuacja w której coś będzie nie tak, to naprawdę można odnieść wrażenie, że nie jest się tak załatwianym jak być powinno...

Nie chcę już dolewał oliwy do ognia ale jeszczę muszę napisać,  kilka słów na ten temat na swoim przykładzie;

Byłem jeszcze raz niedawno chcąc się jeszcze raz upewnić co do swojej oceny na ten temat i niestety oczywiście wg tylko mnie nic się nie zmieniło.

Nie chciał mi pomóć twierdząc, że moja 3 letnia epiproteza jest w dalszym ciągu ok. oraz nie widział żadnych dalszych rozwiązań oraz problemów które się pojawiły, a które w dość istotny sposób mi utrudniały jej noszenie.

Nie widząć możliwości kontynuowania dalszego leczenia udałem się na kontrol i poradę do P. dr Jaworskiego u którego miałem zabieg ewisteracji gałki ocznej.

Podczas rozmowy na temat mojego przypadku okazało się, że od niedawna do niego przyjeźdza również z Niemiec P. Thorsten Meyer z którym można się umówić co do epiprotezy. Nie wiele zastanawiając się postanowiłem się z nim umówić

Oczekiwałem nie cały m-c i pojechałem do Katowic chcąc się przekonać  jak tym razem zostanę obsłużony.

Moja wizyta trwała ok 30min. w której została wykonana nowa epiproteza przy mnie na miejscu, a przed wykonaniem zostały ustalone parametry i poprawki, które powinny się pojawić w stosunku do pierwszej tak by zniwelować podcinanie implanta oraz pozostałe mankamenty. Z Katowic wróciłem zadowolony, choć muszę przyznać, że Krakowska epiproteza minimalnie kolorystycznie była bardziej dobrana (ale to naprawdę minimalnie). Jednak jeśli chodzi o pozostałą resztę to została wykonana na tyle ile oczywiście było to możliwę poprawnie i tu jednak dało się przesunąć tak środek oka tak aby epiproteza nie podcinała implanta a środek był na właściwym miejscu oraz tak nie uwierała gdyż został zmieniony jej kształt  aby bardziej pasowała.

 Dlatego uważam, iż dobrze się dzieje, że coraz więcej konkurencji się na rynku pojawia z których można skorzystać i przede wszystkim można być z nich zadowolonym.

Pozdrwawiam bardzo wszystkich i życzę udanych wywczasów i bardzo przyjemnych z nich przeżyć.

Ps - chciałbym aby kiedyś wreszcie udało się doprowadzić do zjazdu jednoocznych i ażeby była możliwość wymiany doświadczeń, wiedzy, możliwości wzajemnej pomocy, itp.

ostrzeżenia przed Krakowem

Witam

 

Właśnie mam jechać do Dr. Więc nie wiem co mam robić bo mam mieć tylko epi która będzie mi rozciągać powieki i zapobiegać przyrastaniu powiek do ok.

 

Nie wiem co mam powiedzieć po przeczytaniu tego wszystkiego

Chciał bym ciebie JaJacek prosić o namiary tego Niemieckiego 

Thorsten Meyer  Będę  wdzięczny za adres dokładny bo teraz mam dylemat gdzie mam jechać. A muszę mieć szklaną protezę.

 

Będę zaglądać co dzień

A mam jechać do Dr do Krakowa 23 września 2010r 

ostrzeżenia przed Krakowem

Sprobuj u tego Dr u Jaworskiego

Ja z Krakowa nie jestem zadowolona,mysle o nowej epi i moze wlasnie zrobie u Niego albo w Łodzi

W Krakowie bylam kilka razy niby Szpytma sie staral ale powiedzial ze czepiam sie szczegolow,moze i tak ale te szczegoly welug mnie byly wazne,teraz chodze z zaczepistym zezem,epi jest niestabilna echhh szkoda gadac

ostrzeżenia przed Krakowem

Jacku a czy dr Jaworski jest obecny przy tym jak robia proteze?

Moglbys mi wyslac jakies zdjecia :-)

ostrzeżenia przed Krakowem

Ja byłam u Thortsena Meyera w sobotę z córką,dr.Jaworskiego nie było ale było naprawdę bardzo sympatycznie i profesjonalnie.polecam

ostrzeżenia przed Krakowem

Hmmm... czym więcej czytam o Waszych doświadczeniach to bardziej się przekonuje iż moje problemy, które przeżyłam nie były spowodowane tym, że nei mogę nosić epiprotezy w ogóle ale brakiem fachowości pana dr w Krakowie.

ostrzeżenia przed Krakowem

Ja w Krakowie byłam z moim  10-letnim synem już 8-raz, teraz byliśmy w czerwcu i nie mam jakichkolwiek  zastrzeżeń epiproteza jest wykonana znakomicie,dopasowana kolorystycznie idealnie.I jesteśmy zadowoleni.

ostrzeżenia przed Krakowem

No witam ponownie

 

No i byłem u Doktora 

Powiem że był przemiły i sympatyczny, zaskoczenie moje było wielkie nawet się uśmieliśmy ^v^ 

z doktorem i żoną.

