MENU

Forum - Epi na własnym oku

Epi na własnym oku

Epi na własnym oku

Mam kilka pytan do tych którzy noszą epi proteze na swoim oku. Ja do tej pory nosiłam soczewke lecz po dłuższym noszeniu białko robi sie czerwonawe, a epi bardzo ładnie wygląda z punktu estetycznego. Mam do was pytanie gdzie najlepiej jest nabyć taką epi? szklana czy akrylowa?. I ile lat ją nosicie, tj po jakim czasie trzeba wymienić? Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich :)

Epi na własnym oku

Wiolu aby sobie zamontowac epi trzeba, aby galka byla w zaniku albo na immplant.     Na swoim oku epiproteza moim zdanem bedzie ciagle robic kontaktowe zapalenie spojowek - jak by nie patrzyc to cialo obce.. 

Kazdy sobie chwali inny material ile ludzi tyle opini i czasu noszenia i srodkow pielegnacji itd... Wiolu jestes juz dosc dlugo na forum i juz na pewno sporo przeczytalas wypowiedzi, ktore moga byc jednoczesnie dostatecznymi odpowiedziami na twoje watpliwosci.

Moim zdanie powinnas zaczac od wizyty u okulisty i tam zapytac najpierw o wszystko .    Pan Andrzej w warszaskiej protezowni byc moze udzieli ci najlepszych odpowiedzi jak do Niego zadzwonisz.

Czyzbys sie wahala co nosic soczewke czy epi?

Epi na własnym oku

Roniu ja wczesnij nosiłam soczewke tylko że oko w mniej jest mniejsze od drugiego widać to na dodatek sie czerwieni po dłuższym noszeniu. Ja na wypisie po operacji mam napisane że "doszło do zaniku oka  po operacji " (13lat temu) moja okulistka która mnie prowadzi dokładnie 13 lat mowiła że jest za duże na epi :(( i nie wiem stoje w kropce. Roniu a co dokładnie znaczy ten zanik oka?? Pozdrawiam :)

Epi na własnym oku

Violu  skorzystaj z konsultacji innego okulisty albojak masz czas i peniadze to zmow sobie wizyte u protetyka.  

Ja nie doktor ale zanik oznacza obkurczenie sie galki ocznej i w efekcie jej pomniejszenie w stosunku do zdrowego oka.  Proponuje zajrzenie do google wpisz sobie haslo zanik galki ocznej albo termin  "atrofia" galki ocznej to tez chyba oznacz zanik tylko bardziej fachowa nazwa.   

 Do epi galka musi byc porzadnie zaniknieta bo epi nie wejdzie na nia ladnie i bedzie efekt wytrzeszczu ucisku lub wypadania.    O tym wszystkim juz bylo...

Epi na własnym oku

dzięki Roniu na pewno będę chciała to z kims innym jeszcze przeanalizować ze specjalistą. Dzięki :)

Epi na własnym oku

Roniu czy mogę cię prosić na namiasry do Pana Andrzeja z Warszawskiej protezowni??  P.s ile kosztuje wizyta?

 

Z góry dzięki.

Epi na własnym oku

Violu adres jest w  temacie pracownie protetyczne. Jako tako p. Andrzej to nie okulista tylko protetyk i z wnioskiem podbitym z NFZ trzeba przyjechac. Wniosek na epi wystawia okulista i to chyba okulista ostatecznie decyduje czy twoje oko nadaje sie do zalozenia epi a protetyk to tylko wykonawca zlecenia.

 

Mysle ze jesli jedziesz aby to p. Andrzej Ci doradzal lub odradzal epi to jak bedziesz do Niego sie umawiac na przyjazd to zapytaj czy on sie zajmuje decydowaniem czy tylko wykonaniem.  

Ja bylam w marcu tylko do polerki bo tak wyszlo to nic nie placilam. Powodzenia!

Epi na własnym oku

oki dzięki :)

Epi na własnym oku

Witam jestem mamą 7 letniej dziewczynki, która przebyła ciężką chorobę w wyniku czego ma obsuniętą gałkę oczną w głąb oczodołu. Zastanawiam się teraz nad epiprotezą. Czy ktoś może mnie pokierować?? jestem zielona w tym temacie i nie wiem od czego zacząćĹ�miech Z góry dziękuję!!!

