MENU

Forum - Gdzie na operację???

Gdzie na operację???

Gdzie na operację???

Witam bardzo prosze o pomoc nie wiem nic na temat kliniki pana doktora Jaworskiego w Katowicach Musze miec usunięte oko i wstawienie sztucznego bardzo sie boje nie wiem jak bede wyglądała po operacji? Prosze kochani napiszcie mi jezeli juz ktoś ma sztuczne oczko jak to wygląda czy widac duza róznice od tego zdrowego gdzie mieliście robione koszty zabiegu .Oko lewe mam ale całkowice wylało sie ciało szkliste i nic nie widze ropieje i dobrzeby było je usunąc i wstawic sztuczne a pozatym jest duzo mniejsze od tego zdrowego Prosze o jakies namiary i jak to wszystko wygląda? pozdrawiam

Gdzie na operację???

Witam serdeczie

 zdecydowanie polecam Klinikę Okulistyki w Lublinie - a w szczególności pracującego tam doktora Dariusza Haszcza. Jest to wybitny specjalista w dziedzinie okulistyki, który zawsze wybierze optymalny wariant leczenia. Ponadto jest to osoba bardzo konkretna i życzliwa.

 

Pozdrawiam

Re: Gdzie na operację???


ddarass82:

Witam serdeczie

zdecydowanie polecam Klinikę Okulistyki w Lublinie - a w szczególności pracującego tam doktora Dariusza Haszcza. Jest to wybitny specjalista w dziedzinie okulistyki, który zawsze wybierze optymalny wariant leczenia. Ponadto jest to osoba bardzo konkretna i życzliwa.

 

Pozdrawiam

 WITAM bardzo dziękuje za informację tylko kurcze kawał drogi jakies 500 km jeszcze jedno pytanie masz moze rozeznanie czy płace za ta ruchoma proteze? i czy to wygląda tak jak prawdziwe oko? z góry dziekuje i pozdrawiam

 

Gdzie na operację???

Witam,

co do odległości do Lublina - to ja też, aby tam dojechać z Torunia, muszę pokonać około 400 km - ale naprawdę warto. Pierwotne zaprotezowanie oczodołu implantem bioceramicznym po enaukulacji, jest całkowicie refundowane. Aktualnie oczekuję w kolejce na tego typu zabieg. Natomiast jeżeli chodzi o efekty, to niektórzy z naszych szacownych forumowiczów mogą udzielć Ci bardziej wyczerpujących informacji. Mam na myśli te osoby, które już są po zabiegu (ponadto wątki o tej tematyce można znaleźć "gdzieś" na forum).

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Gdzie na operację???

Również polecam Doktora Haszcza z Lublina. I na pewno warto pojechać tyle km. 3 września 2009 roku miałem wypadek w pracy i jestem już po operacji wstawienia implantu. Byłem też w pracowni u Pana Andrzeja w Warszawie i powoli przyzwyczajam się do noszenia epiprotezy. Wytrwałości życzę i pozdrawiam...

Gdzie na operację???

Witaj GóralGTI,

skoro byłeś operowany w Lublinie we wrześniu, to czy to oznacza, że implanty bioceramiczne już są na oddziale? Pytam o to dlatego, że ja i inni też - czekamy na te implanty (z powodu ich braku przekładano nam terminy zabiegu).

Pozdrawiam również

Re: Gdzie na operację???


ddarass82:

Witaj GóralGTI,

skoro byłeś operowany w Lublinie we wrześniu, to czy to oznacza, że implanty bioceramiczne już są na oddziale? Pytam o to dlatego, że ja i inni też - czekamy na te implanty (z powodu ich braku przekładano nam terminy zabiegu).

Pozdrawiam również

 witam byłam u pani doktor dała mi namiary na kraków do doktora Romana Szpytma prawdopodobnie moze załozy mi epiproteze wiecie cos o tym panu doktorze i co to ta epiproteza iole kosztuje ? ktoś juz tam był błagam prosze o odpowiedz

 

Gdzie na operację???

Witam serdecznie,

ja niestety nic nie słyszałem o lekarzach z kliniki krakowskiej. Może któryś z forumowiczów coś wie na ich temat.

Pozdrawiam jesiennie

Gdzie na operację???

Lucyna, bez paniki... musisz poświecić trochę czasu i "przewertować" forum, znajdziesz informacje dla Ciebie istotne. Pan Dr prowadzi pracownię protetyczną (patrz pracownie protetyczne).

Gdzie na operację???

