MENU

Forum - Epiproteza...

« poprzednie   | 1 | 2 |  

Epiproteza...

Epiproteza...

Dzień dobry! Jestem przed decyzją usunięcia oka i mam wiele wątpliwości...

Moje chore oko jest w fatalnym stanie (mniejsze, bez źrenicy, kolor - zielono żółty). Kilka lat temu miałam przeszczepioną źrenię - cel kosmetyczny i było ok ale po kilku latach niestety zaczęły się moje problemy. Od roku pękają mi naczynka i mam krew w przedniej komorze - dwa płukania które nic nie dały. Zdecydowałam się na proteze nakładaną na oko ale mam wypukłą rogówkę. Nie potrafie jej założyć -efekt po założeniu przez protetyka niezbyt fajny. Oko większe pod każdym kątem... Po zdjęciu oko boli 24 h na dobę. Czy jest sens się katować???? W Lublinie dowiedziałam się że usunięcie gałki ocznej będzie najlepsze w Krakowie żeby nie usuwać gałki tylko ją częściowo usunąć. Na czym to częściowe usunięcie polega??? Też jest założony implant??? Proszę Was o pomoc bo jest mi z tym wszyskim ciężko....

Epiproteza...

Na czesciowo usuniete naklada sie epiproteze,jak usiniesz cale w Lublinie wszczepia Ci implant i na to epiproteze.Trudna decyzja,musisz to sobie przemyslec.

Epiproteza...

Dziękuję za odpowiedź. Na czym polega częściowe usunięcie oka?? Co dokładnie wyciagają a co zostaje??? Czy po częściowym nie ma problemu z noszeniem epi???? Czy po częściowym ewentualnie można usunąć całkiem i wczepić implant??? Gdzie robią częściowe usunięcie??? Bardzo proszę o informacje. Dziękuję.

Epiproteza...

Znam historie chlopca,ktory mial czesciowo usuniete oczko wlasnie dlatego by moc mu wszczepic implant czyli mozna potem to czesciowo usuniete oko usunac calkiem,a co wyciagaja a co zostaje niewiem.Mi sie wydaje ze ta czesc ktora jest chora to ja usuwaja i reszte zostawiaja.Widzialam raz Pania ktora miala epi na czesciowo usunietej galce i wygladalo to ok

Epiproteza...

Dziękuje za odpowiedź! Musze jeszcze skonsultować to z lekarzem tylko do kogo się wybrać?? Płaczę

Epiproteza...

Mozesz to skonsultowac z dr Haszczem nr telefonu ktos tu pisal na forum

Odradzam Ci dr Jaworskiego

Epiproteza...

Witam.

Czy ktokolwiek słyszał o nałożeniu epiprotezy na oko z poczuciem światła?  Przeczytałam, że powinno być bez poczucia światła...  Czy w kwestii poczucia swaitła chodzi o aspekty funkcjonalne np. przy poruszaniu się? Jeżeli tak to można zdecdować się na nią  rezygnując z pomocy oka, które zawsze coś tam widzi.

 Jakby był ktoś zainteresowany to:

Protetyk nie podejmie się nalożenia epiprotezy na oko z poczuciem swiatła.

Okulista odradza

Pacjent sam stwierdził, że jest to zbyt bolesne 

Przynajmniej sama się przekonałam,  że to nie dla mnie

Epiproteza...

Witam bardzo serdecznie :)

Jestem tutaj nowa, niespełna od kilkunastu minut, jednak przeczytałam b.dużo informacji na temat chorób oczu a także wiele ciekawostek i przede wszystkim teraz wiem, że nie jestem sama z podobnym problemem :)

Otóż wspomniane wcześniej na poprzednich forach epiprotezy ciekawią mnie pod względem założenia takiej na swoje oko.Czy ktokolwiek miał z taką sytuacją styczność?Chciałabym więc dowiedzieć się czy ktokolwiek posiada taką epiprotezkę na swoim chorym, ale własnym oczku i jak to wszystko wygląda w rzeczywistości :-)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za to, że taka stronka w ogóle istnieje :)))))

Epiproteza...