 

Dał mi 2 epi szklane za 100 zł za jedną To jest Kaucja więc odda mi jak oddam epi 

 

Zaskoczenie moje było ogromne że doktor potrafi się śmiać. Czytają te posty to miałem obraz przed oczami jak stoi jakiś doktor który jest z miną jak gestapo 

A tu zaskoczeni miła aparycją twarzy i sympatyczne uśmieszki i hihy 

Ale może to tylko ja tak mam wszędzie nie wiem.

Ja gdzie się nie ruszę to zawsze się uśmiechają do mnie wszysc.

 

No przepraszam byłem u Profesora Szaflika  nie byłem zadowolony ale nie pojechałem do niego ponownie. 

Wolę Profesora Wylęgałe i Doktora Dobrowolskiego. 

 

Pełna profeska powiadam wam co do lekarzy okulistów.

 

Co do epi to moja pierwsza wizyta była, u Szpytmana

I jestem zadowolony z wizyty.

 

Pozdrawiam wszystkich. 

ostrzeżenia przed Krakowem

Bardzo ciekawy temat. Kilka lat temu zastanawiałem się nad usunięciem gałki ocznej i wybrałem się właśnie do Krakowa. Pokilku innych wizytach u innych okulistów zrezygnowałem z zabiegu i do dzisiaj jakoś nie miałem większych problemów. Ale teraz znów zacząłem się zastanawiać i poszukałem właśnie pracowni dr Szpytmy. Po tych postach widzę, że muszę się jeszcze raz zastanowić...

 

ostrzeżenia przed Krakowem

ja sie zapisalam do Meyera na 11 grudnia mam nadzieje ze sie nie zawiode :-)

ostrzeżenia przed Krakowem

witam.od października 2008 roku noszę protezę na implancie wykonaną w Krakowie. Wszystko było bardzo dobrze do sierpnia 2010 r. Od tego czasu zaczęło mi puchnąć oko, a konkretnie powieka. początkowo myślałam, że to jest spowodowane kremami lub kosmetykami, jednak po ich odstawieniu nic się nie zmieniło. Okulista dał mi krople do oka, nadal bez zmian.

Czytając ten post zastanawiam się, czy ta opuchlizna, która schodzi mi w ciągu dnia ,nie jest związana z protezą. Właściwie nic mnie nie boli, jednak mam dyskomfort, bo  róg oka permanentnie jest spuchnięty. Byłam ostatnio na rezonansie, czekam na wynik i się niecierpliwię, czy przypadkiem coś się złego nie dzieje z moim okiem. Co wy na to?

ostrzeżenia przed Krakowem

Witam

Jestem po wizycie u P.Meyera i moge z czystym sumieniem Wam polecic.Cos czuje ze Krakow ma powazna konkurencje.

  Bardzo mila atmosfera byla,bez pospiechu.Tam jest ten P.Meyer i Jego tlumacz.Wizyta wygladala tak ze P.Meyer ogladal moja proteze,wysluchal co mi sie w niej nie podoba ,co bym chciala zeby zrobil.No i wzial sie do pracy,ja siedzialam obok i moglam sie przygladac.Ja jestem straszna maruda i za bardzo wymagajaca heh ot taka moja wada,no ale zostalam potraktowana bardzo profesionalnie,mialam poswiecone tyle czasu ile potrzebowalam hahaha.Co do epi to teraz nie czuje takiego dyskomfortu z jej noszeniem,jest bardziej dopasowana co za tym idzie jest lepsza ruchomosc bo nie ma tego oporu.MOj Maz jest zdania ze jeszcze nikt tak ladnie mi nie dopasowal epi.Nie wiem co mam jeszcze napisac jakbyscie mieli jakies pytanka to pytajcie.

Aaa jedno co mnie zdziwilo i zbulwersowalo to to ze w rejestracji kobieta podala mi dokumenty do podpisania jedno bylo takiej tresci "potwierdzam odbior epi ....."i sie jej spytalam,ze jak to mam podpisywac zanim odbiore?Powiedziala ze to tylko dokument i musze podpisac.Nie wiem co by bylo jakby mi sie epi nie spodobala,podpisalam to musialabym ja pewnie wziac.A drugi byl ze wyrazam zgode na obfotografowanie dla celow dr Jaworskiego na ten temat nawet z Nia nie dyskutowalam,powiedzialam ze tego to napewno nie podpisze.Za epi placilam 900 zl plus 80 zl wizyta.P.Meyer ma sie ponoc starac zeby podpisac umowe z NFZ bo narazie niestety trzeba z wlasnej kieszeni wykladac.