Epi na własnym oku

Jak juz moze czytalas epiproteza to nakladna na niewidzace oko albo implant "nakladka" imitujaca oko.  Do zalozenia epi galka chyba musi byc odpowiednio mocno obkurczona i oko bez poczucia swiatla. 

Napewno jestescie pod opieka okulisty i to on powinien ostatecznie doradzic zdecydowac i wypisac skierowanie na epiproteze aby mozna bylo zrefundowac ten wydatek.  Czy córcia byla konsultowana okulistycznie pod tym kątem?

Epi na własnym oku

Witam do mamy 7 letniej dziewczynki .Ja tez jestem po wypadku orjentowałam sie jak to jest z tą epiprotezą otórz u Pana doktora w warszawie dowiedziałam sie ze oko na epiprotezę nie moze miec wogóle poczucia na światło i wykonuje on epi na oko takie którego ubytek jest wiekszy niz 20 % taki zabieg raz na 5 lat dofinansowuje NFZ dopłaca 700 zł resztę ty to jest ok.120 zł takie skierowanie do nfz musi wystawic lekarz okulista i pojechac z tym do NFZ oni jak to podbija to wtedy z tymi papierami jechac do protetyka oczywiście polecam Pana doktaora Andrzeja Wieremczuka z Warszawy doskonały protetyk zna się na rzeczy odradzam Kraków Pozdrawiam i powodzenia

Epi na własnym oku

ja nosze epi na wlasnym oku jestem bardzo zadowolona

Epi na własnym oku

Hydrożel- wypchnięcie oka...

Czy ktokolwiek słyszał, a może jest osoba, która ma umieszczony hydrożel za gałką oczną?

Epi na własnym oku

Hej:-) ja też się zastanawiam nad protezą, jutro mam wizytę u okulisty tak że zobaczę co mi powie:-) 

Epi na własnym oku

Witam Was wszystkich i cieszę się że tu trafiłem. Parę lat temu (chyba z 8) z powodu kompleksow w wyglądzie mego oka - postanowiłem zrobić epiprotezę na swoje niewidzące oko po wypadku (gałka oczna jest mniejsza i przesunięta w bok teczówka  oraz  zaćma wtórna). Dostałem dofinansowanie z NFZ na 400 zł i ok 450 zł musialem dopłacić. Byłem w Wa-wie w wiezowcu u p. Walendy. Przyjechałem ok 5 rano bo tak był pociąg i siedziałem na schodach do 7-8 rano aż będzie otwarty gabinet :) Epiprotezkę mi zrobił - 3-4 razy przymierzałem i chciałem jak najszybciej stamtąd wyjść :( Nie wiem ale przy tym przymierzaniu myślałem że już nic mnie gorszego nie moglo spotkac - ból był okropny - zapuścił mi jakieś zielone krople znieczulające i jakos to zniosłem. Prosiłem o receptę na te krople to mi nie wypisał twierdząć ze nie będą mi potrzebne :( i kupię bez recepty.  Ale w końcu mi epi niby dopasował i wyszedłem z gabinetu na autosus i na dworzec i 300 km do domu. Oko mnie bolało jakbym tam włożył jakiś pumeks ;) W pociągu po godzinie myślałem że zwariuję z bólu. Dojechałem do domu i chciałem wyjąć epiprotezę taką szpatułką szklaną ale tak się przyssała że nie dałem rady... ból był niewyobrażalny. Poszedłem do sklepu kupiłem pół litra wódy i jakims sposobem te epi wyjąłem... Od paru lat leży w szufladzie - NIGDY jej już nie założyłem. Przed wyjściem z gabinetu prosiłem o receptę na te znieczulające krople ale mi nie wystawił. Mam kompleksy, jak miałem ale wiem że się nie zdecyduję na ten gabinet u p. Walendy. Myślę o implancie zwlaszcza patrząc na taką dzwiewczynę jak asiula1983-24 - wygląda cudownie - ale strasznie się boję... było nie było wyciąć sobie własne oko... Przeraża mnie to ale jednak tak jak jest teraz też nie chcę żyć... Pozdrawiam Was serdecznie i wciąż nabieram wiary że może jednak warto? :) Proszę was o dobre rady :)