Macku ty juz jestes po wszystkim a przedeemna dopiero operacja w Lublinie bardzo prosze odpisz mi czy ta epi cie nie uwiera?czy czujesz sie z nia dobrze?bo ja sie troche boje ze usuna mi oko wszczepia implant i nie bede mogla nosic epi  bo bedzie strasznie bolalo lub cos dlatego pytam bo mialam kiedys epi na wlasnym oku ale strasznie mi przeszkadzala oko mi lzawilo i niestety nie moglam jej nosic

Re: Gdzie na operację???


asiula1983-24:
Macku ty juz jestes po wszystkim a przedeemna dopiero operacja w Lublinie bardzo prosze odpisz mi czy ta epi cie nie uwiera?czy czujesz sie z nia dobrze?bo ja sie troche boje ze usuna mi oko wszczepia implant i nie bede mogla nosic epi bo bedzie strasznie bolalo lub cos dlatego pytam bo mialam kiedys epi na wlasnym oku ale strasznie mi przeszkadzala oko mi lzawilo i niestety nie moglam jej nosic

 

 

Asiu, jeśli implant będzie dobrze wszczepiony i epi będzie dobrze dobrana, nie musisz się obawiać. A akurat jeśli chodzi o dr Haszcza, to byłabym spokojna:) 

 

Re: Gdzie na operację???

Asiu, mam zupelny komfort.W 2000 roku miałem akrylowa epi na oko po wypadku, nosiłem na "siłę" dosłownie kilka godzin, obiawy podobne do Twoich (miałem tzw. bolące oko-istny koszmar).Implant "nie boli" jeśli jest wszystko w porządku z śluzówką to spoko  ;) Według opinii moich bliskich wyglądam o wiele bardziej korzystnie, a ja mam ten komfort, że nic mnie nie boli, nie ma zagrożenia np. zapalenia

 

Gdzie na operację???

Dzieki Macku uspokoiles mnie pozdrawiam

Gdzie na operację???

Witam!

Miałabym pytanie, bo już od dawna nie interesowałam się niczym związanym z okulistyką, nawet na zwykłego okulistę nie mogę normalnego trafić(w zwykłych przychodniach mówią: przecież i tak nic nie da się zrobić dla poprawy widzenie, ale ja to wiem, teraz kosmetyka oka wchodzi w grę)... Ja również nie widzę na jedno oko i drażni mnie wyląd jego, gdyż jest po paru operacjach(nieudanych)i zrobiła mi się zaćma która wygląda nieestetycznie. Jakie są warunki dostania się na wizytę do tego dr z Lublina? On przyjmuje prywatnie czy normalnie w przychodni?Chciałabym się kogoś poradzić w sprawie mojego oka, co dałoby się zrobić.

Pozdrawiam :))

Gdzie na operację???

przyjmuje prywatnie w Lublinie wpisz sobie w google Jak dobrze pamietam to przychodnia nazywa sie LUX-MED

Gdzie na operację???

czesc,

do Luxmedu mozesz zapisac sie takze internetowo. Zreszta dr Haszcz i tak znajdzie dogodne dla Ciebie rozwiazanie.

pozdrawiam :)

Gdzie na operację???

o to dziękuję, poszukam tego doktora i zadzwonię,dowiedzieć się co można w mojej sytuacji zrobić. Moje oko nie należy do najmniejszych więc pewnie epi nie wchodzi w grę

Pozdrawiam

Gdzie na operację???

Doskonale Cie rozumiem. Wiem co czujesz, gdy inni ze zdziwieniem patrza na Twoje chore oko. Ja z perspektywy roku czasu nie zaluje decyzji o wszczepieniu implantu. Mam nadzieje, ze i Ty po roku czasu bedziesz mogla powiedziec to samo.

Trzymaj sie i powodzenia, gdybys miala jakiekolwiek pytania - pisz smialo

pozdrawiam

Gdzie na operację???

Gdzie na operację???

W moim porzypadku decydujaca role odegral sam wyglad chorego oka. Naprtawde wygladalo ono okropnie - mam na mysli zacme pourazowa. Zreszta w rekach dr Haszcza czulem sie bezpieczny.

Jednak decyzje o usunieciu oka musisz podjac juz sama;

Pozdrawiam ze Strasbourga :)

Gdzie na operację???

ja mam zaćmę pooperacyjną i małego zeza, rzuca sie w oczy, nie da się tego ukryć. Udam się do doktora Haszcza i zobaczymy co mi powie.

Pozdrowienia:)

Gdzie na operację???