Pozdrawiam

ostrzeżenia przed Krakowem

Wszystko mozliwe,ja z poprzednia proteza z Krakowa mialam bole ,czulam dyskomfort,mialam wiecej tej wydzieliny,nowa narazie mam kilka dni nie wiem jak bedzie potem ale narazie nic takiego nie mam

ostrzeżenia przed Krakowem

właśnie dziś byłam na wymianie protezy z akrylowej na szklaną. szczerze mówiąc nie jestem zadowolona, nic w sumie mnie nie uwiera, ale poprzednia proteza wyglądała lepiej estetycznie(była wykonana w Warszawie w wieku 8 lat), lecz p. doktor twierdzi, że jest idealnie z czym się nie zgadzam. Byłam tam po raz drugi w tym roku, ponieważ poprzednio pan doktor uważał, że nie dadzą rady mi wykonać protezy, ponieważ wcześniej nosiłam akrylową. Jego kolega z Niemczech musiał to wykonać u siebie w kraju i przysłać do Polski. Pan doktor miał do nas pretensje, dlaczego chce mieć wymianę protezy z akrylowej na szklaną. Szkoda, że wcześniej nie wpadłam na to forum. 

ostrzeżenia przed Krakowem

Czesc Wam wszystkim...Jestem bardzo zadowolona z wykonanej protezy w ŁODZI...POZDRAWIAM    KRAKÓW ?????NIE POLECAM!!!!!!!!!!

ostrzeżenia przed Krakowem

Witajcie.

Mam nietypową sprawę. Muszę pilnie zrobić kolejną epi, bo obecna dziś dosłownie wystrzeliła mi z oczodołu i rozsypała się w drobny mak, uderzając o wannę. Robiłem ją cztery lata temu w Krakowie. Miałem chyba wiele szczęścia, bo była dopasowana bez zarzutu, również kolorystycznie. Nie miałem powodów do narzekań. Zarówno z wykonania jak i obsługi. Jednak teraz, czytając wypowiedzi, nabrałem obaw. Mógłbym prosić o dokładny adres dr Mayera? Proszę również informację, czy trzeba się u niego odpowiednio wcześniej rejestrować, czy mogę wpaść "z partyzanta" w pilnej sprawie?

ostrzeżenia przed Krakowem

Zaskakujące jest dla mnie to że dr z Karkowa jest przez wielu lekarzy polecany jako najlepszy specjalista w swoim fachu. A dużo z nas tuta ma niezbyt dobre doświadczenia.

ostrzeżenia przed Krakowem

Sprawdzę jakość usług w Piątek. Zobaczymy czy się poprawił. W Katowicach niestety mi na razie nie pomogą, więc jadę do Krakowa. Opiszę jak wyglądała atmosfera podczas wizyty

ostrzeżenia przed Krakowem

Mam negatywne odczucia co do Pana doktora z Krakowa. robi wszystko bardzo szybko, ( im więcej pacjentów tym więcej pieniędzy) jest nieprzyjemny, dobór protezy opiera się na fantazji i humorze doktora a nie na kształcie oczodołu,  ma pretensje do całego świata a nawet do pacjenta,że nie ma oka - przecież na tym opiera się profesja a  z góry mówi , ze nie bedzie dobrze!!! Dziwny człowiek , dziwne metody !

 

ostrzeżenia przed Krakowem

Jeszcze jedno- zęby mam jeszcze swoje ale mam wrażenie ze jeden ząb i całą szczęke robią dentyści lub protetycy stomatologiczni , na kase chorych lepiej, nawet wielokrotnie poprawiając niż ten pan doktor z Krakowa.