Epi na własnym oku

Nie Polecałbym robienie sobie epi, tylko dlatego bo oko jest czerwone, od czegos tam, albo od soczewki. Sam jestem w sytuacji czerwienienia sie oka, ale o Epi to myśle juz naprawde jako ostateczna powinnośc na przyszłość. Moim narazie celem jest wybielenie sobie Oka, takim zabiegiem: http://www.boxerwachler.com/whiteeyes/  . Albo gdy zacznie to być robione w polsce, albo gdy zdobęde na tyle pieniedzy by móc sobie to zrobić w USA. A pożniej na to soczewke kupic. Epi to powinna byc ostatecznosc, nie ma to jak swoje oko, medycyna idzie do przodu.

 

Są tez Krople takie jak  Blue collyrium. Wybielacz gałki ocznej, stosowany przez aktorów w hollywood przed wyjsciem na plan, Od jakiegos czasu stały się dostepne publicznie. Zamówiłem je, maja przyjsc na dniach :) Jest sporo artykułów o nich, polecam.

http://sharedreviews.com/review/eyes-red-get-blue

Epi na własnym oku

Witajcie. Arek daj znac czy ten specyfik dziala i jak jest ogolnie. U mnie rozjanienie białka nic nie da, bo źrenica jest biała... nie wiem czy ktoś z Was miał tak żeby niby mieć oko ale mniejsze z połową tęczówki i polową białej źrenicy - to jest tak że że każdy  patrzy na Ciebie jak w cyrku - a sami wiecie że to jest nie do zniesienia... W tej chwili mam jeden dylemat czy wyjac swoje oko operacyjnie i zalozyc implant czy  wciąż próbować z epiprotezą na własnym oku? Proszę was o dobre rady :) 

Epi na własnym oku

Dostałem te krople już :) Są to niebieskie kropelki, jak atrament, nie przezroczyste. Oko robi sie takie niebieskawe troszke. Narazie wkropilem 2 krople, minimalnie bielsze oczy, ale zobaczymy za kilka dni jeszcze Ĺ�miech

Epi na własnym oku

Witam wszystkich

Chciała bym się zapytać co to jest tak naprawdę ta Epi ?

Ja na moje prawe oko nie widzę , nie ma w nim również poczucia światła...wiadomo po paru latach po zabiegu oko" ucieka " jest to bardzo widoczne. Ta sytuacja zmieniła moje życie mam z tego powodu kompleksy. Czy ta Epi to jest coś w podobie soczewki kontajtowej ? Czy konieczny jest jakiś dodatkowy zabieg chirurgiczny ? Bo jeśli istnieje coś co " ukryje " mojego zeza to bardzo chętnie z tego skorzystam.

pozdrawiam 

Epi na własnym oku

Zeza też operują, wiec mozna sie udac na takową operacje. Epi to nakładka na oko szklana lub z tworzywa, której włożenie musi byc poprzedzone usunieciem oka, albo oko musi byc w zaniku, być mniejsze, by szło ja włożyc :)

Epi na własnym oku

aha......czyli trzeba pozbyć się gałki ocznej ?  jakoś nie bardzo mi się to podoba :(  myślałam ze to Epi nakłada się jak soczewki kontaktowe...buuuuu

Re: Epi na własnym oku


azile2276:
aha......czyli trzeba pozbyć się gałki ocznej ?  jakoś nie bardzo mi się to podoba :(  myślałam ze to Epi nakłada się jak soczewki kontaktowe...buuuuu

 

Epiprotezę nakłada się na własne oko jak soczewkę, tylko na całe oko tęczówka z białkiem - warunek gałka oczna musi być mniejsza od zdrowego oka. Miałem coś takiego ale nie wytrzymałem z bólu (jakbym miał piasek w oku non stop) aby ją nosić - nie wiem czy była źle spasowana czy trzeba się ileś czasu przemęczyć? Niedługo spróbuję zrobić w innym gabinecie - może się tym razem mi uda?