Ja kiedys miala epiproteze na swoim oku ale w moim przypadku bylo tak ze to oko mi strasznie lzawilo jak nosila epi nie moglam sie przyzwyczaic moze ta epi byla zle zrobiona sama nie wiem wiem ze byla robiona w warszawie i wiem ze ten protetyk mial ta pracownie gdzies w jakims wierzowcu chyba na 11 czy 13 pietrze nie wiem jak mial na nazwisko

Epiproteza...

To chyba u p.Walendy , Asiu.

Pan Andrzej Wieremczuk przyjmuje w Związku Niewidomych przy ul.Konwiktorskiej. 

Epiproteza...

Jak to jest z kosztami epiprotezy z tego co wyczytałam na forum po implantacji jakieś 2-3 tyg. zakłada sie pierwszą epi modelującą - czy ona jest płatna?? następnie po jakimś czasie wykonywana jest druga epi - czy ona również jest płatna??? no i ta koncowa ostateczna - czy to dopiero za tą epi się płaci???

dzieki za odp. 

Epiproteza...

Jesli zdecydujesz sie na epi szklana to trzeba najpierw jechac po epi modelujaca,potem po jakims czasie jedzie sie na druga modelujaca.Przy pierwszej wizycie placi sie ok 200 zl Nie pamietam dokladnie ale jest to kaucja za epi modelujaca,zestaw do wyciagania i za dobor epi.Jak sie jedzie po druga epi to placi sie 70 zl nie za epi tylko za "usluge dobrania epi"Ostateczna pewnie po pol roku bo sa bardzo dlugie kolejki kosztuje ok 900 zl z tym ze odliczaja ta kaucje za epi modelujaca.

Jesli zdecydujesz sie na epi z akrylu to jest robiona odrazu i po jakims czasie trzeba jechac  na ewentulana poprawke (po ulozeniu protezy w oczodole) koszt nie wiem ale jest tansza od szklanej.

Na epi proteze dostaniesz refundacje z NFZ ale pamietaj aby lekarz napisal za zleceniu kod na EPIPROTEZE bo jak bedzie na zwykla to dostaniesz o 100 zl mniej

Pozdrawiam 

Epiproteza...

Dziękuje!! 

teraz pozostaje dylemat którą wybraćNiezdecydowanie 

Epiproteza...

Epi szklana wyglada naturalniej wiesz blyszczy sie jak oko normalne tylko ze jest jeden minus moze sie zbic a epi z mas plastycznych wygada mniej naturalnie ale sie nie zbije ja wybralam szklana pozdro

Epiproteza...

Też zdecydowałem się na szklaną we wrześniu będę miał ostateczną epi. Asia a jak wyglądała Twoja ta modelująca w miarę czy taka na serio "aby była"?

Epiproteza...

Cześć,

ja także wybrałem ośrodek w Krakowie. Wcześniej na forum czytałem o tym, że dr Szpytma nie jest zbytnio miły. Jednak ja odniosłem zupelnie inne wrażenie. Okazał się być człowiekiem cierpliwym i bardzo serdecznym - wszystko mi wytłumaczył i odpowiedział na wszystkie moje pytania.

Epiproteza modelująca nie zawsze w pełni odzwierciedla wygląd zdrowego oka. Tu raczej chodzi o sam proces modelowania oczodolu - dlatego może się zdarzyć (i musisz być na to przygotowany psychicznie), że przez pół roku Twoja epi modelująca będzie różniła się od zdrowego oka nie tylko kolorem tęczówki ale i wielkością źrenicy. Natomiast epi ostateczna powinna być już wierną kopią oka zdrowego.

Natomiast jeżeli chodi o epi akrylowe, to one od samego początku świetnie imituja oko zdrowe.

Darku a jaksobie radzisz z codziennym "opatrywaniem" oczodołu (chodzi o aplikowanie maści, wyciąganie konformera i przemywanie solą fizjologiczną)?

Dodatkowo, szczególnie w pierwszych tygodniach od enukleacji, musisz bacznie obserwować stan swojego oczodołu i mięśni okoruchowych (ilość wydzieliny, powstawanie zrostów spojówkowych, oraz stan utrzymania szwów pooperacyjnych). Chodzi o to, aby zauważyć w miarę szybko ewentualne powikłania (np. perforacje rany)  i je szybko wyeliminować.

