MENU

Forum - proteza się obraca-co robić

proteza się obraca-co robić

proteza się obraca-co robić

serdecznie wszystkich witamy

mamy u córki założona proteze która sie w oczodole obraca 24 godz jest ok a potem nagle zmienia położenie.

Jest to już 2 większa proteza ale sytuacja sie powtarza

jak sobie radzicie w takich sytuacjach?

dziecko jest za małe żeby współpracowac .Po prostu się boi  

proteza się obraca-co robić

Witajcie

Czy aby na pewno proteza przemieszcza się samoistnie?

Jesli tak, protetyk widocznie źle ją dobrał, gdyż powinna się obracać, ale tylko kiedy osobiście ją przekręcimy. Protetyk powinien ją tak uformować, by się nie obracała. Pół biedy, jesli jest akrylowa - da się przerobić , bo jeśli szklana - zostaje do zrobienia tylko nowa. To nie chodzi o rozmiar- moim zdaniem. Np moja proteza ma z tyłu różne pagórki, które sprawiają, że jest idealnie dopasowana do " pofałdowań" w oczodole.Każdy oczodół jest inny.

Nie jestem pewna, czy to samo da się zrobić w przypadku szklanej. 

proteza się obraca-co robić

witamy

proteza sie obraca wtedy kiedy córka mocno pociera oczko ,jest jeszcze mała i trudno jej wytłumaczyć by tego nie robiła

chodzi o to czy to się będzie często powtarzać bo córka nie chce współpracować podczas wyciągania i ponownego wkładania protezy (histeria)

pozdrawiamy

proteza się obraca-co robić

Witam, mam podobny problem u mojego 3-letniego synka. Od 2 tygodni mamy pierwszą epiprotezę - tą modelującą i też jak synek pociera oko to ona się przekręca. Zastanawiam się czy to normalne czy muszę jechać dobrać inną, z tym że ja jestem z Warszawy a epi mamy z Krakowa - szklana protezka. Po ostateczną jedziemy w maju, czy  ona też może się przekręcać?

I jeszcze jedno pytanko: protetyk z Krakowa kazał wyjmować protezę codziennie natomiast lekarz który operował w CZD (dr. Hautz) mówi żeby wyjmować ją raz na dwa tygodnie. Postanowiliśmy z mężem że będziemy mu wyjmować raz na tydzień - synek oczywiście nie współpracuje i też bardzo płacze przy całym zabiegu.

Re: proteza się obraca-co robić

niestety przy pocieraniu może się tak robić. Mnie w Krakowie zalecono by pocierać jedynie w kierunku nosa. Być może epi jest trochę za mała, ale gdy będzie większa ruchomość  jest mniejsza, no trudniej ją włożyć i wyciągać.

Jeśli mam jakiś dyskomfort  (brak łez,pieczenie) zamykam powieki i w tedy pocieram... często temu towarzyszy wypływ łez z pod epi (może to tylko w moim przypadku) często to pomaga.

Nie wiem czym się kierował lekarz który operował... jak by nie bylo jest to ciało obce i towarzyszyć mu bedą zawsze różne wydzieliny. Miałem zalecone mycie epi i oczodołu raz dziennie, najlepiej rano, ja robię to dwa razy dziennie i zawsze jest coś do wypłukania... nie wyobrażam sobie  przemywania w takich odstępach czasu! Może to jest przyczyną tarcia oka prze  pociechę.

Jeśli masz jakieś pytania, postaram się pomóc

 

 

proteza się obraca-co robić

Dzięki za odpowiedź, szczerze mówiąc do głowy mi nie przyszło że jego może coś pod protezą uwierać, sam jeszcze mi tego nie powie.

Aczkolwiek jak rozmawiałam z rodzicami innych dzieciaczków w szpitalu to też mówili że nie wyjmują codziennie - pewnie dlatego że dziecku nie tak łatwo taki zabieg wykonać - histeria. No ale najlepiej wiedzą ci którzy protezy noszą. Będziemy musieli mu częściej czyścić - może się kiedyś przyzwyczai (mam nadzieję)

 

Pozdrawiam

proteza się obraca-co robić

Witam,

ja mojej córce wyjmuję epi tylko gdy coś się dzieje tzn. piach w oczach lub inne paskudztwo lub kiedy ma katar to przemywam częsciej. Jak dziecko jest zdrowe i nic się nie dzieje to kończy się na polewaniu epi w oku solą fizjologiczną i przetarciu gazikiem bez wyjmowania.

I odkąd ograniczyliśmy dłubanie w oku skończyły się infekcje i ropienie z oka z epiprotezą.  Córa ma też epirotezę szklaną i ja zgadzam się z dr Hautzem że im mniej się grzebie tym lepiej. Dzieciaki z czasem się przyzwyczajają do zabiegów higienicznych w oku tylko nie należy tego robić na siłę, tłumaczyć , tłumaczyć i po jakimś czasie będzie coraz mniej histerii a efekt końcowy będzie że ok. 6 roku życia same sobie będą wyjmować, przemywać i zakładać.

Życze powodzenia i wytrwałości

 

proteza się obraca-co robić

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

proteza się obraca-co robić

 

 

 

 

 

Popieram mniej tzw.grzebania w oku to mniej różnych infekcji. A tak wogule to prawda że dzieciaki szybko się uczą pielęgnacji, moja już sama się do tego przymierza powoli i nawet jej to wychodzi dodam że ma  5lat. 

 

 

proteza się obraca-co robić

witam serdecznie mojej Rozalce przekręcała się protezka na samym początku,teraz jest spokój.Co do wyciagania często czy rzadko to jestem za tym by przemywać co drugi dzień a nie dzień w dzień.Gdy wyciągałam jej co dzień to miała czerwone oczodoły i często tarła.

co dzień wyciągam wtedy gdy ma zapalenie bądz jest przeziębiona,gdyż często katar wycieka jej przez oczodoły.

proteza się obraca-co robić

 następną zrobićw w Łodzi, tamte nie obracają się

a tej nadać taki moment obrotowy żeby znalazła się w koszu

proteza się obraca-co robić

 

 

magnolia91   czy  Ty masz proteze z Łodzi moglabys opisac jak wyglada dobor protezy tam?

 

A moze ktos ma epi na implancie z Łodzi?

 

Czy jestescie zadowoleni?

 

Pozdrawiam 

proteza się obraca-co robić

ja mam epiprotezę z Łodzi i niestety też się obraca :( Nieznacznie, ale i tak musze ją wyjmować kilka razy dziennie i zakładać na nowo - w normalnym położeniu wygląda lepiej niż taka delikatnie obrócona. To już moja któraś z kolei proteza, te wcześniejsze (też robione w Łodzi) sie nie obracały.