MENU

Forum - Proteza ,soczewka...

Proteza ,soczewka...

Proteza ,soczewka...

Witam wszystkich użytkowników.

Nazywam się Tomasz. Jestem osobą nie widzącą na jedno oko. Straciłem wzrok w oku przez swoją ciekawość. Opiłek metalu wbił mi się w oko i rozszarpał całął gałkę. Jestem chłopakiem który dorasta i coraz bardziej wygląd ma znaczenie. Chciałbym zapytać sie czy są dostępne ( soczewki, protezy ...) aby włożyć ją na chore oko. Nie inteZobacz obraz w pełnych rozmiarachresuje mnie żadna operacja ( mam uraz do szpitala).Ile takie soczewki by kosztowały? Znalazłem zdjęcie które załączam. Czy takie protezy ( nie wiem czy dobrze to nazywam) są dobre to znaczy czy są warte polecenia. 

Prosze o rady i wskazówki. 

Dziękuje.

Proteza ,soczewka...

Witam

Jesli Twoje oko nadaje się do tego, możesz udać się do pracowni protez i wykonać sobie epiprotezę, która jest właśnie taką nakładką na swoim oku. Z tego co widzę, niektórym osobom ona nie lezy dobrze i uwiera, niektóre są zadowolone. Oko musi się jednak ku temu chyba jakoś kwalifikować

Epiproteza jest refundowana w większości przez NFZ, obecnie limit wynosi chyba 700 zł, a koszt jej to chyba coś około 800, więc różnicę (100 zł) musisz dopłacić.

 

Ze swojej strony polecam Pracownię na Konwiktorskiej w Warszawie. Może inni polecą inne .

 

Proteza ,soczewka...

ja pzrez 2 lata nosilem na lewym oku(bielmo) soczewke ,ktora kosztowala 1200 i wystarczala jedna na rok.jednak teraz chodze na studia i juz ja olewam,poniewaz oko strasznie pieklo.a jezeli ktos ma mnie polubic/zakochac sie to zrobi to w takim chlopaku jaki jest,niewazne czy z soczewka czy bez .

Proteza ,soczewka...

Pytanie, czy gałka oczna jest cała, czy "poharatana", bo wtedy chyba takiej soczewki nie da się nosić. Zresztą, ja tylko mogę doradzić co i jak, decyzja i tak należy do lekarza , względnie protetyka.

Dużo szczęścia! 

Proteza ,soczewka...

 Oko zostało przecięte przez opiłek metalu. Zostało pozszywane. Ale wydaje mi się że jest gładkie. Oczywiście oczko jest mniejsze od zdrowego.

Proteza ,soczewka...

to lekarz musi ocenic,musi obejrzec Twoje oko czy soczewka nie bedzie sie zsuwac,wypadac,lub jeszcze bardziej go draznic. niestety to nie ma tak ,ze kupisz i jest wszytsko switnie,te soczewki sa sporo grubszei nie raz sie na nich zawiedzisz(oko bedzie pieklo np) ,znam pare osob co mialy tego typu soczewki(np Ja) i takze z nich zrezygnowaly.

Proteza ,soczewka...

Chciałem  zapytać w jakiej cenie są takie soczewki. Wyczytałem że NFZ refunduje część kosztów.

Proteza ,soczewka...

Chciałem  zapytać w jakiej cenie są takie soczewki. Wyczytałem że NFZ refunduje część kosztów.

Proteza ,soczewka...

ja placilem 1200pln za roczna i nic nie bylo refundowane.tylko pozniej bralem druczek zeby sobie odpisac od podatku czy jakos tak :)

Proteza ,soczewka...

Odnośnie soczewki. To warto zamawiać. Chodzi mi o to czy mocno różni się od zdrowego oka.Czy na noc trzeba ją wyjmować. Czy jesteście zadowoleni z soczewki pod względem estetycznym?

Proteza ,soczewka...

1)troche sie rozni,w szczegolnosci jesli pada na twarz swiatlo dzienne(nie jakies lampki)

2)trzeba wyjmowac na noc(ale bedzie wyjmowal duzo szybciej bo oko bedzie niemilosiernie piec po pewnym czasie

3)i tak i nie.jezeli ktos patrz z daleka to widac jakbys mial normalne oko(ja mam bielmo na chorym wiec duza roznica).jezeli face to face badz z bliska to widac ze jest cos nie tak .bez soczewki mam wieksze"pole manewru" oczyma,gdyz jak chce spojrzec/obrocic sie w dana strone to nic mi w oku nie przeszkadza.na poczatku bylem podjarany jak ja dostalem,jednak z czasem troche zalowalem swojej decyzji ze wzgledu na draznienie oka.tak wiec wystawiam jej ocene 5/10 jak nie 4.

Proteza ,soczewka...

Witaj Tomku!

Miałem poważny uraz oka. Było parę operacji, oko mniejsze,zszyte,czerwone (to tak w skrócie ;) )

Nosze teraz epiprotezę, którą wykonaną miałem w Warszawie. Pierwsze uczucie gdy ją założyłem było OKROPNE. Dziwnie się poczułem (fizycznie jak i psychicznie) zrobiło się słabo. Myślałem że niestety "to" nie będzie dla mnie. Pan który mi ją zrobił zalecił abym przed snem wyciągał epiprotezę ponieważ może uwierać podczas snu i do tego trzeba się przyzwyczaić. Pierwszą noc jej nie wyciągałem i spało się dobrze. Na drugi dzień już ją zaakceptowałem nie czułem, że "coś siedzi na oku"i było OK.

Nosze ją już prawie dwa lata.Jest bardzo dobrze wykonana, dopasowana,"leży" jak powinna i co najważniejsze nic nie uwiera. Jak ktoś się przyjrzy z bliska to dopiero zauważa różnicę ;)

Do Epiprotezy dopłaciłem 150zł a resztę fundował NFZ. I mam ja na parę lat.

Pozdrawiam :)

 

Proteza ,soczewka...

Witaj Adi

Chciałbym cię zapytać gdzie robiłeś epiproteze. Jaki jest czas oczekiwania po zamówieniu. 

Proteza ,soczewka...

Epiprotezę miałem wykonaną w Pracownii Protetyki Okulistycznej w Warszawie na ul.Modzelewskiego. Aby uzyskać refundacje należy pójść do lekarza okulisty, który ma umowę z NFZ i wystawi zlecenie np na epiprotezę. Później trzeba te zlecenie dostarczyć do siedziby NFZ w celu refundacji. Jeżeli wszystko jest ok wystarczy skontaktować się z tą pracownią i umówić na wizytę :)

Od wizyty u okulistki do zrobienia epiprotezy zeszło mi się ok 2 miesięcy.