Życzę wytrwałości.

Epiproteza...

Cześć Darek

Co do epi to liczę się z tym, że szału na początku nie bedzie jednak nie to jest ważne najważniejszy jest efekt końcowy a na ten niestety trzeba ciepliwie czekać...

 

Jeśli chodzi o higienę to mam świetną pielegniarkę;) (moja żona się tym zajmuje) w środę byliśmy w Lublinie na kontroli i dr powiedział, że wszystko jest w porządku. Madzia przemywa solą fiz. 2xdziennie maść tak samo a konformer wyjmuje raz dziennie. Nic mnie nie boli zasinienia schodzą. na dzień dzisiejszy jest zadowolony:)

Podr 

Re: Epiproteza...


ddarass82:

Cześć,

ja także wybrałem ośrodek w Krakowie. Wcześniej na forum czytałem o tym, że dr Szpytma nie jest zbytnio miły. Jednak ja odniosłem zupelnie inne wrażenie. Okazał się być człowiekiem cierpliwym i bardzo serdecznym - wszystko mi wytłumaczył i odpowiedział na wszystkie moje pytania.

Epiproteza modelująca nie zawsze w pełni odzwierciedla wygląd zdrowego oka. Tu raczej chodzi o sam proces modelowania oczodolu - dlatego może się zdarzyć (i musisz być na to przygotowany psychicznie), że przez pół roku Twoja epi modelująca będzie różniła się od zdrowego oka nie tylko kolorem tęczówki ale i wielkością źrenicy. Natomiast epi ostateczna powinna być już wierną kopią oka zdrowego.

Natomiast jeżeli chodi o epi akrylowe, to one od samego początku świetnie imituja oko zdrowe.

Darku a jaksobie radzisz z codziennym "opatrywaniem" oczodołu (chodzi o aplikowanie maści, wyciąganie konformera i przemywanie solą fizjologiczną)?

Dodatkowo, szczególnie w pierwszych tygodniach od enukleacji, musisz bacznie obserwować stan swojego oczodołu i mięśni okoruchowych (ilość wydzieliny, powstawanie zrostów spojówkowych, oraz stan utrzymania szwów pooperacyjnych). Chodzi o to, aby zauważyć w miarę szybko ewentualne powikłania (np. perforacje rany)  i je szybko wyeliminować.

Życzę wytrwałości.

 

 Darku, nie mogę wyjśc z podziwu, jak pięknie ujmujesz w słowa to, czego ja szukam czasem w myślach kilka godzin :)

Jesteś cennym "nabytkiem " tego forum, wiesz?

 

 

Epiproteza...

Dziękuję,

jednak tak naprawdę, to GENIALNE i WSPANIAŁE jest całe nasze forum i wszyscy jego Użytkownicy - a ja jestem tylko małym "dodateczkiem" do tego ósmego cudu świata. Wzajemne wsparcie, które sobie codziennie fundujemy (nawet za pośrednictwem Internetu) jest dla nas "jednoocznych" bardzo ważne. Wiem coś o tym, ponieważ niejednokrotnie poprzez krzepiącą lekturę Waszych postów "ładowałem sobie akumulatory", by sprostać niekiedy bardzo dokuczającej mi rzeczywistości.

Z tego co mi wiadomo (jeżeli się mylę, to niech ktoś szybko mnie poprawi), to w Polsce jesteśmy ewenementem. Żadna inna grupa ludzi, dotknięta określoną dysfunkcją - nie prowadzi portalu tak wszechstronnego, jak nasz.

Życzę cieplej wiosny i fioletowych krokusów :)

Epiproteza...

Czesc Darek:) Masz już epi? Ja jade 22 kwietnia do krakowa po pierwszą epiprotezę tą ostateczną będę miał 09.09.2010r.

Epiproteza...

Witam serdecznie zacnego imiennika,

jestem już posiadaczem drugiej epiprotezy modelującej - ostateczną odbieram 17 czrewca bieżącego roku. Generalnie jestem zadowolony z tej, którą posiadam aktualnie (choć jeszcze raz podkreślam, że nie jest to jeszcze wersja ostateczna) - nawet kolor tęczówki jest zbliżony do barwy oka zdrowego. Ponadto - co jest chyba najważniejsze - ruchomość epiprotezy jest bardzo dobra. Mam nadzieję, że efekt końcowy - już nie tylko u mnie, ale u wszystkich "implantowiczów" będzie rewelacyjny.