Epi na własnym oku

Znalazlem pewna strone z soczewkami, naprawde dobrymi!!! Zainteresowała mnie też soczewka, która moze przypomninac epi  

http://www.fxeyes.com/fxstore/shop/item.aspx?itemid=8   lub  http://www.fxeyes.com/fxstore/shop/item.aspx?itemid=3

http://www.youtube.com/watch?v=NClCHNl9X_A

 

Pisali że robią też wedle zachcianek klientow, czyli z czarną źrenicą tez zrobią itp.

mial ktos juz kontakt z takowa soczewką :) Polecam do przejrzenia soczewki :)

Epi na własnym oku

dzięki za odpowiedź ......wcześniej nie wiedziałam ze istnieje coś takiego jak epi...dopiero na tym forum uświadomiłam sobie że można jakoś " zatuszować " swoje mankamenty urody :)

zastanawiam się czemu żaden z lekarzy mi nie zaproponował czegoś takiego wiedząc i widząc że moje oko zaczyna " uciekać "

Jeszcze mam pytanie czy to jest jakiś bolesny zabieg ? Jak trzeba się przygotować do tego i czy to lekarz okulista robi jakiś " przymiarki "?

Re: Epi na własnym oku


azile2276:

dzięki za odpowiedź ......wcześniej nie wiedziałam ze istnieje coś takiego jak epi...dopiero na tym forum uświadomiłam sobie że można jakoś " zatuszować " swoje mankamenty urody :)

zastanawiam się czemu żaden z lekarzy mi nie zaproponował czegoś takiego wiedząc i widząc że moje oko zaczyna " uciekać "

Jeszcze mam pytanie czy to jest jakiś bolesny zabieg ? Jak trzeba się przygotować do tego i czy to lekarz okulista robi jakiś " przymiarki "?

 

Witaj. Mi też żaden okulista tego nie proponował. Sam znalazłem że można zrobic epiprotezę i dostać dofinansowanie. Ja robiłem u p. Walendy w Wa-wie - akrylową, przymierzanie 3-4 razy i idzie pan szlifować aby to wlazło ;). I.. nie polecam - wyjąłem ją po paru godzinach i od chyba 7 lat NIGDY nie założyłem. Wiecej poczytasz w moich wypowiedziach w innym wątku. pozdrawiam

Epi na własnym oku

Jac1234 serdeczne dzięki :).........cały czas chodzi mi to po głowie że może by jednak spróbować . Dopiero od momentu zalogowania się na to forum zaczełam poważnie o tym myśleć ....wcześniej akceptowałam swój wygląd i mi to nie przeszkadzało. Oglądając wasze galerie zdjęć jestem pod wrażeniem :) jest to nie do poznania które oko chore a które zdrowe.

pozdrawiam serdecznie :)

Epi na własnym oku

Moim zdaniem to ze masz "tylko" zeza nie wystarczy aby zalozyc epiproteze.  Aby ja zdobyc trzeba wniosek na nia od okulisty. Okulista na wstepie moze ci odmowic bo np oko moze nie byc w stanie zaniku a to jest wymog do zalozenia epiprotezy .

ja tez sporo czasu mialam tylko zeza potem pojawilo sie bielmo rogowki i proces zaniku czyli obkurczania sie galki ocznej.  ja mam obkurczone oczko pod epiproteza a i tak widac ze oko z epi jest tycio wieksze    to sobie wyobraz jak by ci protetyk nalozyl  taka nakladke na normalnych rozmiarow oko po prostu nie bylabys w stanie pewnie nawet normalnie mrugnac i zamknac powiek na tym oku mutancie.   Posiadacze epiprotez na galkach w zaniku chyba wiedza o co mi chodzi.