ostrzeżenia przed Krakowem

Niestety dolaczam sie do grona osob niezadowolonych z pracowni w KrakowieMarszczę brew Wczoraj spedzilam tam 5 godzin. ludzi oczywiscie full, ale na to raczej bylam nastawiona. Gorzej z wykonaniem epi i tym jak teraz wygladamPłaczę Poszlam na przymiarke, lekarz razem z tym Panem z Niemiec wypatrzyl moj oczodol, poprzymierzali kilka modeli, no i okej wybrali, potem troche im zajal dobor koloru. Wszystko ladnie, pieknie. Ale jak dostalam to co zostalo mi zrobione, to po prostu stanelam jak wryta. Epiproteza miala podwojna wielkosc mojego widzacego oka. No po prostu mega wytrzeszcz. Powiedzialam, ze mi sie nie podoba, na co Pan doktor, ze ja mam bardzo duzy oczodol i inaczej sie nie da i zebym sobie mocniejsze szklo w okularach dala to bedzie wygladalo na mniejsze. No ale jednak widzac moje niezadowolenie sprobowal z inna. Druga byla nieco lepsza (mniejszy wytrzeszcz), wiec powiedzialam, ze ta lepiej wyglada. Na co Pan doktor odrzekl razem z tym protetykiem, ze faktycznie jest lepiej. Jednak ja zwrocilam uwage na fakt, ze w momencie pochylania glowy do przodu, ta epi mi sie luzuje i przekreca w prawa strone. No to Pan doktor juz niezadowolony i odrzekl, ze albo ta albo ta pierwsza. Myslac sobie, ze przeciez wkoncu jest on lekarzem i wie co robi, wzielam ta druga z mniejszym wytrzeszczem i to co sie teraz dzieje jest jakas masakra po prostu. Kazde schylenie, czy nawet obrot glowa powoduje, ze ta epi przekreca mi  sie w prawy dolny rog. Wyglada to koszmarnie, a ja co chwile musze ja sobie poprawiac, zeby byla rownoPłaczę To juz modelujaca byla o stokroc lepsza, normalnie mi sie ruszala jak widzace oko, do tego nie przekrecala sie w taki sposob.  

ostrzeżenia przed Krakowem

Otóż to. W Krakowie wszystko idzie hurtowo. Na początku jest  miło i sympatycznie, ale jak mamy pewne uwagi dotyczące wykonanych prac to się zaczynają schody. Mnie też tak zakręcili w październiku, że w końcu wzięłam tą protezę która od tego samego dnia leży na dnie szuflady. Pan doktor też nagle stał się nie miły i powiedział mi tylko, że i tak lepiej nie będzie. Dobrze że miałam epi wykonaną w Katowicach(moja pierwsza stała po operacji), moje maleństwo:) . Zapisałam się jeszcze  do  Pana Meyera na kwiecień/maj (bo implant mi się troszkę zapadł i chciała bym teraz coś większego), ale podobno jestem 50 na liście rezerwowych :/.   Nie powiem, wielu osobom udało się uzyskać dobre protezy wykonane w Krakowie, ale to chyba wyjątki. Pan Meyer jest po prostu ekspertem w swojej dziedzinie. Pozdrawiam. :)

ostrzeżenia przed Krakowem

No ja wlasnie do Pana Meyera tez jestem zapisana, ale juz mi raz pokrecili cos z terminem (mialam isc w lutym) i chcialam zrobic sobie 2 (bo to jednak szklo). Na ten kwiecien/maj jestem niby normalnie do niego na liscie i mam nadzieje, ze tym razem uda mi sie dostac i wytrzymam z ta epi, ktora mam teraz.

ostrzeżenia przed Krakowem

Nie wydaje mi sie, ze ktos moze byc ekspertem, jesli nie potrafi zadowolic wielu pacjentow, albo przynajmniej traktowac ich normalnie i pokazaz,ze sie stara, ale inaczej sie nie da.

Wydaje mi sie, ze oni wykorzystuja sytuacje, ze nie maja zadnej konkurencji. Niech sie ktos wezmie za robienie protez, bo ja sie za to zabiore :D 

ostrzeżenia przed Krakowem

Kornelio mają konkurencję, tylko moze jeszcze o tym nie wiedzą :) A jak ty zostaniesz protetykiem to będzie super :)

Re: ostrzeżenia przed Krakowem


andziula:
Najlepsze protezy dobierają w Łodzi,szczerze polecam.Miła i profesjonalna obsługa,jesli po kiklu dniach stwierdzisz że proteza Tobie nie odpowiada wystarczy do nich zadzwonic,podczas ostatniego dobierania miałam taką sytuację,proteza byla troszeczke za mała,ale szybko rozwiązali ten problem.Każda proteza jest dobierana indywidualnie pod pocjenta,na miejscu jest plastyk który dobiera kolorystyke,protezy robine sa w ciagu kilku godzin.Polecam protezy są tak perfekcyjnie zrobione,że podczas ostatniej wizyty kontrolnej,student który mnie badał nie zauwazył że to proteza i zaczął badac gałkę oczną:)

 

 A te w Łodzi robią szklane czy nie?

ostrzeżenia przed Krakowem

W łodzi nie robią szklanych tylko z tworzywa sztucznego.

Kilka lat temu korzystałem z usług pracowni w łodzi i szczerze mówiąc odradzam  a co do krakowa to nie wiem bo nie mam doświadczenia i sam nie wiem co wybrać kraków czy katowice.