Jeżeli chciałbys zobaczyć efekt mojego tymczasowego zaprotezowania - to mogę Ci wysłać na e-mail'a kilka zdjęć (musisz podac mi tylko Swój adres).

Pozdrawiam

Epiproteza...

Super wielkie DZIĘKI wysłałem już do Ciebie meila.

Re: Epiproteza...


Elzbieta:

Witam.

Czy ktokolwiek słyszał o nałożeniu epiprotezy na oko z poczuciem światła? Przeczytałam, że powinno być bez poczucia światła... Czy w kwestii poczucia swaitła chodzi o aspekty funkcjonalne np. przy poruszaniu się? Jeżeli tak to można zdecdować się na nią rezygnując z pomocy oka, które zawsze coś tam widzi.

Jakby był ktoś zainteresowany to:

Protetyk nie podejmie się nalożenia epiprotezy na oko z poczuciem swiatła.

Okulista odradza

Pacjent sam stwierdził, że jest to zbyt bolesne

Przynajmniej sama się przekonałam, że to nie dla mnie

 Elu witam właśnie ja mam problem męczy mnie to dlaczego na oko z poczuciem światła nie chc ą mi załozyc epiprotezy ???

 

Epiproteza...

Witam.

Trudny problem...niby jest oko, ale to niby.., nie widzi a widzi światło i cienie..  Męczy mnie to bardzo..

W moim przypadku protetyk nie chciał podjąć się wykonania epiprotezy. Mówił, że niewiadomo czy epiproteza nie wpłynie na utratę poczucia światła. 

 Lekarz twierdził, że epi nie dla mnie. rozmowa na ten temat nie trwała długo. Użył silnego argumentu: założył mi epiprotezę. Odczułam dotkliwy ból fizyczny jak i ogromny dyskomfort psychiczny.

Mam w planach umieszczenie hydrożelu za gałką oczną, by wypchnąć oko do przodu. Szanse znikome, gdyż przypadek nieprzewidywalny... Ale wiara moja wielka. Pozdrawiam

Re: Epiproteza...


Elzbieta:

Witam.

Trudny problem...niby jest oko, ale to niby.., nie widzi a widzi światło i cienie.. Męczy mnie to bardzo..

W moim przypadku protetyk nie chciał podjąć się wykonania epiprotezy. Mówił, że niewiadomo czy epiproteza nie wpłynie na utratę poczucia światła.

Lekarz twierdził, że epi nie dla mnie. rozmowa na ten temat nie trwała długo. Użył silnego argumentu: założył mi epiprotezę. Odczułam dotkliwy ból fizyczny jak i ogromny dyskomfort psychiczny.

Mam w planach umieszczenie hydrożelu za gałką oczną, by wypchnąć oko do przodu. Szanse znikome, gdyż przypadek nieprzewidywalny... Ale wiara moja wielka. Pozdrawiam

 Witam cię Elu. Ja podobnie jak ty dzwoniłam do warszawy zeby zorientować sieczy moge miec epi czy nie lekarz wogóle nie chce ze mną rozmawiac jak mu powiedziałam ze jest poczucie światła oko mniejsze żrenicy nie widac troche białe troche niebieskie czuje sie strasznie nie moge na siebie w lustrze patrzec tylko nie moge zrozumiec dlaczego nie chca założyc tej epi jak jest poczucie światła????????????????POZDRAWIAM

 

Epiproteza...

Witam.

Nie chcą założyć epiprotezy pewnie dlatego by nie przyczyniła się ona do utraty poczucia swiatła.

Dla mnie najtrudniejsze do zniesienia jest to jak wyglądam, ciekawskie spojrzenia, "dobre rady" od "przyjaciół".

Protetyk zasugerował mi zakup soczewki kolorowej.

Aby było najwięcej dni słonecznych! Wtedy mozna nosić ciemne okulary Uśmiech

Re: Epiproteza...


Elzbieta:

Witam.

Nie chcą założyć epiprotezy pewnie dlatego by nie przyczyniła się ona do utraty poczucia swiatła.