Epi na własnym oku

Jeden lekarz powiedział mi, że mam zanikowe,a inny, że nie, że nie jest dużo mniejsze.. Ale ten drugi, wydaję mi się, powiedział to tylko dlatego, żeby jakoś dodać mi otuchy. Mam jedno pytanie: o ile musi być mniejsze oko chore od zdrowego,żeby epi wchodziła w grę? Piszesz Roniu, że na początku uciekało. Mnie też ucieka. 

Epi na własnym oku

My kobiety miewamy rozne nastroje  z euforii w smutek .  Moje oczko zezowalo z powodu slepoty ponoc tak sie dzieje w przypadku niewidzacego oka .  Nam laikom chyba trudno by bylo okreslic jaki wymiar musi miec zanikniete obkurczone oko aby nadalo sie do montazu epiprotezy - ostateczna ocena chyba nalezy do protetyka. 

Epi na własnym oku

Ronia....masz rację ! Są dni że potrafimy zaakceptować swoje mankamenty, a przychodzą takie że mamy całkowitego doła i chcemy wszystko zmienić .

 

Re: Epi na własnym oku


azile2276:

Ronia....masz rację ! Są dni że potrafimy zaakceptować swoje mankamenty, a przychodzą takie że mamy całkowitego doła i chcemy wszystko zmienić .

 

 Diagnoza:  Czasami dopada nas PMS Pozdrawiam!

 

Epi na własnym oku

...........możliwe :)

zawsze znajdzie się powód ........żeby się nad sobą poużalać :)

pozdrawiam

Epi na własnym oku

 

Czy zawsze jest tak, że niewidzące oko zanika? Czy jeśli jest mniejsze od zdrowego tzn że z biegiem czasu stan ten będzie się pogłębiał? 

Epi na własnym oku

Moje oczko zaniklo bo bylo mocno poranione operowane kilka razy i olej silikonowy tez zrobil swoje .   widuje ludzi na ulicy z bielmem rogowki wiec niewidzacych na oko i ich oko jest wielkosci tego zdrowego.  Wniosek wiec, ze nie kazde niewidzace sie kurczy . No ale od takich prawdziwych i rzetelnych odpowiedzi to sa okulisci.

Epi na własnym oku

Witam

Ja jestem już parenaście lat po operacji i nie widzę na prawe oko. Jest ono "normalnych " rozmiarów z tym że ucieka . Z tego co okulista mi powiedział to tak będzie nawet jeśli zrobią mi operację na tzw " zeza". Oko bez poczucia światła nie nadąża za okiem zdrowym i sobie " chodzi " gdzie chce.

Olej sylikonowy wypełnia gałkę oczną więc pozostaje ona w większości przypadków normalnych rozmiarów. Z tego co tu przeczytałam to nie za dobrze jeśli ktoś myslał o epi .....bo tu oko niewidzące musi być mniejsze . 

Epi na własnym oku

Moi drodzy! Wie ktoś może czy na oko, które nie widzi, jest mniejsze i do tego strasznie mi "uciekło" można załozyć epi, bez wcześniejszej operacji na zeza? Chcę to sobie jakoś poukładac i myśle, że najpierw muszę je "wyprostować" (jeżeli trzeba przed założeniem epi) a potem zatuszować (właśnie tą protezą lub jakąś soczewką, to że jest innego koloru oraz rogówka jest mętna...) Wiem, że to pytanie do specjalisty, ale ja najbardziej wierzę w mądrość ludową :) Potem sie udam do specjalisty :) Z góry dziękuję za jakąkolwiek informację. 

Epi na własnym oku

Ja miałem epi na własnym oku - przez 1 dzień i leży sobie w szufladzie od chyba z 10 lat. Nie mogłem nosić gdyż oko bolało i wciąż łzawiło. Nie wiem czy to kwestia wykonania, dopasowania (epi była akrylowa roobiona w W-wie na Modzelewskiego) czy mam jakieś wrażliwe oko? W tym roku chcę jeszcze spróbować z epi szklaną - może mi się ,,przyjmie'' ? :)

Re: Epi na własnym oku


Pavvel:
Moi drodzy! Wie ktoś może czy na oko, które nie widzi, jest mniejsze i do tego strasznie mi "uciekło" można załozyć epi, bez wcześniejszej operacji na zeza? 
 