Nie wiem, czy temat jest jeszcze aktualny, ale odpowiem. Operacja usunięcia gałki ocznej jest prosta i nie ma tu czego się obawiać. Ja miałam usuwane oko w klinice w Szczecinie, tam też wstawiono mi tymczasową protezę. Właściwą protezę, dobraną rozmiarem, kolorem, itp. miałam robioną w Łodzi. Potem, z powodu zmian kształtu oczodołu, które są chyba jak najbardziej naturalne, proteza ta była kilkakrotnie zmieniana, dopasowywana. A jak wygląda? w moim przypadku nie najlepiej, ale to przez to, że wcześniej przechodziłam poważną operację, w której usunięto mi kość zatoki sitowej. To spowodowało, że oczodół sie zapadł. Sama proteza wygląda dobrze, tylko to zapadnięcie oczodołu wygląda brzydko.

Gdzie na operację???

Witam,

mój mąż prawdopodobnie będzie musiał pożegnać się z okiem. Uległo ono znacznemu uszkodzeniu w wyniku wypadku 1,5 roku temu. Stracił w nim wzrok. Do niedawna wszystko było ok, ale  od jakichś dwóch tygodniu oko jest czerwone, popękały naczynka. Lekarz stwierdził, że konieczne będzie jego usunięcie. Czy możecie polecić jakichś specjalistów i szpitale/kliniki na pomorzu gdzie można udać się na konsultację i zabieg? Bardzo zależy nam na szybkiej odpowiedzi. 

Z góry dziękuje za pomoc

Gdzie na operację???

Taka decyzje trzeba przemyslec 100 razy, bo potem juz nie ma odrotu. To że czerwone to nie zaraz powód do usuniecia, bo robią zabiegi wybielająca Oka. Oko swoje to swoje, i jeśli juz usuwać, to naprawde gdy zachodzi wielka koniecznosc.

 

http://www.boxerwachler.com/whiteeyes/

Gdzie na operację???

Ja tez bym obstawala za zostawieniem oka jesli nie odczuwa bolu,moze warto by bylo udac sie do innego lekarza zanim sie podejmie taka decyzje

Gdzie na operację???

Niestety oko boli i niekorzystnie działa na zdrowe. Jak nas poinformował lekarz jedyną szansą jest w tej chwili kuracja sterydami, ale trzeba się liczyć z możliwością uszkodzenia żołądka, a szanse na powodzenie są nikłe.

Od początku wiedzieliśmy, że oko kiedyś trzeba będzie usunąć. Tylko "kiedyś" wydawało się bardzo odległą przyszłością.

Ponawiam prośbę o polecenie jakiegoś specjalisty na pomorzu. Może on nam podpowie co robić i gdzie się udać

Re: Gdzie na operację???


gadget:

Od początku wiedzieliśmy, że oko kiedyś trzeba będzie usunąć. Tylko "kiedyś" wydawało się bardzo odległą przyszłością.

 

Mam podobną sytuację. Nie mam pewności, że to już teraz jest na to dobry moment ale zaczynam się rozglądać...

 

Czy ktoś może napisać opinię o zabiegach usuwania gałki ocznej na południu Polski? Nie wiem, Katowice, Tychy itp.?

Gdzie na operację???

Ja wiem tylko o dr Haszczu ( Lublin - zabieg w ramach NFZ) , ktorego bardzo polecam, o dr Jaworskim ( Katowice, zabiegi pelnoplatne), nie polecam , dr Szaflik - Warszawa - nie jest mi nic wiadomo na temat warunkow operacji i czy jest dobry, ale ktos chyba z forum byl przez Niego operowany.

Nie ma w Polsce wielu specjalistow, ktorzy usuwajac galke oczna od razu wszczepia implant. Usunac potrafi chyba kazdy operujacy okulista.

Wiem, ze szpital im Przemienienia Panskiego w Poznaniu rowniez wykonuje takie zabiegi, ale raczej nigdzie sie z tym nie oglaszaja, moze zatem sa to pojedyncze przypadki.

 

Gdzie na operację???

Jak bylam w Krakowie to poznalam taka kobiete ktora byla operowana w Krakowie,mowila mi jaki szpital ale nie pamietam :-(

Gdzie na operację???

Dzięki za pomoc. Póki co jest poprawa i na razie odsunęło się ode mnie widmo zabiegu. Będę brał poważnie pod uwagę Lublin.

Dr Szaflik  pracował jakiś czas temu w Sosnowcu w szpitalu górniczym i miał bardzo dobre opinie.

Gdzie na operację???

Operację usunięcia gałki miałem przeprowadzoną na okulistyce w szczecinie dwa dni po urazie. Jeśli chodzi o implant to zdecydowałem się na Dr Prosta z Warszawy z okulistyki dziecięcej... :) Profesjonalne podejście, bez żadnych powikłań pooperacyjnych. Jestem bardzo zadowolony z jego usług. Jeśli kogoś interesuje zestawienie kosztów to proszę napisać, wrócę z pracy i podam co i jak.