Dla mnie najtrudniejsze do zniesienia jest to jak wyglądam, ciekawskie spojrzenia, "dobre rady" od "przyjaciół".

Protetyk zasugerował mi zakup soczewki kolorowej.

Aby było najwięcej dni słonecznych! Wtedy mozna nosić ciemne okulary UĹ�miech

 Witam Elu u mnie soczewka nie zdała egzaminu poniewarz oko jest zniekształcone i wypada a tak pozatym bardzo rzucała sie w oczy a i tak nie za dobrze wygladam poniewarz chodziło mi najbardziej o brak żrenicy a soczewka i tak czarnej nie nma tylko jest przeżroczysta w miejscu żrenicy no i tak jak ty piszesz tylko okulary przeciwsłoneczne a tak nawiasem mówiąc juz tez mam dosyc tego gadania ze kazdy sie przyzwyczaił ze prawie tak nie rzuca sie w oczy poprostu Masakra POZDRAWIAM CIEPLUTKO :)

 

Epiproteza...

Cześć wszystkim,

chcialem tylko zapytać: Asiula 1983-24, kiedy odbierasz ostateczną epiprotezę? Pozatym co u Ciebie słychać?

Masz pewnie dużo obowiązków, bo rzadko pojawiasz się na forum.

Ja odbieram epi ostateczną 17 czerwca o godz.16.00 - myślalem, że i Ty też tego dnia może jesteś zapisana po odbiór (chociaz to raczej mało prawdopodobne).  Mielibyśmy jakąś okazję się spotkać i pogadać.

Pozdrawiam wszystkich wreszcie słonecznieSuper

Epiproteza...

odbieram 14 czerwca o godzinie 13.00 troche sie boje ze nie bedzie mi sie podobala ostatnia epi ehhh sni mi sie to po nocach:) u mnie wszystko oki no mam sporo obowiazkow teraz ale zagladam na forum lecz nie zawsze pisze pozdrawiam

Epiproteza...

No patrz, to się nie spotkamy niestety... ach te trzy różnicy....

Też mam obawy przed odbiorem ostatecznej epi. Jednak nie martwmy się tym, skoro do tej pory było dobrze, to będzie tak nadal.

Zdrowia życzę.

Epiproteza...

Jesli cos Wam sie nie bedzie podobało to mowcie o tym odrazu

 

Ja przy pierwszej (ostatecznej epi)mowilam ze mi sie nie podoba itp troche poprawili ale to nie bylo "TO"

 

Po kilku dniach Zadzwonil do mnie Dr i powiedzial ze widzial moje niezadowolenie i zaprosil na ponowne wykonanie epi,zrobili nowa ale...epi zezuje,na zdjeciach tego nie widac bo lekko patrze w bok. Ogolnie nie podoba mi sie

 

Nie wiem co mam teraz zrobic,zastanawiam sie nad wizyta w Łodzi.

 

Ps:bede wdzieczna za jakies opinie na temat protez z Łodzi 

Epiproteza...

witam wszystkich:)

Jestem z Poznania 19 września 2010r usunięto mi gałke oczna z jednoczesnym wszczepieniem kulki z powodu: jaskry wrodzonej,zacmy,woloocze i całkowite odwarstwienie siatkowki oka lewego. Cały zabieg zostal wykonany u mnie w Poznaniu jestem bardzo zadowolona z efektu żadnych siniakow pod okiem co prawda bolalo po operacji ale to normalne opieka w klinice super... zadnych komplikacji nie bylo a bol po operacji  byl znosny:)teraz nosze epi ktora dostalam w szpitalu az nie bede miala koncowej zdecydowalam sie na szklana epi ze wzgledu ze wyglada naturalnie i jest lekka minusem jest to ze sie moze zbic... podobno akrylowa jest ciezka i powoduje nacisk na cos tam juz nie pamietam na co:D

Re: Epiproteza...


asiula0205:

witam wszystkich:)