 
 Mi też  oko ,,ucieka'' - epi miałem ale nie mogłem go nosić 

Epi na własnym oku

Hej Jac! dzięki za info, też nie wyobrażam sobie mieć coś w oku, nigdy nawet nie miałem szkła kontaktowego, więc nie wiem jak bym na to reagował...ale muszę coś z tym zrobić, bo z moim okiem jest coraz gorzej. Powiedz mi czy wtedy jak Ci to zakładali oko Ci uciekało? a jeżeli tak to czy po założeniu zez zniknął? (z tego co pisałeś to miałeś to kilka godzin więc czy zdołałes poczynić jakieś obserwacje?) Najbardziej mi przeszkadza właśnie ten zez, praca moja polega na ciągłym kontakcie z ludźmi i nie wyobrażam sobie uciekać wzrokiem przed nimi, a dochodzi teraz do sytuacji, że to onie uciekaja przed kontaktem wzrokowym ze mną...niestety często oglądając się za siebie, czy to na pewno do nich mówię... ehhh... 

Re: Epi na własnym oku


jac1234:
Ja miałem epi na własnym oku - przez 1 dzień i leży sobie w szufladzie od chyba z 10 lat. Nie mogłem nosić gdyż oko bolało i wciąż łzawiło. Nie wiem czy to kwestia wykonania, dopasowania (epi była akrylowa roobiona w W-wie na Modzelewskiego) czy mam jakieś wrażliwe oko? W tym roku chcę jeszcze spróbować z epi szklaną - może mi się ,,przyjmie'' ? :)

 

 Mega ta Twoja akcja z wyjęciem tej protezy...moze spróbujemy teraz w drugą stronę...kupie butelkę, pojade do Ciebie, wyjmiesz tę soczewke z szuflady i spróbujemy mi ją wcisnąć - skoro Ty juz jej nie używasz :) byle by się kolor zgadzał:) Wybaczcie mi ten żart... zdaję sobie sprawę, ze dla wielu jest to dramat... ale zauważyłem, że czym więcej sie przejmuję z tego powodu, to jest gorzej i to nie tylko z moim okiem ale i ze mną... więc nie ma co dramatyzować tylko trzeba działać! Więc podpowiedzcie co robić... czy operacja zeza a potem epi czy od razu epi? 

Epi na własnym oku

To mozesz sprobuj najpierw od epi zanim zabierzesz sie za krojenie :)

Epi na własnym oku

Dziękuję za informację o epi na zanikającym oku. Mnie ono czasem "bobolewa" i chyba na epi jednak się nie zdecyduję. Wolę chodzić w przyciemnionych okularach i nie patrzeć ludziom w oczy. Zresztą nie muszę, bo osoby które mnie znają już się do tego mojego "martwego oka" pewnie przyzwyczaiły. Pracy nie mam, więc nie ma okazji udowadniać, że "jestem piękna i młoda 56-letnia".

Re: Epi na własnym oku


vivian darkbloom:
To mozesz sprobuj najpierw od epi zanim zabierzesz sie za krojenie :)

 

Dziękuje za radę...zapisałem się już do specjalistów, niech oni coś podpowiedzą:)

Re: Re: Epi na własnym oku


Pavvel:

...kupie butelkę, pojade do Ciebie, wyjmiesz tę soczewke z szuflady i spróbujemy mi ją wcisnąć - skoro Ty juz jej nie używasz :) 
 
Oki - mogę ci ją oddać :) A butelkę opróżnimy ;)  Pavvel napisz koniecznie co ustaliłeś/zrobiłeś u tych specjalistów, gdyż ja chcę zrobić drugie podejscie do epi na własnym oku (tym razem szklanej)

Epi na własnym oku

Też myślę o epi na własnym oku ale jak przeczytałam o waszych przygodach na początku z epi to nie wiem czy też ją będę mogła nosić. Mam pytanie do RONI 73 bo widzę, że najdłużej nosisz epi.  Jakie były twoje początki z epi czy oko bolało? jak długo nosisz? czy na noc wyjmujesz? no i z jakiego tworzywa masz epi?