Jestem z Poznania 19 września 2010r usunięto mi gałke oczna z jednoczesnym wszczepieniem kulki z powodu: jaskry wrodzonej,zacmy,woloocze i całkowite odwarstwienie siatkowki oka lewego. Cały zabieg zostal wykonany u mnie w Poznaniu jestem bardzo zadowolona z efektu żadnych siniakow pod okiem co prawda bolalo po operacji ale to normalne opieka w klinice super... zadnych komplikacji nie bylo a bol po operacji  byl znosny:)teraz nosze epi ktora dostalam w szpitalu az nie bede miala koncowej zdecydowalam sie na szklana epi ze wzgledu ze wyglada naturalnie i jest lekka minusem jest to ze sie moze zbic... podobno akrylowa jest ciezka i powoduje nacisk na cos tam juz nie pamietam na co:D

 

Chyba 19 sierpnia Perskie oko  bo września jeszcze nie ma. Myślę, że dobrze że wybrałaś szklaną. Ja mam swoją od 4 lat i mi się jak dotąd nie stłukła. Akrylową miałam 2 miesiące, ale wymieniałam właśnie ze względu na to co pisałaś: jest ciężka i cholernie niewygodna. A jak mam szklaną to nie czuję, że mam ciało obce w oczodole.

P.S. Zabieg usunięcia też miałam w  Poznaniu i  poza drobnymi incydentami też nie było źle. Starają się jak mogą.

 

Epiproteza...

Re: Re: Epiproteza...


Zuzik:

asiula0205:

witam wszystkich:)

Jestem z Poznania 19 września 2010r usunięto mi gałke oczna z jednoczesnym wszczepieniem kulki z powodu: jaskry wrodzonej,zacmy,woloocze i całkowite odwarstwienie siatkowki oka lewego. Cały zabieg zostal wykonany u mnie w Poznaniu jestem bardzo zadowolona z efektu żadnych siniakow pod okiem co prawda bolalo po operacji ale to normalne opieka w klinice super... zadnych komplikacji nie bylo a bol po operacji  byl znosny:)teraz nosze epi ktora dostalam w szpitalu az nie bede miala koncowej zdecydowalam sie na szklana epi ze wzgledu ze wyglada naturalnie i jest lekka minusem jest to ze sie moze zbic... podobno akrylowa jest ciezka i powoduje nacisk na cos tam juz nie pamietam na co:D

 

Chyba 19 sierpnia Perskie oko  bo września jeszcze nie ma. Myślę, że dobrze że wybrałaś szklaną. Ja mam swoją od 4 lat i mi się jak dotąd nie stłukła. Akrylową miałam 2 miesiące, ale wymieniałam właśnie ze względu na to co pisałaś: jest ciężka i cholernie niewygodna. A jak mam szklaną to nie czuję, że mam ciało obce w oczodole.

P.S. Zabieg usunięcia też miałam w  Poznaniu i  poza drobnymi incydentami też nie było źle. Starają się jak mogą.

 

 

no tak w sierpniu:D moj bład:D w powiedz mi jak to wyglada naprawde ladnie ta epi szklana? widac jakas roznice?

 

 

 

Epiproteza...

  Ja dawno temu zrezygnowalam ze szklanej jedna zbilam inna nastepna miala nieciekawie zatopione brzegi na ostro i to mi dokuczalo, oko plamilo 

  Ja mam epiproteze na wlasnej galce od wczoraj najnowsza od Pana Andrzeja z Warszawy z Konwiktorskiej  oszlifowana idealnie na gladko teczowka super nalozona aby uniknac efektu uciekania w bok kolor superowy  jak bym nic nie miala.

Chyba przy zadnym materiale nie unikniemy efektu plamienia i wysieku wydzieliny jak by nie bylo to cialo obce.

Re: Re: Re: Epiproteza...


asiula0205:

Zuzik:

asiula0205:

witam wszystkich:)

Jestem z Poznania 19 września 2010r usunięto mi gałke oczna z jednoczesnym wszczepieniem kulki z powodu: jaskry wrodzonej,zacmy,woloocze i całkowite odwarstwienie siatkowki oka lewego. Cały zabieg zostal wykonany u mnie w Poznaniu jestem bardzo zadowolona z efektu żadnych siniakow pod okiem co prawda bolalo po operacji ale to normalne opieka w klinice super... zadnych komplikacji nie bylo a bol po operacji  byl znosny:)teraz nosze epi ktora dostalam w szpitalu az nie bede miala koncowej zdecydowalam sie na szklana epi ze wzgledu ze wyglada naturalnie i jest lekka minusem jest to ze sie moze zbic... podobno akrylowa jest ciezka i powoduje nacisk na cos tam juz nie pamietam na co:D

 

Chyba 19 sierpnia Perskie oko  bo września jeszcze nie ma. Myślę, że dobrze że wybrałaś szklaną. Ja mam swoją od 4 lat i mi się jak dotąd nie stłukła. Akrylową miałam 2 miesiące, ale wymieniałam właśnie ze względu na to co pisałaś: jest ciężka i cholernie niewygodna. A jak mam szklaną to nie czuję, że mam ciało obce w oczodole.

P.S. Zabieg usunięcia też miałam w  Poznaniu i  poza drobnymi incydentami też nie było źle. Starają się jak mogą.

 

 

no tak w sierpniu:D moj bład:D w powiedz mi jak to wyglada naprawde ladnie ta epi szklana? widac jakas roznice?

 

 

 Asiula spójrz na moją fotkę i w galerię. Sama ocenisz czy  widać różnicę  Ĺ�miech

 

 

Epiproteza...

Epiproteza...

Chciałbym ponowić prośbę o filmik z ruchomością epi na implancie, Jakby mógł ktos wysłać, Z góry dzieki :)

Re: Epiproteza...


Arek:
Chciałbym ponowić prośbę o filmik z ruchomością epi na implancie, Jakby mógł ktos wysłać, Z góry dzieki :)

 

 wysłałem ci na maila link do filmu mojej produkcji z przed kilku lat, enjoy ;)

Epiproteza...

Dzieki Bardzo :D:)

Epiproteza...

witam wszystkich nie widze na lewe oko bylam w krakowie po modelujaca epiproteze na wlasne oko mam zakladac codzienie na pol godziny a pozniej zwiekszac czas jak zdejmuje epi to mam troche czerwone oko co mam robic doradcie stala epiproteze mam dostac w listopadzie

Epiproteza...

witam Kraków Kraków polecam Córa ma stałą epi od 3 lat świetnie wygląda nie ideał ale mało widoczna różnica oko-epi;)

Epiproteza...

witam kornelio prosze napisz mi czy jak cora nosila epiproteze modelujaca czy po sciagnieciu epi to bylo oko troche czerwone martwie sie troche tym

Re: Epiproteza...


iwonka:
witam kornelio prosze napisz mi czy jak cora nosila epiproteze modelujaca czy po sciagnieciu epi to bylo oko troche czerwone martwie sie troche tym

 Witam  tak każdego prawie dnia oczko jest czerwone stosujemy krople nawilżające i jakoś dajemy radę . Są dni że Kornelcia robi sobie wolne od epi aby oczko oddychało;) licząc na to że medycyna coś nowego z przeszczepami wymyśli. pozdrawiay serdecznie;)

 

Epiproteza...

Witam,

noszę epiprotezę z mas plastycznych na własnym oku, a właściwie to ciągle próbuję- przyzwyczajam się. Wiele pozytywnych opinii wyczytałam o epi szklanej. Myślę, by spróbować nosić szklaną. Martwi mnie tylko jedna rzecz: w jakich sytuacjach epiproteza szklana może pęknąć w oczodole? Wiem o jednym takim zdarzeniu (warunki polskie)- przejście z miejsca o minusowych temperaturach do ogrzanych pomieszczeń (lub odwrotnie). Może jest to tylko kwestia bardzo niskich temperatur jak np. -25 i poniżej a przejście do pomieszczeń, gdzie panują szklarniowe temperatury..? Pozdrawiam

 

Epiproteza...

Ja z Krakowa dostałam ulotkę informacyjną dot, pielęgnacji protez i tam pisze, że trzeba uważać już przy temperaturach -15 stopni. Wtedy lepiej zasłaniać epi opatrunkiem i uważac na nagłe zmiany temperatur.

Epiproteza

Epiproteza...

Wiele osób na tym forum chwali  Pracownie Protez Oczu Andrzej Wieremczuk. Sam też ją wybrałem i jestem zadowolony. 

 

Epiproteza...

« poprzednie   | 1 | 2 |